h itt milyen jó

Több
12 éve 5 hónapja #10254 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves Decotext,

nem értek egyet a véleményeddel, sajnálom. Lehet a példa volt rossz.

Rövid kiegészítés:

nem a szoc.pol miatt lett 3 gyerekünk (ez azért egy kicsit sértett), hanem fordítva. Isten így akarta, mi pedig elvállaltuk. Jobbnak tartottuk, mint az abortuszt. És ezek után nem tudtunk másfél szobás lakásban maradni.
Téma zárolva.
Több
12 éve 5 hónapja #10255 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia,

elnézést, de a világon szinte mindenhol van perspektíva a rendőrségben, csak sajnos nálunk már nem nagyon. Fejlett demokráciákban, de sokszor még diktatúrákban is anyagilag, erkölcsileg támogatják azt, aki hivatásos viszony keretében az államot szolgálja. Legkirívóbb pozitív példa erre az USA.

Németország élethosszig tartó hivatali státusszal, különböző előmeneteli lehetőségekkel, alapesetben is járó Kinderzuschlaggal, és emellett igenis jó nettó fizetéssel köszöni meg a szolgálatot. Ha a diplomámat nem veszem figyelembe, akkor az otthoni státuszomat stb. figyelembe véve most kb. 3500 lenne itt mindennel együtt a netto-m. Talán egy kicsit kevesebb. Ez igenis perspektíva !!

Az, hogy ez egy hivatás az egyértelmű, respektálom véleményed, magam is így gondolom. Ezért maradtam eddig otthon és húztam az időt, hogy hátha jobb lesz. :(
Én ezt akarom csinálni, ebben voltam jó, egyszerűen szerettem.

Nejem igazán keresett és nagyon jó körmös volt, hiszen csak emiatt lehetett ennyi munkája, nem ? /Tudom, hogy vannak itt a fórumon olyan regisztrált tagok, akik a nick nevem alapján tudják ki vagyok. Kérem őket, ha esetleg olvasták ezt a bejegyzést igazolják vissza. Köszönöm./ Nem álmokat kergetett, mint ahogy írod. Kiegészítő tanfolyamokat végzett, hogy mind jobb és jobb legyen. Egy álma volt, ami egyenlőre csúszik: diplomát belőle, oktatni és kijutni a körömolimpiára. Tudom, hogy meg fogja csinálni !!!
Mellesleg ha itt kint közel annyi vendége lesz, mint otthon, akkor igen csak szép lesz a fizuja is. Piacképes, keresett szakma majdnem minden szakma, ha valaki jól, megfizethetően, kedvesen ..... nyújtja a szolgáltatást. Szerintem.
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10256 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

trosztg12345 írta: nem a szoc.pol miatt lett 3 gyerekünk (ez azért egy kicsit sértett), hanem fordítva. Isten így akarta, mi pedig elvállaltuk. Jobbnak tartottuk, mint az abortuszt. És ezek után nem tudtunk másfél szobás lakásban maradni.

Kedves Trosztg12345
Nagyon becsülöm a merészségeteket a három gyermekkel kapcsolatban, annak ellenére hogy nem tartom túlzottan egy ökonomikus megoldásnak!!Ne ess kérlek, azonban ugyan abba a hibába, mint már itt valaki! Én egy szót nem szóltam abortuszról!A gyermek szülés magánügy és ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!! Igaz isten meg mégkevésbbé a témám, mert erről egy egész forumot lehetne nyitni nem csak egy topikot, s valószinű, hogy még több vitánk lenne, mivel ateista vagyok! Én mindig a gondos családterevzés mellett voltam. ELŐRE tervezésé, s erre találták ki a védekezéseke ami ma már mindenkinek fillérekért elérhetőt! Miért sértett a szocpol megjegyzésem? Felvetted? Ha ennyire önérzetes vagy, akkor miért nem utasítotad vissza??
:S
Mégegyszer, mindenknek! Nem vagyok gyerekellenes. Nekem is van kettő (ennyi is volt tervezve!) Már felnőttek. Tudom, hogy mivel jár a felnevelésük! Ha valaki anyagi nehézségekkel küzd az ne szüljön nyomarba gyereket, mert ez senkinek sem jó.(Nálunk is a meztelen hátsónkra született mind a kettő (1978 és 1980-ban) de tudtuk hogy többet semmiképpen..... Ezért tudom pontosan, hogy min megy keresztül egy család és a gyerek ha anyagi gondok vannak! Itt a BRD-ben sajnos a legtöbb szülés a szociálisan meglehetősen alacsony szinten levő embereknél van, akik a Harz 4-es támogatást kapják! (Bundesstatistikamt) Ez itt a BRD-ben sem a jövö adófizetőinek számát növelik....!
:angry:
Akkor most, hogy elhagytátok a mésfélszobás lakást, mi a helyzet? Azt irtad, hogy éppen hogy elég a fenntartásra és nincs bővitési lehetőséged! Ez vot a terv? Ez volt a nagy jövö elgondolása? Egyszerűen nem értem ennek a logikáját!

Kérlek magyarázd el! :whistle:

DCT
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10257 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Decotext!
Mi minden gyerekünket vartuk, es terveztük - 3 gyermekem van, mint mar irtam. Nem ugy, hogy na, most azonnal, hanem, ugy, hogy ha terhes leszek, örülünk neki.
Es mit is kifogasolsz te,amikor sajat magad szerint is a "meztelen hatsotokra" született a ket gyereketek? Vajon akkor milyen volt a gyerekeitek sorsa? Mert nagyon fontosak az elsö idök a gyermekek psziches fejlödese szempontjabol, ez bizonyitott teny. Vagy csak utana helyre akartatok hozni, amit elrontottatok?
Nem tudom, mit ertesz a "nem ökonomikus" alatt?
En ugy tudom, az a celja minden allamnak, hogy a magasabban kepzett embereknek minel több gyermekük szülessen. Merthogy altalaban keves gyermekük születik a diplomas embereknek, elsö a diploma, majd a lakas, auto, szakmai elömenetel....
Igen, dicserni,kitüntetni kellene az olyan embereket, mint trosztg....nem le...ni, hogy mert 3 gyermeket vallalni.
szia:
Eva
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 5 hónapja #10258 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Az az igazság DTC, hogy én már kezdelek érteni...
Igaz, hogy kőkorszaki bunkóval próbálod meg felnyitni a szemünket -ami ugyan már kissé elavult eszköznek tekinthető 2011-ben- és csak akkor tud vevő lenni rá az ember, ha elgondolkodik, egy kicsit kilép önnön magából és nem sértésnek, támadónak, bántónak, esetleg személyeskedőnek veszi hozzászólásaidat.
Igazad van abban, hogy az ember valamennyire tervezheti a jövőjét, már az sem biztos, hogy két gyermeket simán fel tud nevelni..., mindenesetre valóban esélyesebb, mint több gyermeket. Az, hogy ki mennyit vállal be, egyéni döntés.
Én még szerettem volna 3. gyermeket, a férjem már nem. Elfogadtam a döntését, és közben rájöttem, hogy bizony igaza van.
Neked igazad van abban is, hogy fejlődni, tanulni kell, felnőtt fejjel is, értelemszerűen abba az irányba, ami a jobb kereset felé vezet.
Már tudom, hogy amikor olvaslak hideg zuhanyra kell számítsak, ezért nem ér váratlanul és lelkiekben fel tudok rá készülni. ;) Felfrissülve, felébredve, tisztábban lát az ember!
Tényleg köszönöm. A fórum nem a jópofizásról szól.
B)

Trixi
Téma zárolva.
Több
12 éve 5 hónapja #10264 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves Decotext,

öööö, lehet félreérthető voltam. A másfél szobát 2003-ban hagytuk el (eladtuk nyilván), és azután építkeztünk. Nem túl nagyot, garázzsal 150 m2, 4 félszoba, nappali. Ez volt pont 8 éve, hogy oda beköltöztünk. Most itt kint is ekkorában élünk (4 szoba), csak nem ház, hanem lakás a 2.-on. :)

Amint írtam itt kint a nulláról kezdjük/kezdtük. Én dolgozom, nejem most keres helyet, ahol ismét elkezdheti felépíteni a vendégkörét. Mindenféle állami juttatást majd csak később fogunk kapni, ha az ügyintézések lementek és isten malmai befejezték az őrlést. :) Fizetésem elég arra, hogy itt kint magyar szinten megéljünk, csak mindezt sokkal nyugodtabban. Számlák kifizetve, nincs idegbaj, viszont van jövőkép és cél.
Konkrét tervünk a német nyelv lehető legtökéletesebb elsajátítása (mostani erős középfokú tudásunkat amennyire csak lehet anyanyelvi szint felé közelíteni), nejem szalont szeretne itt is magának és felépíteni először egy újabb vendégkört. Én szeretnék itt a yard-on dolgozni majd, a tavalyi 3 hónap nagyon tetszett. Erre 2 évet biztosítok magunknak, többet sajnos nem tudok a korom miatt. A többit aztán majd az élet hozza.
Remélem a tervnél erre gondoltál, hogy miért is jöttünk ki, és mit is szeretnénk csinálni maj az életben. Hát így néz ki a dolog.
Téma zárolva.