h itt milyen jó

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10191 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Na, hogy ne legyen vita, és ne furdaljon senkit tovább a kiváncsiság, leírom hogy miért maradunk itt BRD-ben és miért nem megyünk haza. Aztán ezt többet ne kérdezzétek!

1989-ben nagyon jó anyagi körülmények közöt éltünk otthon de kijöttünk a gyerekek jövője miatt, s nem azért mert otthon rossz volt, csak nekünk nem volt elégséges amit a képzésbe az állam és a társadalom beletett! (Az eredmény minket igazolt!) Tehát ez volt az ok amiért kijöttünk!

Amiért nem megyünk haza annak már több oka van, de ennek sem az, hogy otthon rossz a megélhetés. Röviden pontokba szedem:
1./ A 22 évnyi ittlétünk alatt, otthon is és itt is úgy eltávolodtunk, hogy nincs normális kommunikáció az otthoniakkal. (Az emberek valahogy deliriumban vannak, (semmi racionalizmus) s egyszerűen nem tudunk már velük beszélgetni, de ha igen, szinte azonnal jön a "jó nektek ott kint" duma. (Mert itt minden okés, mi?)

2./ A hivatalokban úgy beszélnek a kuncsafttal mint a kutyával, (ez többek között azt vonná maga után, hogy valakire ráborítanám az asztalt) miközben nem látják el a feladatukat, a szolgáltatók ugyan így, s ráadásul zsarolják a fogysztót, a maszekok pontatlanok, s ritka kiválló szakember, legtöbbször feketén akarnak dolgozni garancia nélkül.

3./ Az emberek vicsorognak egymásra az irígységtől, s közben mindig másokra (államra, politikára, kormányra, alkoholista szomszédra, rossz gyerekkorra) mutogatnak és nem a saját életükkel foglalkoznak. "Dögöljön meg a szomszéd lova is" a cél! Mindig más a mérce, mindig a nyugat a léc, s közben elfelejtik, hogy nekik is közel 50 évig tartott, amig oda jutottak ahol ma vannak!!

4../ S végül jön egy valóban drasztikus dolog: nekünk itt annyi a jövedelmünk amit otthon senki nem tud biztositani! (Annyival több, hogy ezt nem lehet kihagyni!) Ezt csak azért irom le, mert EZ NEM OK, csak egy kis része a dolognak. A részvényeket nem emlitve (mert ez otthon is meglenne), nettó 5 ezer eurót keresünk havonta. Pontosan 4970€-t. (Néha többet is) Ez (ahogy Ti szoktátok átszámolni): 1.510.348,21 Ft lenne a mai árfolyamon! Ennyit senki nem fizetne! Ezért nem is beszéltem soha magunkról itt kint, mert ez nem átlagos, és nem is lehet panaszra okunk. (Nem is panaszkodunk soha, de ezt akkor sem tettük, amikor heti 80 foritom volt a megélhetésre a 70-es évek elején)


Viszont az nem igaz, hogy otthon nem lehet megélni! Nem is olyan régen, nekem 3 munkahelyet is ajánlottak, igaz nem volt mind a három érdekes, de mi van ha keresek is...? Közel 400 ezer Ft-ot igértek az egyik helyen, tehát ha az árviszonyokat nézem, akkor nem lett volna rossz. A nejem mint gépészmérnök is bármikor kapna állást a győri audiban. (Voltak ilyen elképzelések, ezért tudom!) Lezárva a témát: azért nem megyünk haza mert a 22 év egyszerűen túl sok volt itt, és 55 évesen már nem tudnánk úgy beilleszkedni az otthoni rendszerbe, de nem azért, mert otthon nem lehet megélni! Egyébként is van annyi tartalékunk, hogy nyugdtan kiszállhatnánk a "buliból", de még szórakoztat bennünket, hát miért ne....? (S ezt nem a német állam, vagy a magyar szociálpolitika adta, hanem mi harcoltunk érte!!!)

Köszi a figyelmet! Ezután tehát már nem kell ezt kérdezni, de jegyezzétek már meg, hogy mindenki a sorsának saját maga a kovácsa! Itt is és otthon is, csak fogjatok végre hozzá a sírás helyett!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, nemetmoncsi, balazsbene76
Téma zárolva.
Több
12 éve 5 hónapja #10199 Írta: balazsbene76
balazsbene76 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Köszönjük a minden részletre kitérő korrekt választ Kedves Decotext! Szerintem sem én sem a többiek nem fogják a jövőben megkérdezni miért választottad Németországot!
Szívélyes üdvözlettel,
Bene Balázs
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10203 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Decotext!
Ertem, nem kerdezem többet.
Ugy tünik, itt kinnt megiscsak jobb. Amit irtal, annak jo resze az en tapasztalatommal is megegyezik - sajnos. Azt gyanitom, többen vagyunk, akik hasonloan latjak, es ez is egyik oka annak, ha nem szeretnenk otthon elni. Az anyagiak mellett ez is sokat szamit. Talan ezert is akadok fennt azon, amikor olyan gyakran irod, hogy milyen jo Magyarorszagon.
Igy most mar ertem a 4 euros kenyeret is. Több jövedelemböl az ember kevesbe sporol gyakran, es igy mar ertem, miert nehezen erthetö szamodra, ha valaki nem a dragabbat veszi valamiböl.
Nezd, azzal nem tudok egyeterteni,amikor azt birod, hogy nem igaz, hogy otthon nem lehet megelni. Az igaz, hogy nem lehet ezt egyöntetüen kijelenteni. De sok ember van, aki valoban nem tud ma otthon megelni, hiaba dolgozik jol es sokat.
Abbol, hogy neked allast ajanlottak, nem kellene azt gondolni, hogy mindenki ebben a helyzetben van. Nem mindenkinek van nelkülözhetetlen kepzettsege pl...
szia:
Eva
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 5 éve 11 hónapja #10210 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Trixi0606 írta: ..... ha az összes hozzászolásod ilyen lenne, Te lennél a KIRÁLY! Nagyon-nagyon hasznosnak tűnnek ezek az információk! Köszönöm szépen!....

Kedves Trixi!
Felhívom szives figyelmedet, hogy miről is szól ez a WEB-lap, s ez a fórum! Amig valaki ragaszkodik a témához, és segitségre van szüksége, (mert elindult egy úton s magához veszi a kezdeményezést) akkor a lehetőségeimhez és ismereteimhez mérten maximálisan igyeXem segíteni! Ezért vagyunk itt azok, akik már gyökeret tudtak itt is verni és a kezdeti nehézségeken (van sok itt is!) már túl vagyunk!

Abban a pillanatban azonban, amikor valaki elkezd sírni, hogy neki milyen rettenetes otthon és mennyire élhetelen ott az élet, nagyon ki tudok akadni, s azonnal ellenkezni kezdek, mert nem csak otthon van ilyen hanem bizony minden országban! Otthon is van sok sok ember, akinek jól megy és vannak sokan akiknek rosszul megy! Van aki ravasz, dörzsölt, aktiv, s vannak sokan akik csak nézelődnek és várják, hogy történjen valami! Nos, én ki nem állhatom azokat, akik a második csoportba tartoznak, mert már 500 forintért is lehet már kapni jól kamatozó részvényfondokat, amihez még csak érteni sem kell (banki üzlet), de inkább c i g i t veszek meg i-phont a gyereknek, miközben nem tudják kifizetni a távfűtési számlájukat.....

Olyan volt sokszor nálunk is, hogy nem sikerült valami! Ekkor azonban felálltunk a nejemmel, "leporoltuk egymást", s nekiindultunk újra. Mottónk a közismert mondás: ami nem öl meg bennünket, az erősebbé tesz!

DCT
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10211 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Eva10 írta: 1/ Talan ezert is akadok fennt azon, amikor olyan gyakran irod, hogy milyen jo Magyarorszagon.
Igy most mar ertem a 4 euros kenyeret is. Több jövedelemböl az ember kevesbe sporol gyakran, es igy mar ertem, miert nehezen erthetö szamodra, ha valaki nem a dragabbat veszi valamiböl.

2 / Nezd, azzal nem tudok egyeterteni, amikor azt birod, hogy nem igaz, hogy otthon nem lehet megelni. Az igaz, hogy nem lehet ezt egyöntetüen kijelenteni. De sok ember van, aki valoban nem tud ma otthon megelni, hiaba dolgozik jol es sokat.

3 /Abbol, hogy neked allast ajanlottak, nem kellene azt gondolni, hogy mindenki ebben a helyzetben van. Nem mindenkinek van nelkülözhetetlen kepzettsege pl...szia:Eva


1 / Sajnálom hogy csak ez jutott hozzád el, pedig ezt hagytam utoljára, mert mi sem igy kezdtünk és mi is nyomorogtunk de ezt nem ismétlem meg mégegyszer!
(Nem a jó kereset az ami miatt nem megyünk haza!MInt irtam nem kéne már dolgoznunk és mehetnénk!)

2 / Nem csak otthon van ilyen. A világon minden országban vannak vesztesek és nyertesek! Csak tőled függ, hogy hova akarsz tartozni!

3 / Mindenki tanulhat. Mi a nejemmel (55 vagyunk) és még mindig tanulunk, de ma már nem azt ami kell a piacon (!) hanem azt ami szórakoztat bennünket! Én voltam SM évekig, később hegesztő és épületlakatos, de a sok melón kivül semmi más nem volt, ráadásul a derekam is kipurcant. Nekem ne meséljen senki a nehéz és sok munkáról.....

Nem akartam írni a keresetünkről, mert ez nem tartozik senkire, s nagypofájunak és hencegőnek tarthatnak, de már nem tudtam olvasni az érveidet s kérdésedet miért miért miért.... Még egyszer : otthon is jól meg lehet élni, ha kézedbe veszed az irányitást! Az lehet hogy nem német szinten, (de nagyon jól!) de ez nem is mérték, hiszen ez itt egy vezető ipari állam. Mo. meg, mi is...? Itt az egyfőre jutó kb. 43 ezer euro, otthon meg jó ha 12-13 ezer fejenként, de ez a termelékenységen múlik ami otthon nincs! Jobban kéne dolgozni! NEM SOKAT!! Jobban, effektivebben, gyorsabban! !

DCT
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 5 hónapja #10213 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves Decotext,
egyetlen bejegyzésben sem sírtam, sőt, hangsúlyoztam, hogy mi mindent megteszünk a talpon maradásért. Ezért álltam értetlenül, hogy miért támadsz le avval, hogy mit is kéne csinálnunk jelenleg itthon, úgy , hogy a körülményeinket nem ismered.
De ezt a témát már tegyük félre, erre nem szeretnék többet visszatérni.
Én azért csatlakoztam a fórumhoz, mert előre haladáshoz szükség van információkra. ;-)
Én is felálltam már többször a porból de unom már a Kárpát medencét, ahol (ahogy Hofi is mondta), jó hogy szélcsend van, de a büdös is megmarad!
Szóval olvasok tovább, kérdezek és olvasok és kérdezek ;)
üdv, Trixi

Trixi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT
Téma zárolva.