h itt milyen jó

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10123 Írta: rombi
rombi válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Akármit is adnak "grátiszba",semmire sem elég.Ha már családról van szó,azt hiszem kibékülne sok magyar a német családi pótlékkal.Nem kellene semmilyen segély mellé.. :)
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10140 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Rövid magánvélemény:

otthon (Mo-n) diplomásként dolgoztam, nejem középfokú végzettséggel. Dolgoztunk sokat stb. Nem tudtunk megélni, gyűltek a számlák. Kijöttünk. Most egyszerű 2 kezi szakmunkásként dolgozom, munkám bőven. Nejem még nem dolgozik. Egyedül keresek. Még semmilyen családi támogatást nem kapunk a német államtól. Ettől függetlenül olyan szinten élünk, mint otthon, csak sokkal nyugodtabban, és nem gyűlnek a kifizetetlen számlák (legalábbis itt). Pedig 4 szobás lakást bérlünk igen magas bérleti díjért. Remélem december végére végre megjönnek visszamenőlegesen a családi ellátások (családi pótlék stb.), majd utána havi szinten minden hónapban jönnek rendesen. Bőségesen elég lesz az itteni megélhetéshez.

Otthon ez sajnos nem megy. :(

Emellett sok minden van itt, ami nekem tetszik, de otthon nem. :( De persze van, ami fordítva is igaz, de próbálom mindkét országból a pozitiv dolgokat kihasználni. A "kihasználni" szót pozitiv értelemben és legálisan gondoltam.

Szép estét !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 4 hónapja #10142 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves Fiúk!

Légyen itt egy magyarországi tény, egy csodálatos számítás, ami azt ugyan nem bizonyítja, hogy nálatok Németben milyen jó, de hogy itt Magyarországon sz@r, az biztos. ;-)
Jelenleg én gyesen vagyok, túl a 3. éven, mert kisfiam tartósan beteg státuszban leledzik, mivel asztmás.
Őrá és a leánygyermekemre az államtól kapok gyes és családi támogatás címen nem kevés pénzt, ezt meg is becsülöm, mert a jól jártak kategóriába sorolom magamat.
A férjem 12 éve ugyanannál a cégnél van, hálás ő is, hogy van munkája, nem ugrál, a bizonytalanért nem hagyja ott a biztosat.
Beírom havi költségvetésünket, hogy tudjatok számolni:
62.250.- GYES
120.000.- Férjuram keresete nettó
egyéb + juttatás NINCS
182.000.- Ft / hó bevétel 4 főre
-70.000.- étkezés
-14.000.- mobil (nem beszélünk sokat)
- 4.000.- lakásbiztosítás
- 7.000.- átlag közüzem
-22.000.- Elektromos művek
-25.000.- Gázművek
-4.000.- vonalas telefon
-5.000.- TV és NET
-25.000.- sacc per kábé a benzin (ez kevesebb mint 60 liter)
6.000.- Ft a hó végén ami marad. Azért ellenőrizzétek le, nem vagyok jó matekos.

Miből lesz megtakarítás?
Életbiztosítás?
Gyógyszer?
Fodrász? (luxus: fáj amikor fizetnem kell)
Autóbiztosítás? (kötelező)
Autószerelő? (muszáj)
Netán kozmetika? (szintén fáj amikor fizetek érte, de már a tini lányomnak is kell)
Nyaralás? Erről ne is beszéljünk.

Azt hogy a fenti költségek miért ekkorák, ne próbálja bírálni senki. Mivel féjrem ingázik a 3 és 21 kerület között, a benzin fogy.
Én itthon internetes munkát csinálok (saját cég) ami még nem fial, tehát bevétel nincs belőle, viszont az áramot fogyasztom + elektromos sütőm és főzőm van.
Gázkazán adja a hőt és a meleg vizet, és nem fűt orrba szájba, mert ameddig nem vagyok eljegesedve, addig nem indítom be.
Ez nem sírás, ezek tények.
Férjem is és én is dolgozunk, nem akarunk segélyeken élni, nem is igényeltünk eddig semmit, hitelünk sincs... de ez nem tudom itthon meddig tartható?
No, ezért szeretnénk menni itthonról.
Nekem felsőfokú olasz nyelvtudásom van, a németnek most kezdtem neki. A férjem középfok közelében németből + alap angol.
Mindketten adminisztrációs területen, számítógépes munkához értünk.
(Fizikai munkától sem riadunk vissza, bár az én alkatom ezt hosszú távon nem teszi lehetővé)

Levezetne valaki egy hasonló számítást némethonból?
Talán tisztábban láthatnánk.. persze lehet, hogy nem. :blink:
És kiemelném még egyszer, hogy nem segélyeken szeretnénk kint sem élni, hanem munkából. ;)

Trixi
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10144 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Trixi,

átlag 1600 a nettom, családi ellátásokat még nem kapunk, nejem még nem dolgozik.

680 a lakás (4 szoba, belváros), 212 a rezsi, 60 a garázs, 50 az áram (nincs benne a rezsiben), 30 az internet a vezetékes telefonnal. Összesen 1032 euro. (Ez elég sok, ennél lehet jóval olcsóbban is, de nekünk ez jött gyorsan).

Mobilok feltöltése 30/hó, üzemanyag kb. 40/hó (csak helyi szinten járunk). Tapasztalat alapján 10 euro kevés egy napra, a 20 az sok, átlag kb. 15/nap /450 havonta/ nekünk, 2 felnőtt, 3 gyerek. Kb. marad (de nem marad, mert elköltjük) 50 euro per hó. Ehhez hozzá szokott jönni némi mellékes, pl. 50-60 euro havonta egyéb dolgokból, de ezzel nem kalkulálok, mert ha jön jó, ha nem akkor is jó.

Ez így persze nagyon kevés lenne /az is még, beosztással kell lenni/, de természetesen igényeltünk családi pótlékot, ami 558 euro lesz pluszban. Így már ugye sokkal szebb a kép. Emellett a Familienkasse-nál felhívták a figyelmünket, hogyha meglesz végre a családi pótlék, akkor az alacsony jövedelmünk miatt kérjünk Familienzuschlagot, az kb. további 300 euro lesz várhatóan.

Amint már más fórumokon is többen írták: árak kb., mint otthon, van ami drágább, de van ami sokkal olcsóbb.
Fontos: 14 éves korig a gyógyszerek receptre ingyen vannak a patikákban, ezt a fiad miatt mondom !

Ahogy a fentiekből láttad, most még mi sem tervezzük a síelős telelést, de majd jövőre ! Itt szakmunkásként is meg lehet élni !!! Szerintünk ! :)

Szép estét !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10145 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Trosztg12345! :-)

Szuper választ kaptam, nagyon köszönöm!
Ha van rá módod, hálás lennék, ha megírnád a Ti történeteteket, volt-e segítség, hogy szerveztétek, egyszerre mentetek-e vagy előbb Te, egyszóval Mindent ami nekünk segítség lehet. A tények fontosak. Mikor, milyen időszakban érdemes indulni? Van-e lakbér ingadozás évszaktől függően? Ahol ti laktok ott mennyire van álláslehetőség? Kivel kell felvenni a kapcsolatot.... Írj meg mindent, ami fontos lehet.
Előre is nagyon köszönöm, Trixi

Trixi
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10146 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Trosztg!

12 eves korig ingyenes a gyogyszer. De utana sem nagyon draga.
De beteg gyermeknel biztosan lehet meg valamit csinalni kesöbb is, a gyerekorvostol kell megkerdezni.

szia:
Eva
Téma zárolva.