Milyen autót vegyek?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21987 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Miklós írta: Csak egy kérdés:
Az autóvásárlás Németországban témakörbe hogyan keveredett bele, hogy ki mennyit utazik és merre ?
Értem én, hogy nem értem, na de ennyire .
Kedves Deco, üdv itthon
Csak azért, hogy a témához is okoskodjak:
Toyota Avensis verso, 2.0 dízel, 116 Le, 2006 évj, 9.995 €.
Ami ebbe nem fér bele, azt haza sem kell hozni


Kedves Miklós! Úgy keveredett a km ebbe, hogy én arról beszéltem, hogy az új és jó kocsi szerintem jobb, mint a régi rom, ami nálam nem is birná a gyürödést! Nekünk egy kombink van executive (2,3 l - 177 csikóval és dizel!) Amikor (6 éve) vettük akkor 29500 euron volt teljes felszeretséggel!!!! . Ugyan ilyen felszereltségü BMW vagy VW passat 42 ezer alatt nem állt volna meg, s azok sem jobbak! Én a kocsit használni veszem és nem seftelni! Mi minden kocsinkat 6-8 évig hajtottuk, kivéve az elsöt a trabit, amit annak idején 10 (TIZ!) évesen vettünk. Na, az csak 5 évig birta nálunk....

Akar a rosseb Mo.-ra kocsit vinni! A toyotánk Nagykanizsán 1,2 millio forinttal drágább lett volna, a kereskedötöl (most figyelj!) "ajándék klima" ---> ami ugye nem ajándék, mert széria és eleve benne az árban!!!! Csak heccböl utána néztünk!

Szóval nekünk az autó nem luxus. Egy nagyon praktikus használati eszköz, aminek mennie kell sokat, gyorsan és biztonságosan! Ez a nagyon kevés régi és használt kocsira mondható ha figyelembe veszed az adót és egyéb költséget is! Ha valaki hosszú hónapok vagy évek alatt csak 8000 kilómértet megy, annak biztosan elég egy verolex, vagy valami kis polo vagy peogeot. Nekünk hely kell, biztonság és gyorsaság. Az meg nekem ne mondja senki, hogy egy kis suzukiból élve kiszáll ha "elszáll".... Kritikus helyzetben kell az erö és a gyorsaság. Ha neked elözéskor 10x meg kell gondolnod, hogy bele menj e vagy se, vagy egy kaptatón csak 3.-ban tudsz tempósan hajtani, akkor gyüjts modelautókat.....

Jegyzem: idestova ~34 éve vezetek balesetmentesen! Valamit akkor tehát jól csinálok!! A kocsink 177 lóerös, 6 sebességes dizel. Fogyossztása 6,5-7,8 literig megy, Ha hajtom és meg van rakva, akkor 8,5 de az a sebesség már egészségtelen...... Végsebessége 230 km/óra, de ennyivel nem járunk soha, mert ez nem Kunst, de a megállás, na az AZ!!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21988 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Kedves Deco !
Értem a nézőpontodat, valamennyire akceptálom is, a kérdés nem csak Neked szólt. Felettébb értelmetlen dolog azon vitázni ( főleg egy teljesen eltérő topicban ), hogy ki mennyit autózik és ezt miért teszi. Tőlem egyszer kérdezték, hogy mennyit mentem az autómmal ( toycsi ) és röhögtek, hogy csak évi kb. 3000 km-t. Igaz, hogy a céges autóval napi néha 4-500-at. Csak ez nem olyan vicces :huh:
Amúgy jártam egy ideig céges suzi van-nal is. Menni ment, csak megállni nem akart. :lol:
Más az elvárás, ha hazajárásra, kirándulásra + hasonlókra akarod használni és más az elvárás, ha csak dolgozni kell hogy elvigyen egymástól kb. 20 km-re levő munkahelyre.
Nem véletlenül megszokott a családonkénti 2-3 autó. Apu-anyu dolgozni jár két kisautóval, hétvégére előveszik a kombit és pihiznek.
Biztosítás, parkolás szempontjából előnyös a kiskategóriás autó.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22015 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: Hát nem tudom Te merre jársz haza, (igaz, minden út Rómába vezet) de ha jól tudom, te nem oda akarsz menni. Nos a 8000 km két haza útra az enyhén szólva is erős lódítás. Akár hogy osztok szorzok, egy Aachen - Budapest CSAK 1200 Km. De még Záhony is csak 1500 km egyirányba, azaz még az is belefér 2,5 x a nyócezerbe.Ha jól emlékszem, aachentől azért errébb laksz, Záhonytól úgyszintén.

Nem szoktam hazudni! (Itt sem!)
Kedves Zigeuner! Most 2. hete vagyunk itthon szabin. Nekem csak egy út (oda-vissza) háztól házig , 2400 km. Ekkor még semmit nem csináltam, csak néha egy egy kitéröt valamelyik benzinkutra! Most a 2. hét után már 3400 km-nél tartok, s még 2x megyünk BP-re, (800 km -2x200=400 ez kétszer, az 800km) Igy hamarosan 4200 km fogok tartani. (Ebbe ugyebár már beleszámitottam a visszautat is.) Húvétkor valóban kevesebb volt, akkor csak 3600 volt az össz. Nem egyszer megyünk pl. a horvát tengerpartra is csak úgy hétvégén. (Most nincs tervben, de ez plusz jó 1000 km lenne.) Ja, és még megyünk a jövö héten 1x Bécsbe is, az oda-vissza 320 km.
Szóval elhiheted, hogy még nem is túl böven számoltam az évi 20 ezer km-t évente, mert idén Karácsonykor is jövünk haza. Nos, valóban, ha tökig érö hó lesz akkor nem lesz ennyi km!

Most megyek kiröhöröm magam azon, hogy Ti a kocsit garázsban nézegetitek és hétvégén állandóan polirozzátok és nem egy használati eszközként tartjátok! Nekünk az autó nem státusszimbolum, hanem arra van, hogy menjünk vele, sokat, sokfelé, állandóan! Itt most még be sem számitottam a mindennapos munkábajárást és a heti bevásárlási utakat, mert az havonta csak 600 km összesen......




Nem tudom átmegy e a kép, lehet nem.
Ha kiröhögted magad, (a tükör előtt) akkor dobd el a polírpasztát, csukd be a garázsajtót, ülj az autóba és kezdd meg a körözést a háztömb körül. Ugyanis erősen le vagy maradva.
Az első autómat 1978-ban vettem, Évjárata 1954!!!! Tehát amikor megvettem, már 24 éves volt!!!
Két évig volt meg, ez alatt 210-220 ezer Km-t nyomtam bele. (Ennyit a használtautók általad kétségbevont megbízhatóságáról) Az első évben 69 x voltam vele itthon. (K-M-St. - Bcsaba ill retour. (2000 km oda vissza, x 69. Mennyi is az ? :woohoo: Aztán már visszább kellet vegyek mert már névről ismert az összes vámos a vonalon. :woohoo: Ha átment a kép megcsodálhatod. :)
Manapság már csak 15-20 ezret megyek, a többit az asszony. De igy igy is kijön a Ti kilométeretek vígan. 41 éves a jogsim, pár millió km. már van a hátsómban. A kicsivel kb1,5 mió, a nagyvassal kb 3 mio km. Most a 11-ik "kisautót" nyűvöm. 7 ülés, 2900 ccm, igaz, csak 145 ló, de ettől lesz hosszúéletű. Nincs kihegyezve, mint a Te 2,3-asod. Most 7 éves, 247000 az óraállás.
Amúgy nem a 25000 km-edet keveselltem, hanem a 4000 sokallottam. Na ennyit erről, most én röhögjek? Nem teszem. Valamikor én is voltam kezdő, nem örültem én sem ha röhögtek rajtam.
Na ne offojjakmánennyitt :woohoo:
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22018 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Miklós írta: Biztosítás, parkolás szempontjából előnyös a kiskategóriás autó.

Biztositás és parkolás szempontjából a legjobb az autó nélküliség ha ez a fö szempont! Ez ugyan olyan mint a kényelem vagy a lóerö! Nekem nem azért kell erös kocsi hogy 250-el menjek, hanem ha a Kessler Berge útvonalon megyek akkor a kaptatón egy VW-GTI is csak a hátsó rendszámomat látja..... Nekem nem mindegy hogy 9-10 óra alatt haza érek, vagy 14-16 óráig töcskölök! A koicsi tartása nem aqnyagi kérdés hanem egy szükséges használati eszköz!

Nálunk mindig a biztonság, a kényelem, és a gyorsaság volt a mérvadó!

Én részemröl a témát befejeztem, mert meröben különbözö nézöpontok alapján megy a generált vita! A kocsimban 11 airbag van s minden lehetö védelemmel el van látva! Egy kis suzukiban, peugeotban, asrában vagy seatban (vagy akármiben) nem csak motor és erö nincs hanem biztonság sem sok! Akkor inkább valóban egy 15-20 éves SL mercedes! Ez legalább birja a gyürödést!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22037 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Nem tudom átmegy e a kép, lehet nem.

Bal oldal Trabi, jobb oldal Skoda Mb1000?? És a középső öngyilkos ajtós milyen volna ????.
Nem láttam Csabán 78-ban. Vagy csak nem emlékszem. Viszont ez biztos :woohoo:
Kedves Deco !
A kiemelt mondat összefügg az előtte levő bekezdéssel, úgy van értelme.Így kiragadva tényleg nem reális.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22039 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Miklós írta:

Nem tudom átmegy e a kép, lehet nem.

Bal oldal Trabi, jobb oldal Skoda Mb1000?? És a középső öngyilkos ajtós milyen volna ????.
Nem láttam Csabán 78-ban. Vagy csak nem emlékszem. Viszont ez biztos :woohoo:
Kedves Deco !
A kiemelt mondat összefügg az előtte levő bekezdéssel, úgy van értelme.Így kiragadva tényleg nem reális.

Na ez az, lehet találgatni a típust illetően. :laugh:
A kép amúgy 1978 májusban, Prágában készült, a piacnál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!