Milyen autót vegyek?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21929 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

ok, mahlzeit, en csak nem akartam, hogy hülyesegeken vitatkozzanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21931 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Eva10 írta: Peteratde nem akarok beleszolni a vitatokba, nem is ertek hozza. De szerintem valoban nem mindegy, hogy 8000 vagy 20000 az evi km.
Zigeuner, nem tudhatjuk, hogy Decotext a szigoruan vett oda-es visszauton kivül meg mennyit autozik az orszagban ha hazamegy.

Kedves Éva,
szerinted mikor és hol írtam le azt, hogy évi 8000 km? Azt írtam, hogy amióta megvettem! De a lényeg egyáltalán nem ez. A témáhhoz, amihet hozzászóltam egyáltalán nem kapcsolódóan belémkötött, értelmetlenül, amit pedig írt, az számszakilag nem állja meg a helyét ( Keszthely kb 1200 km), oda vissza 2400. Lehet, hogy még elautózik közben 1600 km-t, semmi közöm hozzá, nem is érdekel. A témához mennyiben kapcsolódik?
Azt fejtegettem, hol és hogyan érdemes tapasztalataim szerint használt autót venni! Ehhez mi köze annak, hogy Ő mennyit utazik ?

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21932 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Bocs, peteratde, en azt ertettem belöle, hogy vitatkoztok, es nem lattam nagyon ertelmet a vitatoknak. Ha hibaztam, bocs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21933 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Nem értem a problémát. Az ember felhivja telefonon a kereskedöt, beszól a banknak és estére ott áll az uj Bugatti a Rolls és Maserati közt a garázsban.
Hol a probléma? Ha szük a garázsod akkor a soför kiviszi addig a Benteyt a kocsifeljáróra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21964 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

zigeuner írta: Hát nem tudom Te merre jársz haza, (igaz, minden út Rómába vezet) de ha jól tudom, te nem oda akarsz menni. Nos a 8000 km két haza útra az enyhén szólva is erős lódítás. Akár hogy osztok szorzok, egy Aachen - Budapest CSAK 1200 Km. De még Záhony is csak 1500 km egyirányba, azaz még az is belefér 2,5 x a nyócezerbe.Ha jól emlékszem, aachentől azért errébb laksz, Záhonytól úgyszintén.

Nem szoktam hazudni! (Itt sem!)
Kedves Zigeuner! Most 2. hete vagyunk itthon szabin. Nekem csak egy út (oda-vissza) háztól házig , 2400 km. Ekkor még semmit nem csináltam, csak néha egy egy kitéröt valamelyik benzinkutra! Most a 2. hét után már 3400 km-nél tartok, s még 2x megyünk BP-re, (800 km -2x200=400 ez kétszer, az 800km) Igy hamarosan 4200 km fogok tartani. (Ebbe ugyebár már beleszámitottam a visszautat is.) Húvétkor valóban kevesebb volt, akkor csak 3600 volt az össz. Nem egyszer megyünk pl. a horvát tengerpartra is csak úgy hétvégén. (Most nincs tervben, de ez plusz jó 1000 km lenne.) Ja, és még megyünk a jövö héten 1x Bécsbe is, az oda-vissza 320 km.
Szóval elhiheted, hogy még nem is túl böven számoltam az évi 20 ezer km-t évente, mert idén Karácsonykor is jövünk haza. Nos, valóban, ha tökig érö hó lesz akkor nem lesz ennyi km!

Most megyek kiröhöröm magam azon, hogy Ti a kocsit garázsban nézegetitek és hétvégén állandóan polirozzátok és nem egy használati eszközként tartjátok! Nekünk az autó nem státusszimbolum, hanem arra van, hogy menjünk vele, sokat, sokfelé, állandóan! Itt most még be sem számitottam a mindennapos munkábajárást és a heti bevásárlási utakat, mert az havonta csak 600 km összesen......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21977 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Csak egy kérdés:
Az autóvásárlás Németországban témakörbe hogyan keveredett bele, hogy ki mennyit utazik és merre ?? :evil:
Értem én, hogy nem értem, na de ennyire . :woohoo: :evil:
Kedves Deco, üdv itthon ;) :)

Milyen használt kocsit ajánlasz amelyik birja a strapát, alacsony az üzemeltetési költsége, van elég hely benne, hogy megpakolhassam, biztonságos is, és nevetségesen olcsó vétlkor?!

Csak azért, hogy a témához is okoskodjak:
Toyota Avensis verso, 2.0 dízel, 116 Le, 2006 évj, 9.995 €.
Ami ebbe nem fér bele, azt haza sem kell hozni ;)

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!