Milyen autót vegyek?

Több
11 éve 9 hónapja #21910 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta: Nos, nekem 8000 km az csak két utam haza.


Nohát :woohoo: elköltöztél?

Ha még mindig a régi címen laksz, akkor ha gondolod küldök egy sokkal rövidebb útleírást ;)

(Opel Vectra C caravan 1.9 cdti, olcsó, jó, a fél házad belefér :P )

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21913 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta:

peteratde írta: Eddig 8000 km-t mentem az autóval, és 40 eurót költöttem rá az üzemanyagon kívül. A termosztátot kellett kicserélni, és mivel már megvételkor hibás volt netto nagyker árat kért érte, és ingyen beszerelte. Ha nagyon erőltettem volna, valszeg még a beszerzési árat is elengedte volna, de fontosabbnak tartottam a hosszútávú jó kapcsolatot, mint ezt a 40 eurót, ráadásul nevetségesen olcsó volt az autó.

Nos, nekem 8000 km az csak két utam haza. Évente 3x 4x is megyünk, plusz az egyéb éves kilóméter ami közel 25 ezer/év. Milyen használt kocsit ajánlasz amelyik birja a strapát, alacsony az üzemeltetési költsége, van elég hely benne, hogy megpakolhassam, biztonságos is, és nevetségesen olcsó vétlkor?!

;) Várom szives felsorolásodat, mert én a tipikus felhasználó vagyok:

Hát nem tudom Te merre jársz haza, (igaz, minden út Rómába vezet) de ha jól tudom, te nem oda akarsz menni. Nos a 8000 km két haza útra az enyhén szólva is erős lódítás. :woohoo: :woohoo:
Akár hogy osztok szorzok, egy Aachen - Budapest CSAK 1200 Km. De még Záhony is csak 1500 km egyirányba, azaz még az is belefér 2,5 x a nyócezerbe.Ha jól emlékszem, aachentől azért errébb laksz, Záhonytól úgyszintén. Akkor gyanítom, az a 8000 km az inkább 4 hazaút. :lol: Most akkor vagy matekból vagy gyenge, vagy földrajzból. De lehet hogy Navimariska visz el a botanikba, fennállhat még, hogy a Totoja szorzóval számolja a kilométert . :laugh: :laugh: Mondjuk, tartományon kívül duplán ??? :woohoo: :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21917 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Kedves DCT,
meddig égeted még magad a velem való kötözködéssel?
Nem akartam felhánytorgatni, de te a Toyotád nagyszervízére közel annyit költöttél, amennyiért én vettem az autómat. Kényelmes, mint már írtam nem hiszem, hogy lényegesen több kényelmi plusz felszerelés lenne a tiedben, biztonságos, és mivel túlnyomó részben egyedül járok vele, gyakorlatilag munkába közlekedek, még nagyobb is mint amekkorára szükségem van. A fogyaszása kb 7 l.
Neked a 2 havi értékvesztésed több, mint én veszteni fogok, még ha eldobom is a tél végén (persze eszemben sincs)
Ha jól emlékszem az autód már van vagy hat éves, tehát azt nem lehet állítani, hogy nagyon új autód lenne.
Egyébként pedig elég ha kicsit kutakodsz mondjuk a mobile.de-n, és számtalan jó autót találsz, ami nagy kényelmes, biztonságos, és újabb mint a tied, és meg lehet venni 100-120 eurós havi törlesztéssel.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21924 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Peteratde nem akarok beleszolni a vitatokba, nem is ertek hozza. De szerintem valoban nem mindegy, hogy 8000 vagy 20000 az evi km.
Zigeuner, nem tudhatjuk, hogy Decotext a szigoruan vett oda-es visszauton kivül meg mennyit autozik az orszagban ha hazamegy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21926 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Eva10 írta: Peteratde nem akarok beleszolni a vitatokba, nem is ertek hozza. De szerintem valoban nem mindegy, hogy 8000 vagy 20000 az evi km.
Zigeuner, nem tudhatjuk, hogy Decotext a szigoruan vett oda-es visszauton kivül meg mennyit autozik az orszagban ha hazamegy.

Nem is azt mondta, hogy evi 8000, hanem, hogy eddig 8000km:) Azt meg mar 1000x kibeszeltuk, hogy egy autonal az uzemeltetett periodus teljes osszeget kell nezni. Kiragadni a fogyasztast a szervizek es ertekvesztes nelkul teljesen ertelmetlen. Oreg, jo allapotu autoknak megvan az az elonye, hogy az ertekveszes minimalis es kis szerencsevel:) a szerviz nem lesz maximalis:)
NU mindegy..
(JA en Dus-BUD 1200km, oda vissza 2400. Lenezek szulokhoz, kis kocsikazas ott. plusz 600km. Bp. helyi hasznalat kb. 500km. Ez mar 3500km. Vegulis lehet 4000km-et menni 1 hazautra, de azert kell tekerni:) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21928 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Eva10 írta: Peteratde nem akarok beleszolni a vitatokba, nem is ertek hozza. De szerintem valoban nem mindegy, hogy 8000 vagy 20000 az evi km.
Zigeuner, nem tudhatjuk, hogy Decotext a szigoruan vett oda-es visszauton kivül meg mennyit autozik az orszagban ha hazamegy.

Háát, erősen kétlem, hogy magyarban kb 2500 km menjen a szabija alatt. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!