Autó vagy nagyobb lakás?

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 4 órája #38994 Írta: Csibijuza
Autó vagy nagyobb lakás? téma létrehozva Csibijuza által

Sziasztok megint! :)
Szerintetek mi lenne érdemesebb előbb? Egy autót vásárolni, avagy elköltözni egy nagyobb lakásba? (Egy 27 négyzetméteres lakásban élünk (Einzimmerwohnung - de olyannyira ein Zimmer, hogy a fürdő van csak szeparálva.) egy roppantul zajos környéken, és már nagyon elegünk van, de mivel nincs autónk, nehéz bárhová eljutni és sok jó munkalehetőségtől elesünk, mint én is most.) Nekem az autó tűnik a jobb megoldásnak és utána, ha be tudok jutni bárhova, már jobban kinyílik a világ - munka terén is. Mármint kilométerben értem. Zeitarbeithoz nem akarok menni többet, nagyon elegem van belőlük.

De ha ugyanezt megfordítjuk, akkor az egyikünknek most biztos állása van - én elvesztettem,mert nem volt több munka, és most itthon vagyok, illetve a vezetési fóbiámat akarnám leküzdeni, hogy az autóval tudjak közlekedni.Szóval ha arra a helyre megyünk, ahol legalább az egyikünknek munkája van, a másikunk lehet hogy a közelben talál jobbat, illetve talál egyet.
Csak nem tudom, hogy melyik a rizikósabb.
De még ennek leírása után is az autó valahogy könnyebb megoldásnak hangzik. Még úgy is, hogy talán hipnózishoz kell folyamodjak a félelmem miatt.

Ne röhögjetek ki, volt egy nagyon rossz oktatóm, aki ugyan azt hitte, nem csinál rosszat, csak sajnos nem tudta, hogy nekem van egy megfelelési kényszerem és ha még erre fel stresszt okoz (kiabált és beszólogatott, ahelyett, hogy türelemmel lett volna, és amikor az öcsémet tanította, kérdezi tőle, hogy én vezetek-e? Mondta nem,mert nem merek, miatta. Akkor derült ki, hogy nem annak szánta,amiket mondott, de az én lelkivilágom,mint a legfinomabb kínai porcelán, olyan. Nem tett jót neki az olyasféle beszólás, hogy: "hát nem igaz, nem látod (én ittt egy elhallgatott b****meget véltem mindig felfedezni a mondókájában), hogy nem tudsz bemenni a kicseszett parkolóba, méééé' nem kereső' egy másikat? Ennyi eszed, hogy lehet?! ), na ilyesmikkel nem fog túl nagy kedvet csinálni a vezetéshez, sőt.

Ezért csak úgy merek legközelebb a volán mögé ülni és vezetni - ha már túl vagyok a vezetési órákon, meg nincs már bennem a félelem pl. előzéskor, vagy kamionok láttán nem kezdek el pánikba esni. Nem durva, nem kezdek el habzó szájjal őrjöngeni, csak ha három kamiont látok akkor mindegyik után pólót kell cseréljek, na meg a szívverésem kb százezer, és megesik, hogy légzőgyakorlatot kell csináljak, mert annyira stresszel a jelenlétük. Nem bízom meg bennük. De valahogy mégis megcsináltam a jogsit - annak a nem túl kedves oktatónak a férjével, vele csak vizsgán találkoztam - még meg is dicsérték a technikámat a vizsgabiztosok. Igen, pasik voltak. :D
Gyalogosan/bicajjal se kedvelem őket, autósként meg pláne nem. Ezért a tanpályáról akarok ismét indulni. Hogy ne csak irigykedve nézzem az autóval rendelkező kollégákat, hanem legyen is egy kis aranyos. :)

Szóval ennek dacára is az autó tűnik jobb megoldásnak. De azért érdekelne a véleményetek.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 órája #38997 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

HA eddig egy ilyen kis lakas jott ki a beveteletekbol, akkor most, hogy csak egyikotok dolgozik, miert akarsz penzt kolteni? Elegge ugy hangzik, hogy barmelyik megoldassal tulvallalod magad. HA meg vezetesi fobiad van, azt nem autovasarlassal kell lekuzdeni:)
Szoval szerintem egyik sem..
Munkakeresesi fazisban szerintem a cel a koltsegek minimalizalasa. Akkor kell koltozni ha van ra tartosan keret. Autot meg akkor kell venni, ha nem fog sziven utni egy barmikori 500-1500EUR szerviz kiadas, ha valami nem stimmel. Nem zavar a tobb szaz EUR-s ado es akar az evi 1000-t elero biztositas.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39005 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Beírásodból arra következtetek, hogy nő vagy. Vezetéskor a stressz és a félelem a legrosszabb ami lehet, tudom mert a nejem pl. alig vezet autópályán és haza is mindig én vezetek végig 2400 km (oda vissza). Szerintem vegyél mégis kocsit és rendszeresen járj nagy forgalomba. Ez a legjobb tréning a jó gyakorlathoz! Akkor is ha félsz! Előbb utóbb rendbe jön a dolog, s menni fog!
Ha van kocsid, akkor mobil vagy s több/jobb munkahelyre van esélyed, válogathatsz!
Gyakorlatilag ma Németországban egy kocsi nélkül halott vagy.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csibijuza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39011 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta: Ha van kocsid, akkor mobil vagy s több/jobb munkahelyre van esélyed, válogathatsz!
Gyakorlatilag ma Németországban egy kocsi nélkül halott vagy.


Ekkora marhasagot reg olvastam.. Nemetorszag nyilvan arrol hires, hogy ott ahol munka van ott nincs tomegkozlekedes, vonat, S es U-Bahn se jar :hyper: A lakossag halott, nincs mit tenni:)
(Azert jo teged olvasni, mert egyazon dologrol kepes vagy a totalis ellenkezojet leirni egyik-masik topicban)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39013 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Munka, bevétel kell előbb! Utána jöhet a kérdés, hogy autó vagy nagyobb lakás! Ennyi. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
8 éve 11 hónapja #39020 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Na, csak hogy tisztázzuk,miért kérdezem! Egy állást azért mondtak vissza nekem már így hirtelenjében, mert nem tudtam a busszal, villamossal, S-bahnnal beérni időben! És elküldtek a Zeitarbeittól is, hogy ha már mobilis vagyok,akkor beszélhetünk újra. És hogy őszinte legyek, hiába lakom nagyvárosban, nem küldenek a városon belül sehova, hanem mindig valami isten háta mögötti faluba! Ahonnan 19:50 után nincs vagy szar a közlekedés. Akárhova megyek jelentkezni: Van autója? Nincs... Hát akkor sajnos nem tudjuk felvenni! Örültünk! Hiába csak 22 km a távolság, hosszú az út!

Egész pontosan: 1,5 óra oda és 1,5 óra vissza. Ezt csináltam 9 hónapig. Szerintetek mennyire voltam ki, amikor hajnal 3-kor keltem és dálután 15:40 körül értem haza? Ezért spóroltam. És Decotext-tel értek egyet! Ha nincs autód, halott vagy. Nézz csak meg egy egyszerű bevásárlást! A legközelebbi nagy bolt,ahol meg is érné vásárolni és nem szar húst kapsz, az tőlünk 45 perc villamosozásra van! Plusz bevásárolsz és a dög nehéz szatyrokkal még bumlizz haza, másik 45 percet.

Most én értem, hogy munka kell meg mif@szom, de azért nem akármilyen áron. És most, hogy végre el akar küldeni a munkaügyi is Ausbildungra (tegnap volt Terminem ezzel kapcsolatban és Aktivierungsmaßnahme-ra is elküldtek hétfőtől) - mert látták, hogy mindig váltogattam a munkahelyeket. Megkérdezték, miért és elkezdtem mondani. Tételesen, hogy mikor miért. És megértették. (Eddig szinte csak olyan kilátástalan helyen dolgoztam.... semmi előbbre jutás, és még én vagyok a blöde Leiharbeiter, meg a szardarab! MErt így beszélnek velük! Saját fülemmel hallottam! És még csak ne mis az én hibám, hogy munka nélkül maradtam, mert vagy elfogyott a munka, vagy nagyon terhes volt a bejárás, vagy nem bírták a pofámat,mert fiatal és gyors vagyok, és nem is tartom magam egy hülye nőnek! Mert kérdezek, és tudni akarom, mit miért, és az idősebbek féltékenyek!), nem akarom elszarni az iskolai a lehetőséget csak azért,mert nem tudok bejutni pl. a gyakorlati helyemre!

Nem állítok sehol sem ellenkezőt, csak nem közlök mindent A-Z-ig. És azt sem mondtam, hogy most azonnal akarnék,hogy már holnap gondoltam a váltást. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy nem lehetséges, nem ettem meszet!
És azt sem mondtam tudtommal, hogy ne keresnék munkát. Ahogy olvasom, hogy régi motorosok vagytok Németországban - nem is igen hiszem, hogy Zeitarbeitnál dolgoztok, de pont emiatt talán nem is tudjátok, mennyire rossz, ha ki van az ember szolgáltatva annak, hogy nem tud bejutni dolgozni! Te sem vállalnál be szerintem 1,5 órát oda meg ugyanazt vissza, a havi bérleted meg 130 euró havonta! És változnak az idők. Jönnek más népek, nekik zömmel van autójuk, be tudnak jutni, akinek meg nincs, és nem a közelben lakik, választhat, hogy napi 3-4 órát utazgat, vagy csinál,amit akar.
És nem hiszem, hogy a frissen érkező bolgár meg más népekkel kell versenyeznetek, és azt meg végképp, hogy havi 970-ért dolgoznátok.
Ne derogáljatok le egy bugris szintjére, mert nem vagyok hülye!
Tanácsot kértem, hogy majd ha eljön az ideje, mit lépjek. Azt hittem, hogy ez tiszta - függetlenül attól, hogy jelen idejű ,állító mondatokat használtam.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!