Autó vagy nagyobb lakás?

Több
9 éve 6 napja - 9 éve 6 napja #39077 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza! Mivel eldöntendő kérdést tettél fel, legyen az autó.
DE nem ettől lesz munkád azt most borítékolom. Az, hogy egy munkára esélyed sem volt mert nem volt autód az nem azt jelenti, hogy ha van autód akkor a Tied lett volna.
Mivel nem 1x voltam hasonló szituban, íme a legjobb megoldás:
Az elején cumi van. tömegközlekedés, taxi (Uber) vagy bringa. Aztán ha biztos a meló, a munkahely kozelebe kell koltozni!
Akkor 8 perc amíg DCT hazavezet (és egy vagyonba van neki, hogy mennyi időt spórol) addig Te akár féllábon hazaszökdelsz! :chuckle:
Az így megtakarított pénzből pedig szerintem 10, max. 15 év múlva (hitel nélkül!!!) vehetsz akár egy ingatlant is! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39078 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Érdekes, ismerősömnek évi 120-ban megvan minden, és egy öreg autója van. Akkor ez hogy lehet. És minden legális.

a., nem tud szamolni, b., vetit
Tole kellene megkerdezni. De lassan az az erzesem, hogy csak topicporgetes a celod. Ha csak logikusan belegondolsz a lehetseges koltsegekbe, akkor azal kezdened, hogy fent a segedletek alatt talalhato biztositas kalkulatorral kikalkulalod mennyibe lenne a biztositasod! Ahogy leirtad az eddigi tapasztalataidat, en min. evi 700EUR-t tippelek neked csak a kotelezore egy regi 17-18eves kisautora is. Ado egy ilyen autora 200EUR korul siman. Es ez meg csak az adminisztracio.
ITT olvashatsz arrol, hogy kell kiszamolni egy auto koltseget. Magyar viszonylat, de a logika teljesen stimmel.
ITT egy kis iras a felesleges autohasznalatrol:) MAgyar viszonyok, de a logika stimmel.
Es a kedvencem ITT:)

Es amivel tokeletesen egyetertek a cikkbol, mint altalanos logika csaladi penzugyeket illetoen:

Amíg nem tudsz felmutatni épkézláb mennyiségű megtakarítást mind rövidtávra, mind nyugdíj szempontjából, luxusdolog, hogy havonta a fizetésed felét-harmadát egy autóra költöd el.

Ha nem teszed el az autófenntartásra elköltött összeg kétszeresét a nyugdíjadra, ha több pénzed áll az autódban, mint a nyugdíjmegtakarítási számládon, ha meg kell kérdezned a szerelőt, hogy ezzel a harmincezres hibával meddig lehet még menni, esetleg egy gumigarnitúrát sem tudsz zsebből bármikor megvenni, ezer százalék, hogy neked is túl nagy falat az autó


Zaraskent, mert felesleges tovabb vinni a temat. Szerintem Nemetorszagban ha az ember egy biztos autot akar, ami barmikor el is indul amikor kell es lehet vele hosszabb tavokat is menni, az szerintem meg oreg autonal is. valahol 5-10e EUR, ami 5-8 ev alatt gyakorlatilag kozel 0-ra elvesziti erteket. Azaz ugy erdemes szamolni, hogy csak az amortizacio evi 1000EUR. Te tapasztalatoddal a biztositas, ado nyugodtan mehet 1000EUR. Uzemanyag az egyszeruseg kedveert szinten 1000EUR per ev. Ez evi 3000EUR. Aminek nagyreszet az auto vasarlasakor fizeted tobbit uzemeltetesben. Es erre jon ra a szervizkoltseg ese egyebek. Pliusz szamolj azzal is, hogy ha az indulo mondjuk 5eEUR-t beteszed bankszamlara, mennyi lenne rajta a megtakaritas 5ev alatt evi 2% kamatokkal. MErt ugye azokat a kamatokat is elbukod. Na ennyibe faj egy auto.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39079 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Hallo, Gergö, Csibijuza allapotatat talan ez a nota jellemzi a legjobban . Nem tudom, hogy mehet e, de azert felteszem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39080 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Auto amortizacio, ha egy 6-10e Eur autorol van szo, kb. havi 80-100EUR. Biztositasok (foleg a te esetedben), adok, megintcsak havi 80-100EUR. 20km es tav, azaz napi 40km, 20 munkanappal az 800km perho. Atlag 7l/100, 1,2EUR per literrel szamolva, uza: kb. 70EUR. Azaz szerviz, gumicserek nelkul szamolj min. 230EUR per hot. Ez szervizekkel, rendes karbantartassal, parkolasok, ez az amaz es siman lehet 400EUR per ho szamolni. Ami netto beredbol jon le. Mennyit fizet egy Zeitarbeit melo? Belefer neked, hogy 12 honapbol, 4honapot csak azert dolgozol, hogy bejuss a munkahelyedre?)


Kedves Mahlzeit! Ez azért így erős! Én amikor kocsival megyek és nem bicajjal akkor egy viszonylag nagy kocsit használok (Toyota Avesis D-CAT) de még nekem sem jön ez így ki egy hónapban pedig így rövidtávon többet fogyszt mert dizel és hát, be sem melegszik a melóig.....Durván 700 km-t tudok megtenni egy tankkal.
(Tudom ez nem sok és magas a fogyasztás, de nem ez a téma) Napi 15 km az azt jelenti, hogy 1 tankkal 46 napig mehetnék a kocsival ha nem lennének külön utak is.
Pedig a kocsi egy nagy ló kombi! Ez több mint 2 munkahónap! 1,20-al számolva akkor az 60x1,2=72 euron egy tank 46 napra, ami naponta 1,6 euro költség!
Neked mennyire jön ki a bérlet és a minimum 46 óra időveszteség?

Na, persze ha az amortizációt, a biztosítást, meg az anyósomat is beleszámoljuk akkor ehez már csak a lakbéremet meg az anyám tyúkját kellene felszámolni s én is azt rebegném, hogy nem éri meg! Te elfelejtesz azonban egy nagy problémát: AZ IDŐT!
Én 8 perc alatt otthon vagyok vagy a melóba beérek! Akik buszoznak, vagy mással járnak nem ritkán 1-2 óráig is uton vannak naponta. Ezalatt én már felástam a kertet!

Ne farasszuk egymast ha nem vagy baratja a szamoknak. Javaslom a kiszamolos cikkeket mielott ujbol hozza szeretnel szolni.
(Ha most vettel egy autot 35e EUR-ert, amit 6-7 evesen eladsz 10e EUR-ert, azt szeiptgetheted, de az neked havi bontasban 350EUR koltseg. Ezt hivjak amortizacionak. Ha fejed tetejere allsz, akkor is ennyibe kerul, ami szepen eltunik es nem is jon vissza a szamladra)

Nem mellesleg nem kell annyira egoistanak lenned, hogy azt hitt rolad es a TE autodrol ir itt barki is. Szerinted Csibujza egy uj EURO6-os 35e-es autot szeretne venni? Hasznalt autoban a relaitas a kisauto benzines. Ha te haza is ersz tanyatol tanyaig 8 perc alatt, nagyon jo. MAsnak 17km az lehet 1 ora mert dugo van. Tehat atlagokkal szamolunk! Oreg autonal a 7l siman realitas, de dugoban meg az ujnak is inkab a 8l felett.

Az ido kerdesben meg probalj megmaradni a topicnal, eredeti kerdesnel. Nem arrol volt szo mi a kenyelmes, hanem az, hogy mi fer bele. Nem mellesleg a te 6,5km-den bicoval 15perc, es napi 1 vajaskenyer lenne a koltseged. Kozben 10ev mulva sporolnal a gyogyszereiden..:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39082 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Auto amortizacio, ha egy 6-10e Eur autorol van szo, kb. havi 80-100EUR. Biztositasok (foleg a te esetedben), adok, megintcsak havi 80-100EUR. 20km es tav, azaz napi 40km, 20 munkanappal az 800km perho. Atlag 7l/100, 1,2EUR per literrel szamolva, uza: kb. 70EUR. Azaz szerviz, gumicserek nelkul szamolj min. 230EUR per hot. Ez szervizekkel, rendes karbantartassal, parkolasok, ez az amaz es siman lehet 400EUR per ho szamolni. Ami netto beredbol jon le. Mennyit fizet egy Zeitarbeit melo? Belefer neked, hogy 12 honapbol, 4honapot csak azert dolgozol, hogy bejuss a munkahelyedre?)


Kedves Mahlzeit! Ez azért így erős! Én amikor kocsival megyek és nem bicajjal akkor egy viszonylag nagy kocsit használok (Toyota Avesis D-CAT) de még nekem sem jön ez így ki egy hónapban pedig így rövidtávon többet fogyszt mert dizel és hát, be sem melegszik a melóig.....Durván 700 km-t tudok megtenni egy tankkal.
(Tudom ez nem sok és magas a fogyasztás, de nem ez a téma) Napi 15 km az azt jelenti, hogy 1 tankkal 46 napig mehetnék a kocsival ha nem lennének külön utak is.
Pedig a kocsi egy nagy ló kombi! Ez több mint 2 munkahónap! 1,20-al számolva akkor az 60x1,2=72 euron egy tank 46 napra, ami naponta 1,6 euro költség!
Neked mennyire jön ki a bérlet és a minimum 46 óra időveszteség?

Na, persze ha az amortizációt, a biztosítást, meg az anyósomat is beleszámoljuk akkor ehez már csak a lakbéremet meg az anyám tyúkját kellene felszámolni s én is azt rebegném, hogy nem éri meg! Te elfelejtesz azonban egy nagy problémát: AZ IDŐT!
Én 8 perc alatt otthon vagyok vagy a melóba beérek! Akik buszoznak, vagy mással járnak nem ritkán 1-2 óráig is uton vannak naponta. Ezalatt én már felástam a kertet!


A kiszamolos cikkbol tokeletesen ideillik az ido - kifogas kerdeskorre:

Azt az egy órát, amit megspórolok, a családommal töltöm, ez mindent megér.” Amint írtam, ha nem lenne autód, négy órát tölthetnél többet a családoddal, ennyit dolgozik az átlagember az autója miatt naponta. S mivel töltitek azt az egy órát? Arról beszélgettek, hogy fogjátok kifizetni a hitel következő részletét, mert hónapról-hónapra éltek? (Még egyszer: ha a fizetésed elég az autófenntartásra és még a megtakarításra is, nem rólad szól a cikk.)

Az idő-pénz átváltáson akkor van értelme gondolkodnod, ha keresel annyit, hogy ez döntési kérdés legyen. Ha nem keresel annyit, akkor nincs miről döntened, ez ennyire egyszerű.


Szoval DCT nem rolad van szo. Probald meg ennek fenyeben ertelmezni a hozzaszolasokat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 napja - 9 éve 5 napja #39086 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Srácok, a téma kezd elszadni! Én azt próbáltam itt a saját példámmal illusztrálni, hogy egy kocsi Németországban mindenképpen szükséges ha nem egy nagyobb városban lakunk! Berlin, München, Hamburg. Csibijuza! erre kérdezett rá, és én már az elején mondtam hogy kell!
Pláne ha nincs munkája, mert ha bárhova meghivják ha pályázik pontosank kell lenni! Én egy szóval sem mondtam, hogy vágjon bele 30 ezres kocsiba, csak azt hogy egy járgány kell! Erre Ti elkezdtetek számolgatni, hogy mi mennyi! Tök mindegy hogy mi mennyi. Mindenki olyan kocsival jár amilyet megengedhet magának de ha nincs akkor szívás van ha valahova oda kell érni időben! A kocsi lehet egy kis "Ká", vagy egy nagy BMW 18 évesen, mindegy csak menjen! Én amikor utoljára munkahelyet kerestem akkor olyan helyre kellett mennem ahova még normális út sem volt mert az ipartelepet építették s a cég volt az elsők között ott.....
(Se busz,se villamos, se helikopter...) Kocsi nélkül, soha nem lett volna munkahelyem!

Kész! Ez ellen semmilyen érvetek nem lehet! Én a témát részemről lezártam mert kezdetek személyeskedni a kocsi ügyben! Ki nem szarja le az amortizált kocsit! Ez egy használati eszköz és nem 25 karátos csípőprotézis!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!