Autó vagy nagyobb lakás?

Több
9 éve 5 napja #39087 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta: Srácok, a téma kezd elszadni! Én azt próbáltam itt a saját példámmal illusztrálni, hogy egy kocsi Németországban mindenképpen szükséges ha nem egy nagyobb városban lakunk! Berlin, München, Hamburg. Csibijuza! erre kérdezett rá, és én már az elején mondtam hogy kell!

Szerintem itt a probléma! A Te példád. Köze nincs Csibijuza szitujához! Mahlzeit kedvence nekem is a kedvencem lett:
"Ugyanis nem kell fenntartanod egy tehenet, ha csak néha innál egy bögre tejet."
Ennyi.
Majd ha lesz egzisztencia akkor Csibijuza is gondolkodhat úgy mint Te de addig szerintem igenis barátkozzon meg a gondolattal, hogy pl. taxival megy interjúra vagy tömegközlekedéssel és ha felvetik neki, hogy kéne autó a munkához akkor (esetleg akkor ha nagyon szuper az állás!!!) mondja azt, hogy semmi probléma, ha megkapom az állást, veszek egy autót! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39088 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta: Én amikor utoljára munkahelyet kerestem akkor olyan helyre kellett mennem ahova még normális út sem volt mert az ipartelepet építették s a cég volt az elsők között ott.....
(Se busz,se villamos, se helikopter...) Kocsi nélkül, soha nem lett volna munkahelyem!

Kész! Ez ellen semmilyen érvetek nem lehet!

De bizony van! Saját tapasztalat! Első interjúm külföldön. 3 órával előbb indultam, két óra buszozás, 2 átszállással, majd kb. 3 kilométert gyalogoltam egy kisváros melletti industrial estate-be! Pontosan érkeztem! Majd 3 óra haza. Elment az egész napom, hulla fáradt voltam. ÉS??? Ráértem, nem? :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39089 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta:
....Pláne ha nincs munkája, mert ha bárhova meghivják ha pályázik pontosank kell lenni!......

Ki nem szarja le az amortizált kocsit! Ez egy használati eszköz és nem 25 karátos csípőprotézis!


Már másodszor írod, hogy autó nélkül nem lehet (pontosan) interjúra menni. Lóf...t, ha fontos a meló, akkor négykézláb is odakúszok, legfeljebb elindulok akár egy nappal korábban.... A munkába járás már más kategória, de pont Csibijuza az az eset, amikor egyelőre minden az autó ellen szól. Mi a túróból fogja fizetni, amikor nem keres, vagy ha igen Zeitarbeit-tel minimálbér körül, lakást kell fizetnie és néha azért az Aldiba is el kell menni egy s más ennivalóért... Az meg totális önámítás, ha az autó költségeit a benzinre meg a biztosításra+adóra korlátozod. Az amortizáció ( lefordítom = értékvesztés, semmi köze az arany csipőprotézishoz... ;) ) meg igenis valós tétel, minél újabb az autó, annál több. Ha meg vesz egy 10+ éves Fiat Pandát, akkor ugyan az amortizáció elhanyagolható akár, de ugyanazt a pénzt a szervízben fogja otthagyni. A biztosítási díj meg nagyon nem foglalkozik azzal, hogy hány éves az autód. (Annál inkább azzal, hogy kezdő és fiatal a sofőr...) Teljesen felesleges egymást meg őt hülyíteni, egy akármilyen autó fenntartása belekerül bizony minimálágon havi 250-300 euróba simán és azt a pénzt először meg is kell keresni. Mit ér vele, ha az eddigi (csak példának) nettó ezer eurós fizuja helyett kap egy bombajó ajánlatot nettó 1.200-zal, de ehhez havi 300-at kell pluszban rááldoznia? A matek ugye nem hazudik.... Persze ha 1500-ás állást kap így, akkor uccu, de akkor is előbb a meló, majd (mondjuk a próbaidő után...) az autó.
Nyilván más a helyzet akkor, ha már egyébként is megengedheted magadnak, hogy autót tartsál, mert akkor a fix költségeidnek megvan a fedezete elvileg akkor is, ha nem kocsival jársz dolgozni. Ott már nyilván számít a kényelem, meg a vélt, vagy valós időmegtakarítás és egyéb ilyen szempontok.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 5 napja #39090 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Ahol eddig dolgoztam, a bérlet 157€ havonta. Preisstufe 5. A barátomé 137€. Preisstufe 4.Akkor mennyi az annyi, okos?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 5 napja #39091 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Gergoo. Gondolkodj a munkaadó fejével. Ha can egy jelentkező, akinek van,autója, meg van egy aki azt mindja, hogy veszrk autót, ha megkapom azz állést, szerinted melyiket fogja felvenni?
Gondolkodj már.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39093 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta: Srácok, a téma kezd elszadni! Én azt próbáltam itt a saját példámmal illusztrálni, hogy egy kocsi Németországban mindenképpen szükséges ha nem egy nagyobb városban lakunk!

Pláne ha nincs munkája, mert ha bárhova meghivják ha pályázik pontosank kell lenni! Én egy szóval sem mondtam, hogy vágjon bele 30 ezres kocsiba, csak azt hogy egy járgány kell! Erre Ti elkezdtetek számolgatni, hogy mi mennyi! Tök mindegy hogy mi mennyi. Mindenki olyan kocsival jár amilyet megengedhet magának de ha nincs akkor szívás van ha valahova oda kell érni időben!

Kész! Ez ellen semmilyen érvetek nem lehet! Én a témát részemről lezártam mert kezdetek személyeskedni a kocsi ügyben! Ki nem szarja le az amortizált kocsit! Ez egy használati eszköz és nem 25 karátos csípőprotézis!

A gond csak annyi, hogy peldad teljesen irrelevans a felvetett temahoz, es tovabbra is ugy szolsz hozza, hogy meg sem probalod megerteni mirol beszelunk. Ilyen hulyeseget, meg hogy auto nelkul nem lehet interjura elmenni attol mar sirva rohogok. Egyik forumon osztod az embereket, amiert mindent azonnal elso perctol akarnak, itt meg arrol gyozkodsz, hogy de igenis ezt kell csinalni.
Mi az, hogy nem lehet interjura menni auto nelkul? Ha ezt komolyan gondolod el sem tudom kepzelni, hogy sikerult itt "gyokeret eresztened". Ez ellen nincs erv szerinted, nem a loturot, csak es kizarolag ELLENERV van.

Az meg, hogy nem baratod a matek mar megszoktuk, de hogy tovabbra sem erted, hogy egy auto koltsegebe, nem csak a benzin szamit az mar a te bajod. De masokat probalj meg nem gyozkodni ezzel a hulyeseggel. Nyilvan nalad a penz fan terem a kocsira, azt nem a keresetedbol fizeted. HA busszal, vonattal akarok utazni, akkor nem kell megvegyem a buszt vagy vonatot es nem kell biztositast kossek ra, de meg csak szervizbe se kell vigyem, gumit se en cserelek a buszon etc. Osszevetni a busz-, vonatjegy arat direktben a benzinkoltseggel az a matematikai luzerseg. Es ebbol egyenesen kovetkezik a hitelre vegyunk nagy TV-t, autot es mindent. Mert az jar.

A nemet autofenntartas, foleg egy olcso szervizigenyesebb darab egy idozitett bomba az itteni szervizoradijjakkal, kezdo sofor biztositasaval etc. Itt ha nincs a zsebben barmikor 500-1500EUR szervizre nem szabad semilyen autot sem tartani.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!