Autó vagy nagyobb lakás?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39027 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

mahlzeit írta: Ekkora marhasagot reg olvastam.. Nemetorszag nyilvan arrol hires, hogy ott ahol munka van ott nincs tomegkozlekedes, vonat, S es U-Bahn se jar :hyper: A lakossag halott, nincs mit tenni:)(Azert jo teged olvasni, mert egyazon dologrol kepes vagy a totalis ellenkezojet leirni egyik-masik topicban)


Nem mindenki lakik Hamburgban, Berlinben vagy Münchenben! Ahol én lakom ott sincs lehetőség a tömegközlekedésre, mert ugyan jár a busz (vonat, s-Bahn, villamos nincs) de a legkorábbival is csak 09:30-re érsz be, s már 15:00-kor indulnod kell haza, mert különben nem tudsz majd átszállni. Nálunk az ipartelephez ugyanis át kell szállni, pedig csak 15 km. Egy út a városon át is 40 perc a helyjárattal, pedig nem nagy város. Aztán laktunk 20 km-re faluban is. Na, onnan meg kész kaland volt bejutni a munkahelyemre (busszal), mert 47 km volt akkor. Előbb be a szomszéd városba, ott átszállni (ha időben ott voltál) vagy taxi ha be akartál érni! Szóval 1989-óta nincs itt a környéken olyan tömegközlekedés amivel bejárhatsz, hacsak nem laksz a város közepén és nem dolgozol a szomszéd utcában! Így aztán Te magyarázol butaságokat ahelyett hogy belegondolnál, hogy a legtöbben nem nagy városokban laknak, s kocsi nélkül gyakorlatilag meghaltál!

Jegyzet: a fura tudod az, hogy a 170 km-re levő Berlinbe pl, be tudnék vonattal járni (ICE), mert az 43 perc alatt ott van, csak hát nem ott dolgozom, hanem 15 km-re innen jobbra, a külterületen! Akkor még a téli időszakot nem is emlitettem, mert nem minden évben van tél..... :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39033 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Na, csak hogy tisztázzuk,miért kérdezem! Egy állást azért mondtak vissza nekem már így hirtelenjében, mert nem tudtam a busszal, villamossal, S-bahnnal beérni időben! És elküldtek a Zeitarbeittól is, hogy ha már mobilis vagyok,akkor beszélhetünk újra. És hogy őszinte legyek, hiába lakom nagyvárosban, nem küldenek a városon belül sehova, hanem mindig valami isten háta mögötti faluba! Ahonnan 19:50 után nincs vagy szar a közlekedés. Akárhova megyek jelentkezni: Van autója? Nincs... Hát akkor sajnos nem tudjuk felvenni! Örültünk! Hiába csak 22 km a távolság, hosszú az út!

Egész pontosan: 1,5 óra oda és 1,5 óra vissza. Ezt csináltam 9 hónapig. Szerintetek mennyire voltam ki, amikor hajnal 3-kor keltem és dálután 15:40 körül értem haza? Ezért spóroltam. És Decotext-tel értek egyet! Ha nincs autód, halott vagy. Nézz csak meg egy egyszerű bevásárlást! A legközelebbi nagy bolt,ahol meg is érné vásárolni és nem szar húst kapsz, az tőlünk 45 perc villamosozásra van! Plusz bevásárolsz és a dög nehéz szatyrokkal még bumlizz haza, másik 45 percet.

Most én értem, hogy munka kell meg mif@szom, de azért nem akármilyen áron. És most, hogy végre el akar küldeni a munkaügyi is Ausbildungra (tegnap volt Terminem ezzel kapcsolatban és Aktivierungsmaßnahme-ra is elküldtek hétfőtől) - mert látták, hogy mindig váltogattam a munkahelyeket. Megkérdezték, miért és elkezdtem mondani. Tételesen, hogy mikor miért. És megértették. (Eddig szinte csak olyan kilátástalan helyen dolgoztam.... semmi előbbre jutás, és még én vagyok a blöde Leiharbeiter, meg a szardarab! MErt így beszélnek velük! Saját fülemmel hallottam! És még csak ne mis az én hibám, hogy munka nélkül maradtam, mert vagy elfogyott a munka, vagy nagyon terhes volt a bejárás, vagy nem bírták a pofámat,mert fiatal és gyors vagyok, és nem is tartom magam egy hülye nőnek! Mert kérdezek, és tudni akarom, mit miért, és az idősebbek féltékenyek!), nem akarom elszarni az iskolai a lehetőséget csak azért,mert nem tudok bejutni pl. a gyakorlati helyemre!

Nem állítok sehol sem ellenkezőt, csak nem közlök mindent A-Z-ig. És azt sem mondtam, hogy most azonnal akarnék,hogy már holnap gondoltam a váltást. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy nem lehetséges, nem ettem meszet!
És azt sem mondtam tudtommal, hogy ne keresnék munkát. Ahogy olvasom, hogy régi motorosok vagytok Németországban - nem is igen hiszem, hogy Zeitarbeitnál dolgoztok, de pont emiatt talán nem is tudjátok, mennyire rossz, ha ki van az ember szolgáltatva annak, hogy nem tud bejutni dolgozni! Te sem vállalnál be szerintem 1,5 órát oda meg ugyanazt vissza, a havi bérleted meg 130 euró havonta! És változnak az idők. Jönnek más népek, nekik zömmel van autójuk, be tudnak jutni, akinek meg nincs, és nem a közelben lakik, választhat, hogy napi 3-4 órát utazgat, vagy csinál,amit akar.
És nem hiszem, hogy a frissen érkező bolgár meg más népekkel kell versenyeznetek, és azt meg végképp, hogy havi 970-ért dolgoznátok.
Ne derogáljatok le egy bugris szintjére, mert nem vagyok hülye!
Tanácsot kértem, hogy majd ha eljön az ideje, mit lépjek. Azt hittem, hogy ez tiszta - függetlenül attól, hogy jelen idejű ,állító mondatokat használtam.

Senki nem derogalt le. A tenyeket te irtad. Egy kis lakasban laksz sz.r helyen es egyikotok nem dolgozik.
Abbol a tapasztalatodbol, ahol sz.r melokra, sz.r helyekre nem kuldtek ki, mert nincs autod azt a kovetkeztetest vontad le, hogy auto kell. De kozben mar nem is akarsz ilyen sz.r melokat elvallalni. Majd szamolj utana, ha van egy sz.rul fizeto melod amiert sajat autoddal kell mobilisnek lenned, mennyit dolgozol csak azert, hogy odajuss a munkahelyedre. Autot igy ugy erdemes szamolni, hogy havi 400tol EUR. Ennyibe kerul egy 10+ eves auto is amortizacioval, adokkal biztositasokkal, varatlan meghibasodas, gumicsrek es etc..
Ha neked ennyit meger a kezdeti befektetessel, amiert onmagaban is tobb honapot fogsz dolgozni akkor hajra. En ennyi penzbol inkabb beulnek egy nemet iskolaba, hogy legyen vmi nemet vegzettsegem.

Ha meg amugy sem akarsz Zeitarbeitot csinalni, akkor ott nem kuldozgetik az embert. Vagy ha igen azt fizetik. Van egy telephely, be kell jutni. Ennyi. Nekem kollegam bejon tomegkozlekedessel 2x 1.5ora, mert nem volt kedve eloszedni telen az autot. VAgy jarnak bicoval 15-20km-rol is siman.
Ahol meg ertelmes munka van, annak vonzaskorzeteben mindig van tomegkozlekedes.

Vegul ugyis te dontod el mit csinalsz, de kerdeztel, kaptal valaszt:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39034 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ekkora marhasagot reg olvastam.. Nemetorszag nyilvan arrol hires, hogy ott ahol munka van ott nincs tomegkozlekedes, vonat, S es U-Bahn se jar :hyper: A lakossag halott, nincs mit tenni:)(Azert jo teged olvasni, mert egyazon dologrol kepes vagy a totalis ellenkezojet leirni egyik-masik topicban)


Nem mindenki lakik Hamburgban, Berlinben vagy Münchenben! Ahol én lakom ott sincs lehetőség a tömegközlekedésre, mert ugyan jár a busz (vonat, s-Bahn, villamos nincs) de a legkorábbival is csak 09:30-re érsz be, s már 15:00-kor indulnod kell haza, mert különben nem tudsz majd átszállni. Nálunk az ipartelephez ugyanis át kell szállni, pedig csak 15 km. Egy út a városon át is 40 perc a helyjárattal, pedig nem nagy város. Aztán laktunk 20 km-re faluban is. Na, onnan meg kész kaland volt bejutni a munkahelyemre (busszal), mert 47 km volt akkor. Előbb be a szomszéd városba, ott átszállni (ha időben ott voltál) vagy taxi ha be akartál érni! Szóval 1989-óta nincs itt a környéken olyan tömegközlekedés amivel bejárhatsz, hacsak nem laksz a város közepén és nem dolgozol a szomszéd utcában! Így aztán Te magyarázol butaságokat ahelyett hogy belegondolnál, hogy a legtöbben nem nagy városokban laknak, s kocsi nélkül gyakorlatilag meghaltál!

Jegyzet: a fura tudod az, hogy a 170 km-re levő Berlinbe pl, be tudnék vonattal járni (ICE), mert az 43 perc alatt ott van, csak hát nem ott dolgozom, hanem 15 km-re innen jobbra, a külterületen! Akkor még a téli időszakot nem is emlitettem, mert nem minden évben van tél..... :chuckle:

Nyilvan fel lehet hozni meg 150 kivetelt, hogy Jurgennek miert nem eri meg bejonni a tanyajarol a varosba, de ez a belemagyarazas. Ott ahol van munka es annak vonzaskorzeteben, altalaban mindig van jo tomegkozlekedes. Ez egy hulyeseg, hogy Nemetorszagban auto nelkul megall az elet. HA van penz nyilvan a kenyelmesebbet valasztja az ember. De a tobbi kifogaskereses. Ha szukseges az emberek megoldjak. Akar te is. 15km az pl. bico tavolsag.:)

(En 17km-re jarok most szinten egy ipartelep szerusegre. Pont ma gondolkoztam a dugoban ulve, hogy betolom az arokba a vasat es inkabb gyalogolok:) Es most erosen torom a fejem, hogy autokozas helyett inkabb bico, mert legalabb edzek vagy tomegkozlekedes, mert akkor azt a 2x1-orat eltoltom pl. nyelvtanulassal vagy vmi ertelmesebb konyvolvasassal, mintsem dugoban uljek)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39036 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Természetesen vannak megoldások. Egy kis moped is megteszi. Azzal is lehet járni. Minden azonban a munkádtól függ. Vannak 3 műszakos helyek, s este 22 után nem lesz neked sok közlekedésed.
Én Csibijuza kérdésére válaszoltam. A #39020-as hozzászólásában részletesen leírta!

Szerintem érdemes előbb egy kisebb kocsit venni. A munkához mindig kellhet!

Mondok neked egy másik nagyon fontos dolgot! Tegyük fel nem dolgozol és munkát keresel. Pályázol mint az állat, 100 km-es körzetben, s tegyük fel mázlid is van s kapod az ajánlatokat. Hogy a francba akarsz Te a meghivásokra időben ott lenni ha nincs kocsid? Ki van zárva, hogy mindig lesz buszod vagy akármid. Én kimondottan nagy GK gyár közvetlen közelében élek és NINCH elgésges tömegközelekedés!*
(Niedersachsen!) Ha nálatok van akkor örülj neki!

*Persze vannak buszok. Más nincs, csak taxi. Nagyobb városok között van kiváló vonat összeköttetés, (30-60 km) de akkor még csak az állomáson vagy, s innen kell (nálunk) a két ipartelepig még 8-10 km-t valahogy eljutnod, s nincs mindenkinek olyan munkahelye mint az enyém, hogy kötetlen a munkaidőm! Egyébként most én is bicajjal járok a jóidőben. Így erdőn át, és részben kerékpárúton 6,5 oda, s ugyan enyi vissza, de se bevásárlás, se semmi nincs. Ráadásul utálom mert fárasztó és a melóba mindig emelkedő, s olyan vagyok mire beérek mint a csapzott ló!
Van viszont a műhely mellett szuper tusoló, de ez is időveszteség minden reggel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39048 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Azért az egészen más,hogy nincs lehetősége időben beérni, és azért megy órákkal korábban a vonata, vagy azért,mert lusta elővenni a kocsit.
Én hajnal 3-kor keltem, hogy beérjek 6-ra dolgozni, és nem volt más lehetőségem, csak ez. Nincs másikvonat,amivel beér az ember, se villamos, a busz meg 5:30-kor indul először.
Te bevállalnád?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39053 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

mahlzeit írta: (En 17km-re jarok most szinten egy ipartelep szerusegre. Pont ma gondolkoztam a dugoban ulve, hogy betolom az arokba a vasat es inkabb gyalogolok:) Es most erosen torom a fejem, hogy autokozas helyett inkabb bico, mert legalabb edzek vagy tomegkozlekedes, mert akkor azt a 2x1-orat eltoltom pl. nyelvtanulassal vagy vmi ertelmesebb konyvolvasassal, mintsem dugoban uljek)

Akkor menj gyalog, én meg viszem a "vasat"! :D :D

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!