Autó vagy nagyobb lakás?

Több
9 éve 4 napja #39094 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Én amikor utoljára munkahelyet kerestem akkor olyan helyre kellett mennem ahova még normális út sem volt mert az ipartelepet építették s a cég volt az elsők között ott.....
(Se busz,se villamos, se helikopter...) Kocsi nélkül, soha nem lett volna munkahelyem!

Kész! Ez ellen semmilyen érvetek nem lehet!

De bizony van! Saját tapasztalat! Első interjúm külföldön. 3 órával előbb indultam, két óra buszozás, 2 átszállással, majd kb. 3 kilométert gyalogoltam egy kisváros melletti industrial estate-be! Pontosan érkeztem! Majd 3 óra haza. Elment az egész napom, hulla fáradt voltam. ÉS??? Ráértem, nem? :P

Tucatnyi hasonlot tudnek mondani..
Ilyen alternativ kozlekedest, mintsem tomegkozlekedes rollerrel kombinalva mar meg se mertem emliteni, pedig tomegevel latok ilyet:) Sot a multkor oltonyos csoka gordeszkaval:)
Na az stilusos egy interjura igy megerkezni.:) Ha en interjuztatnek raadasul azonnal jo pontot kapna, mert egybol mutat egyfajta megoldo- es alkalmazkodokepesseget.:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 napja #39095 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Ahol eddig dolgoztam, a bérlet 157€ havonta. Preisstufe 5. A barátomé 137€. Preisstufe 4.Akkor mennyi az annyi, okos?

Az kb. annyi amennyit írtam! 10-15 éves viszonylatban egy ingatlan ára ;) de ami fontosabb, hogy egy autó pedig úgy 1,5x ennyiből jönne ki és 99%, hogy csak egyikőtök járna vele melóba!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 4 napja #39098 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Ok. Használjunk SWOT analízist. És gondolkodj egy kvázi frissen érkezett fejével. Ne a mostanival.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 napja #39099 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: És gondolkodj egy kvázi frissen érkezett fejével. Ne a mostanival.

??? :thinking: Én pontosan azt teszem. Te vagy aki úgy gondolkozol mintha már minden alap le lenne rakva, közben pedig még híre sincs pl. munkának, folyamatos bevételnek!!! De már korábban válaszoltam az eldöntendő kérdésre. Vegyél autót ha szerinted ezzel a SWOT analízist használva "erősödsz" :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 napja #39100 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Nem értelmeztél Te innen egy választ sem csak fújod a magadét az ismerősnek "évi 120-ba van az autó" baromsággal az élen!
Utoljára csinálok neked egy "elemzést" aztán feladom:
10000 azaz tízezer helfer pozíciót hirdetnek Németországban. mennyihez lehet "feltétel" az autó? 5000-hez? Akkor miért nem jó az az 5000 amihez nem "feltétel"???
De Te tudod, célozd meg azt az 5000-et aminél "feltétel" az autó, vegyél autót, járj interjúkra, vásárolj be autóval és menj (esetleg) csődbe!
:wait: Ha pedig ez esetleg bekövetkezik akkor azért magyarázd el az "évi 120-ban van az autó" ismerősödnek, hogy máskor ne vetítsen óriás baromságokat mert azzal életeket is tönkre tehet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 4 napja #39110 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Arra se vetted a fáradtságot, hogy megnézd, mi ez. Nem vagyok hülye, spórolni kell. Egy Aktivierungsmaßnahmén veszek most részt, ahol a Jobcenter dolgozói is itt vannak. Őtőlük kérdezem meg,hogy kell-e? Most már komolyan kíváncsi vagyok a hivatalos álláspontra is. Ugyan errefelé mindig megkérdik mindenkitől van jogsid? Van. Van autód?Nncs. Ekkor jön a szájhúzás. Mi ez akkor, ha hülyeség az,h autó nélkül gáz a melóhely megtalálása?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!