Autó vagy nagyobb lakás?

Több
9 éve 3 napja #39126 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Legalább 40. Az elmúlt fél évben. Nem hazudok.

Sejtettem, hogy ilyesmi intenzítású a dolog. :chuckle:
Szóval, amikor nagyon munkát keres az ember a 40 azért legyen meg maximum 4 nap alatt! Tehát napi 10, inkább 15!!!
A fél év alatt 40 kb. olyan intenzítás mintha akkor keresnék melót amikor amúgy van csak valamiért váltanék! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 napja - 9 éve 3 napja #39128 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Nem, nyilván nincs.De a jobcenterben dolgozó pasas biztosan tudja, hogy milyen céghez, mi kell.
Egyébként azt mondta, jó, ha van. Drága, de jó, ha van.


Édes istenem, járjál már két lábbal a földön...!!! Én a jobcenter környékén sem dolgoztam még, de kibicnek nem drága alapon azt én is mondhatom, hogy drága, de jó ha van... :laugh: Nem mellesleg ez amolyan tipikus jobcenteres tanács volt, légy belőle okos.

A helyzetedet összefoglalva: vagy a világ végén laksz, vagy ott akarsz dolgozni. A kettő együtt csak autóval leküzdhető probléma, amire jelen ábra szerint nemigen van fedezeted. Három ponton változtathatsz a megoldás érdekében, melyik a legegyszerűbb? Nyert, keress közelebb munkát. Ez volt a GFA. (Gejza Féle Analízis :woohoo: )

Különben az álláshirdetéseknél max. javasolják az autót a te érdekedben (is): pl. azért, mert műszakos melóknál este, éjszaka tényleg nem tudnál másképp el- ill. hazajutni. Viszont elő soha nem írhatják. Tehát az sem gond, ha azt mondod a kérdésükre, hogy van autód ("megoldod"), csak arra vigyázz, hogy egy késésnél ne hivatkozz a lekésett buszra, stb. A többi abszolút a magánügyed. Olyanról sem hallottál még, hogy "Fahrgemeinschaft"? Pedig a németek (egyébként nem elhanyagolható) saját autóval nem rendelkező hányadánál elég ismert és gyakori módszer a munkahelyre való bejutásra, sőt sokuknak akár van autójuk, mégis így járnak be, mivel olcsóbb és környezetbarátabb is, mint egy fő per egy autóval.

Szóval nem egy pénznyelő autóval kellene megpróbálni a "gordiuszi csomó" átvágását, amikor van még másik tíz lehetőség. De persze a te életed, azt csinálsz, amit akarsz. Csak ha tanácsot kérsz itt, akkor ne csodálkozz, ha esetleg nem olyat kapsz, amit te szeretnél hallani.
Sok sikert.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 napja #39138 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Gergoo. Gondolkodj a munkaadó fejével. Ha can egy jelentkező, akinek van,autója, meg van egy aki azt mindja, hogy veszrk autót, ha megkapom azz állést, szerinted melyiket fogja felvenni?
Gondolkodj már.

Ohhh. Átsiklottam efelett a hozzászólás felett.
Biztosíthatlak, hogy a munkaadó a pozícióra legmegfelelőbb jelentkezőt fogja felvenni. Még ha rollerje is van! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 1 napja #39142 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Igen. Mert nem akartam napi 3 órát eltoszni az időmből. Olvasgatni a vonaton, míg melóba megyek, jó, oké, hazafelé ok. Tegyük fel olvasok, vagy nézek, hallgatok valamit, de ezt én nem érzem a napot előre lendítő, érdemi tevékenységnek. Pont azért akartam váltani, mert nem akartam ezt csinálni. Egyáltalén nem tartom praktikusnak és hatékonynak ezt.
De hagyjuk, mert fölösleges beszélgetni erről.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 18 órája #39155 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Igen. Mert nem akartam napi 3 órát eltoszni az időmből. Olvasgatni a vonaton, míg melóba megyek, jó, oké, hazafelé ok. Tegyük fel olvasok, vagy nézek, hallgatok valamit, de ezt én nem érzem a napot előre lendítő, érdemi tevékenységnek. Pont azért akartam váltani, mert nem akartam ezt csinálni. Egyáltalén nem tartom praktikusnak és hatékonynak ezt.
De hagyjuk, mert fölösleges beszélgetni erről.


Hát nem éppen! Én pont ilyen miatt vagyok autódrukker! Vol olyan 4 évünk a nejemmel
amikor napi 150 km-t kellett ingáznunk a munkahelyre. (75 oda 75 vissza), télen nyáron!
Tömegközlekedés esetén semmilyen meló nem lett volna, mert délig nem értünk volna oda!

Azt vettem azonban ki, az itteni "hallagtóságból", hogy hülyeségeket irogatok és nem kell autó!
Hát ha nem akoor nem! Nekünk megérte így is, mert a 4 év alatt úgy felfejlödtünk
a cégnél, hogy lazán átirányíttatuk magunkat a 8 km-re levő kirendeltségre, de ehez idő kellett
és kocsi!! :chuckle:

Szóval sokszor megéri egy ideig, 1-2 órán át uton lenni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 18 órája #39157 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Hol van a sokat emlegetett mobilitás? :chuckle:
4 év alatt ha egy óra alatt értetek be a kocsival akkor SZERÉNY számításaim szerint kb. 2000 órát (fejenként) és cca. 20 ezer eurót megspórolhattatok volna ha a közvetlen közelbe költöztök! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!