Autó vagy nagyobb lakás?

Több
9 éve 6 napja #39061 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Azért az egészen más,hogy nincs lehetősége időben beérni, és azért megy órákkal korábban a vonata, vagy azért,mert lusta elővenni a kocsit.
Én hajnal 3-kor keltem, hogy beérjek 6-ra dolgozni, és nem volt más lehetőségem, csak ez. Nincs másikvonat,amivel beér az ember, se villamos, a busz meg 5:30-kor indul először.
Te bevállalnád?

Tevedesben vagy, nem lusta elovenni. 1,5 ora neki tomegkozlekedve es atgondolta miert jon inkabb tomegkozlekedve. Ha nincs penz es kella munka, kell a tavlati terveimhez, akkor igen bevallalnam.
De tok mindegy, arrol beszelsz, hogy NEM akarsz Zeitarbeitos melot, NEM akarsz ilyen kikozvetitenek melot.
Eloszor is talald ki mit akarsz. Ha normalis munkat akarsz, annak fix telephelye van, nem kuldozgetnek sehova, ugy altalaban.
Az auto kerdes meg egyszeruen eldontheto. Havi 400EURval szamolj. Ha futja ra es megeri, hajra. Te penzed, te eleted.


(Auto amortizacio, ha egy 6-10e Eur autorol van szo, kb. havi 80-100EUR. Biztositasok (foleg a te esetedben), adok, megintcsak havi 80-100EUR. 20km es tav, azaz napi 40km, 20 munkanappal az 800km perho. Atlag 7l/100, 1,2EUR per literrel szamolva, uza: kb. 70EUR. Azaz szerviz, gumicserek nelkul szamolj min. 230EUR per hot. Ez szervizekkel, rendes karbantartassal, parkolasok, ez az amaz es siman lehet 400EUR per ho szamolni. Ami netto beredbol jon le. Mennyit fizet egy Zeitarbeit melo? Belefer neked, hogy 12 honapbol, 4honapot csak azert dolgozol, hogy bejuss a munkahelyedre?)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zigeuner, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 napja #39062 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta:

mahlzeit írta: (En 17km-re jarok most szinten egy ipartelep szerusegre. Pont ma gondolkoztam a dugoban ulve, hogy betolom az arokba a vasat es inkabb gyalogolok:) Es most erosen torom a fejem, hogy autokozas helyett inkabb bico, mert legalabb edzek vagy tomegkozlekedes, mert akkor azt a 2x1-orat eltoltom pl. nyelvtanulassal vagy vmi ertelmesebb konyvolvasassal, mintsem dugoban uljek)

Akkor menj gyalog, én meg viszem a "vasat"! :D :D

Amikor epp szervizbol kell elhozni a vasat, nem hiszem, hogy igy orulnel a szamlanak!:) VAgy januarban mikor lerantjak a biztositas arat:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csibijuza
  • Csibijuza profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Juszt se adom fel! :)
Több
9 éve 6 napja #39071 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Érdekes, ismerősömnek évi 120-ban megvan minden, és egy öreg autója van. Akkor ez hogy lehet. És minden legális.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 napja - 9 éve 6 napja #39074 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

mahlzeit írta: Auto amortizacio, ha egy 6-10e Eur autorol van szo, kb. havi 80-100EUR. Biztositasok (foleg a te esetedben), adok, megintcsak havi 80-100EUR. 20km es tav, azaz napi 40km, 20 munkanappal az 800km perho. Atlag 7l/100, 1,2EUR per literrel szamolva, uza: kb. 70EUR. Azaz szerviz, gumicserek nelkul szamolj min. 230EUR per hot. Ez szervizekkel, rendes karbantartassal, parkolasok, ez az amaz es siman lehet 400EUR per ho szamolni. Ami netto beredbol jon le. Mennyit fizet egy Zeitarbeit melo? Belefer neked, hogy 12 honapbol, 4honapot csak azert dolgozol, hogy bejuss a munkahelyedre?)


Kedves Mahlzeit! Ez azért így erős! Én amikor kocsival megyek és nem bicajjal akkor egy viszonylag nagy kocsit használok (Toyota Avesis D-CAT) de még nekem sem jön ez így ki egy hónapban pedig így rövidtávon többet fogyszt mert dizel és hát, be sem melegszik a melóig.....Durván 700 km-t tudok megtenni egy tankkal.
(Tudom ez nem sok és magas a fogyasztás, de nem ez a téma) Napi 15 km az azt jelenti, hogy 1 tankkal 46 napig mehetnék a kocsival ha nem lennének külön utak is.
Pedig a kocsi egy nagy ló kombi! Ez több mint 2 munkahónap! 1,20-al számolva akkor az 60x1,2=72 euron egy tank 46 napra, ami naponta 1,6 euro költség!
Neked mennyire jön ki a bérlet és a minimum 46 óra időveszteség?

Na, persze ha az amortizációt, a biztosítást, meg az anyósomat is beleszámoljuk akkor ehez már csak a lakbéremet meg az anyám tyúkját kellene felszámolni s én is azt rebegném, hogy nem éri meg! Te elfelejtesz azonban egy nagy problémát: AZ IDŐT!
Én 8 perc alatt otthon vagyok vagy a melóba beérek! Akik buszoznak, vagy mással járnak nem ritkán 1-2 óráig is uton vannak naponta. Ezalatt én már felástam a kertet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39075 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

K

Csibijuza írta: Érdekes, ismerősömnek évi 120-ban megvan minden, és egy öreg autója van. Akkor ez hogy lehet. És minden legális.


Mi minden van még neki évi 120.-ból???????? Ne röhögtessél már! Annál még egy mopedet is többe kerül fenntartani. Szállj már le a földre.... :hyper:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 napja #39076 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

gejza írta: K

Csibijuza írta: Érdekes, ismerősömnek évi 120-ban megvan minden, és egy öreg autója van. Akkor ez hogy lehet. És minden legális.


Mi minden van még neki évi 120.-ból???????? Ne röhögtessél már! Annál még egy mopedet is többe kerül fenntartani. Szállj már le a földre.... :hyper:

A parkolási díjak talán ha hetente max. 1x-2x használja a kocsit! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!