Mindent tudni akarok Németországról

Több
12 éve 9 hónapja #6186 Írta: napsugika
napsugika válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Jajj,bocsika!Akkor úgy fogalmaznék,h havi 800Eurót keres.Akkor sem jogosult semmilyen támogatásra a párom?Német cégnél van.
Akkor úgy semmi esélyem nincs arra,h lakástámogatást kapjunk,ha kauciót letesszük ,és nem írjuk minimum egy évre írjuk alá a szerződést:(?
Összefoglalom,mert már én is belezavarodtam:D!
Szóval...a párom német cégnél 800Eurot keres.
Én is szerintem kb ennyit fogok.
Egy évre nem tudjuk majd kifizetni az albit,de kauciót természetesen fizetünk pár havit.
Ezek alapján lennék arra kiváncsi,h lakástámogatás v. valami szociális segély féleséget kaphatunk-e,a bérünk alapján?


Köszönöm Nektek!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6187 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Szia Napsugika,

Elsőnek a kaukció max:3hónap kaltmiete-t szoktak kérni.Wohngeld a lakástámogatás és ez sok mindentöl függ.Hányan laktok ott,van-e gyerek kaptok kindergeldet,mennyi a lakásbérlés szóval sok tényező!De erről már sok hozzá szólás volt és utána tudsz olvasni sőt valaki tett fel egy linket,hogy hol tudod kiszámolni a Wohngeldet.
Üdv.Bea
A következő felhasználók mondtak köszönetet: napsugika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6188 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Kikerestem azt a linket ahol a Wohngeld számolása található.

ˇitt találsz választ a kérdésedre, és ki is számolhatod a magad esetében kapsz-e és mennyit:

www.geldsparen.de/inhalt/rechner/Soziales/Wohngeldrechner.php
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, napsugika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6189 Írta: napsugika
napsugika válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Már kiszámoltam.Az alapján kaphatunk:)!Olvasgatok én mindig,de néha már annyira összezavarodom.Nincs gyerekünk.Az előbb vásárolt kint a párom netet,az oldalon olvasottak alapján,és szupijó:)!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6195 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Ne azért költözz ki, hogy segélyen élj!
Dolgozni jobb, mint otthon ülni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6198 Írta: bnemonika
bnemonika válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Sziasztok!
Már egy ideje olvaslak benneteket, de valahogy elvesznek a számomra fontos infok. Összeszedtem a kérdéseimet, remélem tudtok rá válaszolni.

1.A nyári szünet milyen hosszú a suliban és hogyan lehet eltölteni? Mik a lehetőségek? Tartományonként változó vagy sulitípusonként változó?

2. Ha beteg a gyerek, ki tud otthon maradni vele, és hogyan? Kiírja az orvos? A cégnél ez mennyivel kevesebb napi bért jelent a munka helyett? A cégek hogyan állnak ehhez a kérdéshez? Lehetséges, hogy nem vesznek fel valahova, mert kisgyerekem van, vagy mert kettő gyerekem van és betegek lehetnek néha?

3. Óvoda milyen létszámú? Milyen felszereltségű? Van választék vagy 1 db központi óvodába kell íratni a gyereket? Mennyiben kerül a havi fizetendő összeg?

4. Lakással kapcsolatban:
- Mi a különbség a Kaltmiete és a Warmmiete között?
- A Kaltmiete mellett a Nebenkosten összege mit takar? Az a rezsi?
- Mennyi rezsivel lehet számolni egy 1,5 szobás lakásnál kb.? Miket kell fizetni, milyen szolgáltatók vannak, ugyanazok, mint itthon (víz, villany, gáz, kábeltévé, fűtés, stb.)?
- A kaució visszajár, ha az ember talál egy jobb lakást és el akar költözni, vagy lelakható, vagy az elveszik?
- A legtöbb helyen nincs konyhabútor :-s Akkor először is vennem kell egy konyhabútort? Csak néhány helyen láttam beépített konyhát. Ez nagyon fura. És utána, ha továbbállunk, visszük a konyhabútort?

5. Papírok:
- Úgy látom, hogy első dolog, ha megvan a lakás, a lakcímbejelentő hivatalba kell menni (Bürgerbüro/Meldestelle) bejelentkezni, és itt kell igényelni a Freizügigkeitsbescheinigung-ot is. Itt időpontot adnak vagy sorbanállás van?
A lakcímbejelentő hivatal a bevándorlási hivatalhoz (Ausländerbehörde) továbbítja a tartózkodási igazolás igényét, majd kipostázzák.
Mi kell ezekhez, milyen okmányok és milyen nyomtatványok? Le lehet tölteni valahonnan?
- A Kindergeld-hez találtam nyomtatványt és a Familienkasse-hoz kell beadni. Személyesen kell intézni mindent?
- Milyen papírokat kell még elintézni és hol?

6. Munkavállalás:
- Az előbbiekben leírt/megszerzett papírokkal kell munkát keresni? Vagy kell valami külön?
- A munkáltatók ragaszkodnak a szakirányú végzettséghez? Nálatok ez hogy volt?
- Milyen honlapokon találok álláshirdetéseket?
- Ott is úgy szokás, hogy nagyobb cégekhez emailben elküldi az ember az önéletrajzát és vár? Kiscégnél meg ki van írva az ajtóra, hogy munkaerőt felveszünk és be kell menni?
- Kicsit zavaros a betegbiztosítás. Hogy van ez? Választani kell egyet? Mi a különbség? Az egyik erre jó, a másik arra? Ha munkára jelentkezek, akkor már kell lennie egy ilyen biztosítás szerződésnek a kezemben? Vagy a cég által történik?
- Mennyi az éves szabadság és hogyan adják ki?
- Férjem raktáros, ha lefordíttatom a targoncajogsiját, több esélye lesz?

Nagyon hálás vagyok minden információért, amiket adni tudtok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!