Mindent tudni akarok Németországról

Több
10 éve 2 hónapja #35274 Írta: csisch
csisch válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Sziasztok!

Nagyon új vagyok még, elnézést kérek, ha olyat kérdezek, ami már volt. Több oldalba is beleolvastam, de mindenhol csak nagyobbacska gyerkőcökről volt szó. Az én kislányom 3 hónapos lesz, amikor kiköltözünk (márciustól).
Beszéltem a gyámügyesekkel, elméletileg nincs szükség az engedélyükre a kiköltözéshez, majd csak akkor ha, itthoni az állandó lakcím és iskolakötelessé válik. 1. kérdés: szerintetek melyikkel járunk jobban: ha megszüntetjük a magyar állandó lakcímet, és a német az állandó, vagy ha kint csak külföldön tartózkodás áll fenn?
A férjem már kint dolgozik, a kicsi utazásához már megírtuk az engedélyt magyarul, angolul és németül is, hogy ne legyen semmi gond a reptéren se. 2. kérdés: van valami kötelező adat, amit bele kell írni, vagy elég egy sima 'alulírott...tudom és engedélyezem, h xy nevű lányom feleségemmel ekkor és ekkor no-ba utazzon'?
Amikor a férjem megkötötte a biztosítását, mondták, h a leányzó és én - mivel egy lakcímre leszünk bejelentve - alanyi jogon vagyunk biztosítva. Ha kint leszünk elég bejelentkezni, és automatikusan megkapjuk az AOK kártyát? Melyik naptól mondjam le itthon a családi pótlékot és a gyest? (Itthon nem dolgoztam a kislány előtt, így csak a gyes által vagyok biztosítva). Akkor, ha bejelentkeztünk, vagy akkor amikor a kezemben van a kártya?
És végül az utolsó kérdésem, amit már biztos százan feltettek előttem: milyen 'E' dokumentumot kell kitöltenünk a Kindergeld megigényléséhez? Azt a férjem igényli vagy én? (Én még egy évig biztos otthon maradok a gyermekkel) Jogosultak vagyunk más támogatásra is?

Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35296 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

SZia Csisch!

Annyira értelendő, hogy igyekeztek és utánajártok a dolgoknak! Az engedélyeket megspórolhattátok volna, hiszen a szabad mozgás elve alapján oda utazhattok és tartózkodhattok, ahol akartok. A magyarországi gyámhatósági engedély pedig magyar specialítás, voltak is róla cikkek, hogy elvbe ütköző. Megkérdeztétek, azt mondták, hogy nem kell, legyen ennyi elég.
A Kindergeld-del kapcsolatban tényleg sokan írtak már, szerintem görgess egyszerűen vissza.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!