Menni vagy maradni?

Több
12 éve 7 hónapja #6817 Írta: pipapo
Menni vagy maradni? téma létrehozva pipapo által

Sziasztok!
Olvasgatom pár napja a topicokat és nagyon sok hasznos infóra leltem.
Véleményekre lennék kíváncsi!!
Férjem kapott egy álláslehetőséget Augsburg mellett (Cnc)havi 1800-2000 euro körül keresne,na most van két gyerkőcünk egy 2 éves és egy 3 hónapos,mi januárban mennénk utána.A pici miatt én még egy félévig biztos nem tudnék dolgozni,(meg nem is igen tudok németül).Szerintetek ki tudnánk jönni az ő fizetéséből?
Elég bizonytalan vagyok,leginkább a gyerekek miatt mennénk,később talán jobb lehetne nekik?!
Nem meggazdagodni szeretnénk,hanem egy élhetőbb élet miatt.
Mit gondoltok erről?Tapasztalatok?Érvek?Ellenérvek?
Köszi mindenkinek!

Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6831 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Hát, én úgy hallottam, hogy egyedülállóként kell minimum 1200-1500 euro per hónap, hogy valaki kényelmesen megéljen, és ne kelljen hó végén kenyéren és vízen tengődni.... Ez az összeg amit írsz nekem nagyon karcsúnak tűnik, pláne úgy, hogy két kisgyereket neveltek. Persze a megélhetéshez szükséges összeg nagyban függ attól is, hogy hol éltek (mármint Németországban). A férjed kap lakást is, vagy azt nektek kell majd teljes egészében fizetni? Családi pótlékot, gyest a gyerekek után kint fogsz kapni? (akkor már mindjárt nem csak 1800 euróról beszélünk, hanem hozzá jön még a gyerekek után járó pénz is) Férjednek lesz állami betegbiztosítása, fizeti utána a cég? Mert ez esetben az egész család biztosított lesz, így azt nem kell majd külön fizetnetek sem neked sem a gyerekeknek. Költözésben segít a leendő munkahely vagy nektek kell minden költséget állni? Két pici gyerekkel lakást sem egyszerű mindenhol találni, mint ahogy kutyával sem (engem egyelőre ez utóbbi érint:)
Ha csak a napi megélhetést, közlekedést, ruházkodást, telefont, stb. kell a fent említett összegből fizetnetek, akkor elég lehet, de ha bérleti díjat és rezsit is fizetni kell, akkor nem hiszem, hogy 4 ember ebből meg tudna élni kint....
Talán valaki más meg tudja neked mondani, hogy mennyi pénzre számíthatsz a gyerekek után amíg gyesen vagy, mivel nekem még nincs gyermekem, ezt nem tudom sajnos.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pipapo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6834 Írta: sylvi
sylvi válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Miután a férjednek bejelentett munkahelye lesz kint Németországban, a kinti családi potlék is jár nektek (mármint az itthoni és a kintinek a kulönbözete). Amint a gyerekek is kint vannak, már csak onnét tudjátok igényelni, az 184 Euro gyermekenként. (368 Euro összesen) A Gyes-rol nem tudom, hogy az a 300 Euro jár e neked, alanyi jogos elôfordulhat de biztosan nem tudom, de a cs.p az igen!
A férjed fizetése netto v. brutto?

udv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6835 Írta: pipapo
pipapo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Amit írtam az netto és azt mondták,hogy emelkedni fog idővel.Persze én is dolgoznék majd,de amig ilyen pici a fiam addig nem szívesen bíznám másra,főleg hogy még beszélni se tudok.De azt se szeretném ha gyerekek csak 5 hetente látnák az apjukat,ezért gondoltunk rá hogy ha már látja ő hogy hogyan jönnénk ki akkor utána mennénk.Mindenesetre minden véleményt szívesen veszek,hiszen aki tapasztalta a kinti életet az reális képet festhet nekem,hogy mire számítsak!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6843 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Sylvi,
Ha mi kint is maradnánk végleg - így indulunk ki - akkor miért jár nekünk Magyarországról is a családi pótlék? Állampolgári-alanyi jogon? Akkor is, ha mindenki kint él és ott vagyunk bejelentve (munka) mindketten? Erről nem kell lemondani?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7020 Írta: pipapo
pipapo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Hali!Még mindig várom a véleményeket,tapasztalatokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!