Menni vagy maradni?

Több
11 éve 11 hónapja #19342 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Gergoo!
Remélem néhány év múlva is mindketten itt leszünk a fórumon, és igérem leírom a tapasztalataimat! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19345 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Húúú! Ez jó volt, gratulálok! Kedveskéim, nem igaz, hogy törvényszerűen másképpen látjuk majdan a Mo-i helyzetet külföldről! Ez személyiség kérdése, mint az is, hogy egyesek hamar elfelejtik, honnan jöttek, amikor kicsit jobban megy a soruk. Tapasztalatból mondom. Én megjártam sokféle élethelyzetet és amikor jobban ment sem felejtettem el, milyen a rosszabb és eszerint segítettem azokat, akik rászorultak. Még ma is ezt teszem, pedig No-ba készülünk, nem minden ok nélkül. Egy bölcs tanácsot kaptam: aki rászánja magát egy ilyen döntésre, az onnan kezdve csak pozitív infót engedjen be, mert, ha rossz dolgokról olvasunk, azt fogjuk bevonzani. Az akadályok úgyis jönnek, de azokat megoldani kell nem sírni fölötte!
Kedves Gergoo, remélem nem moderálod ki az összes írásomat! Nagy csalódás lenne, nem erre készültem ezen az oldalon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19346 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kfz írta: 1./ A gond, hogy most sok diplomával, jó családi háttérrel, tettrekészséggel is egy pillanat alatt a hajléktalanok között landolhatsz bármennyire kapálódzol. A lakást viszi a bank, vagy bármely állami szerv, a melód 1 perc alatt megszűnhet.


2./ Mahlzeit-nek igaza van,a feleségednek köszönheted a sikered, hogy jó helyen vagy, megbecsülésben van részed, munkádat megfizetik és lassan a Maslow piramis tetejére érsz.
!

1./ Különösen azok akik felelőtlenül devizahiteleket vettek fel vagy belefogtak fizethetetlen finaszirozású házépítésbe!

2./ Ez nem volt soha vitatéma! Én kezdettől fogva irtam, hogy lusta dög voltam, és a nejem hozzáállása volt az irányadó! Ezeket mindig elismeretm és azt is, hogy MEG LEHET CSINÁLNI OTTHON IS, csak legalább annyi akarat és szorgalom kell hozzá, mint aki ide kijön és itt dolgozik!

UI: ha nem felel meg egy multinál a munka akkor máshova kell menni! Ma otthon a legnagyobb probléma, a mobilitás hiánya! "Itt a házam, itt az otthonom, itt vannak a barátok, a család, az iskola...." ezt hallom állandóan, ha otthon vagyok! Már egyszer említettem, hogy tavaj és tavj előtt is ajánlottak nekem munkát, nem is rossz (magyar) fizetéssel. Eddig 3x., pedig soha nem kutattam ez után! Mi van ha keresek? Nos, ha keresnék, eleve Pest megye lenne a célom, vagy Kecskemét, Győr. Godolom nem kell részleteznem miért! Viszont, ha otthon lennék, nulla perc alatt eladnám a Balaton melletti városban levő lakásunkat (akár veszteséggel is) és máris költöznék oda ahol munka van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19348 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Jövő év elején én is szeretnék beszámolni a két "világ" közötti különbségről!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 11 hónapja #19349 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Ebben a hihetetlen jóléti államban, Magyarországon az utóbbi években igencsak megváltoztak a dolgok. A szegények még szegényebbek lettek, a felsőrétegnek meg mindíg jól ment, és ez így is marad. A támogatások sorra megszűnnek, az adók száma meg csak növekszik.
A munkaképtelen, leszázalékolt emberektől is megvonják a támogatást.
Én sem akartam a fülemnek hinni, de akinek mind a két lábát levágták, még attól is elveszik a támogatást, és elküldik dolgozni. DOLGOZNI??? DE HOVA?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szugya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19350 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

enigma írta: Húúú! Ez jó volt, gratulálok! Kedveskéim, nem igaz, hogy törvényszerűen másképpen látjuk majdan a Mo-i helyzetet külföldről!

Persze, hogy nem. Lehet rózsaszin felhőket is festegetni! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!