Menni vagy maradni?

Több
11 éve 11 hónapja #19365 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szugya írta: Ez mire elég?

Erről beszélek. ;) Akkor jobb a nulla és a sírás-rívás. :ohmy: Bocs, de 6000 az pont 6000 forinttal több a nullánál. Innentől kezdve ez a sztori is csak a duma kategória nálam.
Amúgy, van itt egy óriási félreértés. Én támogatom ha valaki Budapest helyett Németországot választja, bár a nyelvtudás nélküliektől már herótom van de itt arról beszélünk, hogy az országon belüli is lehet boldogulni ha már lehetetlen egy alapfokú német nyelvtudást összehozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19366 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Gergoo írta: "ha beszélném az adott ország nyelvét". Amúgy jó az egyenlet. ;)
............................................................... Emlékszem, nemrég a havi 2 vagy 3 százezret akarta valaki lecserélni mert nem jött ki belőle Magyarországon. Jelezte is néhány minimálbér körüli, hogy szivesen cserélne vele. ;)


Na igen ez a nyelv kérdés ez egy alap, Aki nélküle gondolkozik az tényleg eltanácsolandó...ez igaz!

Pont ezért nem megyek még, mert míg nem tudok folyamatosan 20 percig különféle dolgokról fecsegni az adott nyelven addig mi a fenének menjek. Makogni ott vannak a mókusok :lol:

Másik, ha a fizetésemre céloztál...el kell, hogy áruljam, már nem kell rám irigykednie egyetlen egy genetikusan irigynek sem. Elseje óta csak keresem a munkát, mivel nem voltam hajlandó belemenni valamibe ami a cégnek sok száz milliót hozna, de 3 db büntető törvénykönyvi paragrafust sért, valamint, ha bukik a dolog a jogi csűrés csavarás miatt Én bukom a dolgot. Tudod ez a tipikus stróman megbízás. Csak azért, hogy jogtalanul csapolgassanak egy kis uniós meg állami forrást.

Ennek ellenére, csak akkor indulok, ha a nyelvtudásomat kielégítőnek ítélem...ez csak így helyes! ;)

Az országot meg nem azért cserélem, mert Én személy szerint nem tudok elérni havi 2-3 kilót, hanem mert elegem lett a mikrokörnyezetből..de végleg!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19367 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Igen Gergoo, kinek mire van igénye!
Nekem ez kevés! B)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19368 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Így van. Akinek jobb a nulla semmittevéssel az ne is menjen de szerintem Németországba se! Nincs értelme. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19369 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kfz írta: Másik, ha a fizetésemre céloztál...el kell, hogy áruljam, már nem kell rám irigykednie egyetlen egy genetikusan irigynek sem.

Nem céloztam rá. Nem egy ilyen hozzászólás volt már és egyértelmű, hogy nem mindenki az anyagiak miatt lép ;) viszont a jóllakottságról volt szó, így abszolút odavaló volt a dolog megemlítése.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19370 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kfz írta: Nézzétek a természetet, az bölcs. Ahol van tápanyag, elég fény, víz és élettér ott burjánzik.Ahol ezek hiányoznak ott elsorvad.Na ez emberi lét is így működik! (persze , szerintem ;) )

Na, ez tetszik! Nagyon találó! Egy komponensről viszont Te is elfelejtkeztél! Ahol nincs meleg, fény és viz oda VINNI kell! S ez a dolgunk, ha azt akarjuk hogy ott is burjánzon a természet, ahol élünk! Mi átalakítottuk annak idején az életünket, mert ami volt az rossz volt!

Kis valós történet! Egy német nő örökölt pár milliót s elment Afrikába, oda ahol iszonyatos aszály volt már évek óta! Furatott pár kutat, (mert van ott is víz, csak hát ásni kéne pl csatornát a folyótól, vagy fúrni) lett viz az ottlakóknak, aztán ment tovább! 5 év alatt elfogyott lé, de mivel a helyi lakosság (a képzés ellenére!) sem kente a pumpákat, s nem tartották karban a technikát, mert olyan az életvitelük, hogy nem hosszútávra terveznek, igy hamarosan minden tönkrement és ma ismét szomjaznak és éheznek.....

Nem tudom, hogy érted e mit akarok ezzel mondani, de a lenyege, az, hogy aki csak várja, hogy történjen valami, annak soha nem lesz jobb!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!