Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19359 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kfz írta: Az hogy valaki ha pénze van nagyképű xar ember lesz, egyrészről genetikai, másrészről neveltetési probléma (sztem)Ha kint leszel Te is 25 évet mint DECO, hidd el törvényszerűen másképp fogod látni a helyzetet.....de remélem tudunk majd erről még 25 év múlva egyszer levelezni DECO csak azért szapul minket mert nem érzi a mikroproblémákat (amik megjegyzem óriásiak)

Én azért még reménykedem abban, hogy az első mondatod nem nekem szólt, annál is inkább, mert én kezdettől fogva leírtam, hogy lusta dög voltam és csak a nejem nyomrásra indítottam be a "morotorkat". Mi komolyan csórók voltunk, lenntről indultunk s ezt soha nem felejtettük el!!! Azért merem kijelenteni, hogy ki lehet mászni a bajból! S mi nem itt kint, hanem már otthon kimásztunk, de csak úgy hogy a hozáállásomon drasztikusan változtattam! Az itteni újrakezdés sem volt felhőtlen, de kitartottunk!
S pontosan ezért nem is akarok érzékeny lenni a micro vagy a macro problémákra, mert 100%-ban tudom, hogy mindenkinek saját magától függ a nyomora és a megodás a mi kezünkben van!! Nem mástól (államtól?) kell elvárni a problémáink megoldását, és föleg nem másokat kell okolni, ha valami nem úgy megy, ahogy azt elképzeltük! (Engem is vertek át, mert hülye voltam! Megérdemeltem!) Ezért aztán lehet, hogy sokaknak arogánsnak tűnik, ahogy írok, de mi végig csináltuk az utat lentről idáig! Tudom, hogy megy, de *rva nehéz volt nekünk is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19360 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szugya írta: Decotext azt írta, hogy oda kell menni ahol munka van. Igaz, de ha másik városban keresek munkát akkor ott albérletben kell laknunk, ami a 120.000-nek a nagyrészét elviszi.

Lehetséges de én csak olyan esetben emlékszem DCT ilyen javaslatára amikor valaki sírt, hogy nincs munka. Ebben az esetben pedig a nullához képest még ha el is viszi nagy részét (mennyit is?) az albérlet, feltehetőleg pozítív számot kapunk. Ám többnyire itt jön az, hogy: "annyiért nem éri meg" Hát, akkor marad a nulla és a siránkozás illetve az A-tól Z-ig mindenkire és mindenre való mutogatás.
Gratula!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #19361 Írta:
válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Igen, ha nincs munka, akkor bizony oda kell menni,ahol van - nem biztos, hogy az egesz csaladnak azonnal. Itt sokan ingaznak naoi 1-200km-eket is. Mert igaz, hogy a vonat draga, de a berlet mar megfizethetö. Es mivel az orszag közepen lakom, ami meg kelet, de nincs messze a nyugati regio, sokan dolgoznak ott, es hetvegen jönnek vissza. Mert itt olcsobb az elet,ott meg több a ber. Kerdes, hogy mi az, ami megeri. Nekem van ismerösöm, aki diplomas apolokent 90 000 nettot keres.
Ja, az en jövedelmem most mar eleg jo, de azert nem engedhetem meg magamnak, hogy olyan dolgokat vegyek, amikre nincs szükseg. Persze ez relativ, de bizony en megfogom a par centet is, ha lehet....pl nem szoktam nylonzacskokat vasarolni, ha 5 cent, akkor sem. Egyreszt minek, masreszt meg a sokszor 5 cent, sok tud lenni. A zacsko csak egy pelda, de pl a hotelben is viszek magammal nassolnivalot, vagy ki üveg italt, es igen ritkan fogyasztok a minibarbol...igy megvan a luxus is, es megsem olyan draga. Es vannak hasonlok - persze csak olyanok, amik nem esnek nehezemre. DE ha összeadjuk az aprosagokat, bizony szep összegek tudnak kijönni a vegen. Es gondolok itt a c i g i re, italra is, amiket ha nincs penze az embernek, nem kell megvenni, draga mobiltelefonrol nem is beszelve. Es vannak igyen kedvezmenyes utazasi lehetösegek a vonaton is, persze ezek a regionalbahnra vonatkoznak, de azzal is el lehet jutni ugyanoda, gyakran par euroert.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19362 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DECOTEXT írta: Én azért még reménykedem abban, hogy az első mondatod nem nekem szólt, annál is inkább, mert én kezdettől fogva leírtam, hogy lusta dög voltam és csak a nejem nyomrásra indítottam be a "morotorkat". Mi komolyan csórók voltunk, lenntről indultunk s ezt soha nem felejtettük el!!! Azért merem kijelenteni, hogy ki lehet mászni a bajból! S mi nem itt kint, hanem már otthon kimásztunk, de csak úgy hogy a hozáállásomon drasztikusan változtattam!


Bakter! remélem nem voltam félre érhető!

Általánosítás volt!

A 80-as évek végén Én is a csóróságot váltottam fel jövedelmező foglalkozás választásával, ami odáig fajult, hogy pillanatok alatt relatíve dúskáltam a pénzben. Ráadásul nem győztem kipróbálni az újabbnál újabb jövedelemszerző tevékenységeket...és mind nyereséges volt....jahhh, még adót is fizettem...önként, bőven és büszke voltam rá!!!

Aztán a "menők" szétszarták az országot...és elfogyott minden!!!!!

Az a félkegyelmű ,úrhatnám, "fogalmasincsmirevállalkozik" Antal József elhíresült mondása volt a találó : "tetszettek volna forradalmat csinálni"

Kedves Gergö! szerinted egy hasonló helyzetet ami itt kialakult, hogyan oldjunk meg, hogy olyan legyen mint amilyennek indult? Jaaa és hogy mindezt törvényes keretek közt erőszak nélkül tegyük. (?????)
Tetszik mindig a "valósítsd meg önmagad" szlogen, főleg ha ezt jóllakott emberek terjesztik :whistle:

Nézzétek a természetet, az bölcs. Ahol van tápanyag, elég fény, víz és élettér ott burjánzik.
Ahol ezek hiányoznak ott elsorvad.
Na ez emberi lét is így működik! (persze ,szerintem ;) )

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19363 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Gergoo!
Leírom, hogy mire elég a 120.000 diplomásként Magyarországon!
Megnéztem a lehetőségeket! Gyulai vagyok, Pesten kapnának a kezem után csak menjek dolgozni. Egy 1,5 szobás albérlet 50.000 + a rezsi havonta 40.000ft. Egy pesti bérlet 24.000ft, ez idáig 114.000ft, marad 6000ft egész hónapra, még nem adtam enni a gyerekemnek, nem fizettem iskolát, nem vettem meg a gyógyszereket. Ez mire elég? És közben Gyulán itt van a családi házam! Én erre írtam, hogy Magyarországon nem éri meg egyik helyről a másikra menni, akkor már inkább kimegyünk Németországba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19364 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kfz írta: Kedves Gergö! szerinted egy hasonló helyzetet ami itt kialakult, hogyan oldjunk meg, hogy olyan legyen mint amilyennek indult? Jaaa és hogy mindezt törvényes keretek közt erőszak nélkül tegyük. (?????)
Tetszik mindig a "valósítsd meg önmagad" szlogen, főleg ha ezt jóllakott emberek terjesztik :whistle:

Én nem igazán önmegvalósításról beszéltem, az inkább DCT asztala. :laugh: Én elsősorban a hozzáállásban látom a nagyobb problémát de abban nagyon nagyot! Ez akkora probléma, hogy gyakorlatilag bármit is gondoltam ennek az oldalnak a hasznosságáról és a benne rejlő lehetőségekről amit csak megkéne ragadni, már millió alkalommal szembesültem vele, hogy reménytelen. Akinek nem lehet segíteni annak nem lehet. Szóval van itt törvényes megoldás csak megkéne, hogy erőszakolják magukat az emberek. Az pedig nem tetszik, ugye. Egyszerőbb kimatekozni, hogy ebből a bérből meg abból a bérből, ezt meg azt tudnám csinálni, bár sokan elfelejtik, hogy "ha beszélném az adott ország nyelvét". Amúgy jó az egyenlet. ;)
A jóllakottság pedig igencsak nézőpont kérdése. Emlékszem, nemrég a havi 2 vagy 3 százezret akarta valaki lecserélni mert nem jött ki belőle Magyarországon. Jelezte is néhány minimálbér körüli, hogy szivesen cserélne vele. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!