Menni vagy maradni?

Több
11 éve 11 hónapja #19352 Írta: TidujV
TidujV válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia Maya! Ez csak kicsit kapcsolódik a topichoz, de ha már említetted a leszázalékoltakat: azt hiszem ez orvostól is függ, én nagyon rosszul hallok és évekkel ezelőtt, mikor azért mentem el hogy megállapítsák a munkaképesség csökkenésem, hátha egy cég szívesebben vesz fel ha támogatást is kap utánam, az orvos azt mondta: azért mert a színésznő elveszti a hangját még tud dolgozni. Ők nem szociális intézmény. Vagyis, (ez nonszensz!!), de ilyen erővel való igaz, hogy aki kerekesszékben ül is tud dolgozni, hiszen ülőmunkát el tud végezni, csak éppenséggel nem tud bejutni az épületekbe!!!! meg persze vajon ki alkalmazza... dehát erről nem az orvos tehet.... Elég szörnyű, hogy így állnak hozzá mikor eldöntik ki munkaképes és ki nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19353 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Igen Maya Te jól látod, pedig Németországban élsz. Diplomás ápolóként 120.000 nettó volt a fizetésem! :sick:
Decotext azt írta, hogy oda kell menni ahol munka van. Igaz, de ha másik városban keresek munkát akkor ott albérletben kell laknunk, ami a 120.000-nek a nagyrészét elviszi.
Ezért döntöttünk úgy, hogy inkább kimegyünk, ahol tudom több a kiadás de a fizetésem is. Januárban voltam kinn, de februárban vissza kellett jöjjek, mert hiányos volt a német nyelvtudásom, és a szerb kolléganő a klinikán megkeserítette az életem. Mostmár jobban beszélek, remélem jó idősotthont sikerül " kifognom ", szeretem az időseket, 20 éves kórházi tapasztalatom van, nem lehet gond. Engem még tanítottak 18 évesen apácák, megtanították alázattal végezni a munkámat.

A megvonásokról pedig annyit, hogy édesapám sztómás, eddig kedvezménnyel kapta a felszerelését, most valószínű teljes árat kell majd fizetnie. 71 éves! Aki ezt kitalálta kívánom neki, hogy legyen erre szüksége neki is, nézzük milyen arcot vág! :sick:
De ez csak egy dolog! Mindenkinek a saját baja a legnagyobb, én sajnálok mindenkit aki ilyen helyzetben él!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19354 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szugya, igen, 3 eve nem elek otthon,lehet,nem mindent lstok megfelelöen. De latom, hogy siralmas a helyzet, hogy az embereknekjuto tamogatasok csökkentek, es sok penz megy hülyesegekre. Igazat adok Dct-nek abban, hogy sok felesleges tamogatas van. Ha nem segit az embereken, akkor felesleges. Es mit er a nyugdijas azzal, ha nem kell tb-t fizetnie, ha a gyogyszert nem tudja kifizetni, meg a halapenzt. Nekem amig az allami eü-ben dolgoztam, mindig bajom volt a halapenzzel - nem tudok ugy dolgozni, hogy halapenzt kapjak, mert valamit vagy meg kell csinalni,vagy nem. Es nem is kaptam szamottevöt. Igy aztan föleg a megelhetes miatt az utolso idöben maganorvos voltam. Es az utolso evekben nagyon rossz volt, amikor többen panaszkodtak a vizitdij miatt, hogy nehez kifizetni. 1-2 embernek segithettem ebben, de rendszeres ez nem lehetett, hiszen nekem is megvoltak a fizetnivaloim. Az en praxisom jol ment. 3 eve nem dolgozom otthon, de eppen a heten is kaptam idöpontot kerö emailt...
Itt ez nincs, a kassa vagy a privat beteg fizet, az IGEL leistungot(amit pluszban szeretne) vagy fizeti vagy nem. De mindent megkaphat a kassak altal fizetve, amire szüksege van.
Es munkatars: a sajat tapasztalatomat irtam le. Kerestem tavaly reszmunkaidös kisegitöt, es akik jelentkeztek magyarok, azoknak keves volt az a penz,amit az ugyanazt a munkat vegzö nemetnek fizetek - ja, es persze a magyaroknak nem volt meg a nyelvtudasuk sem.Amit irtam, megtörtent,nem is egy szemellyel.
Szugya,kivanok neked sok sikert, es biztosan sikerülni is fog, a hozzaallasodbollegalabbis ugy tünik nekem. Ha meg szülkseged van ra, szivesen elküldöm skype-on a könyvet, es egy nyelvtani cd-t.Ha szükseged van ra, jelezd mielöbb, mert ma es holnap tudom elküldeni, esetleg meg vasarnap delelött. Utana szabadsagon leszünk egy hetig, es a net eleg lassu lesz,ilyenhez nem elegendö valoszinüleg.
Ja, es en voltam nagyon szegeny, nem is rövid ideig, tehat ismerem ezt a reszt is. Ismerem azt is,hogy a nagyon keves penzböl is lehetett eltenni, lehetett tudni, hogy meg jövöre is annyit er. Hogy a kenyer 3.60, es jövöre is annyi lesz. Es azt is tudom, hogy most ez nincs meg, amig a fizetesek bizony nem emelkednek ugy, ahogy az arak.
Es igazat adok Dct-nek abban, hogy mobilisnek kell lenni, de azt is latopm, hogy ez nem könnyü. Föleg nem könnyü ahogy idösödik az ember....Nekem most lesz egyre könnyebb, eddig rendkivül nehez volt. Most mar megertem amit mondanak - legalabbis nagyreszt - mert eppen telefonaltak, hogy kesz a megrendelt függöny, mehetünk megnezni. Ilyeneket 1-2eve meg nem ertettem volna meg....De az is fontos, hogy gyakran veszem eszre, az emberek segitenek, ugy beszelnek, hogy megertsem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19355 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia Decotext!
Sok mindenben igazad van - de igaza van a masik oldalnak is. A devizahitelekröl csak annyit, hogy amennyi telefont en kaptam otthon az ingyen hitelkartyakrol, stb...es hivtak, ameddig nem bantottam meg öket - mert addig nem voltak hajlandoak leallni. De amikor idöm volt,es megkerdezgettem a kondiciokat, mindjart kiderült,hogy nem annyira ingyenes. De ha valaki nem tudja, mit kell kerdezni, bizony belefut a rossz hitelbe, hasonlokba. A rongyrazast sosem szerettem, es nem is ertem, de teny, hogy gyakran vesznek olyan dolgokat az emberek, amikre tulajdonkeppen nem futja....ennek is megvan a pszichologiaja.
Gondoltal mar arra, hogy amikor te kijöttel, fiatal voltal, es bizony a korral egyre nehezebb a valtas? Tudom, milyen nehez volt nekem is, hogy mostanaban alakulnak baratsagaim - de szinte mind magyarok.
Gondoltal-e mar arra, hogy pl a te edesanyad jo nyugdijat kap,de aki nem kap olyan jo nyugdijat, bizony nehezen el meg belöle.
Es igaz, hogy a feleseged lepett a sarkadra,hogy dolgozni kell....de nem mkndenkinek van ilyen tarsa, es nem is mindenki alkalmas erre a valtasra. Jo paros vagytok, de nem mindenki kepes erre. Es azt is tudni kell, hogy van, aki tenyleg a csodara var itt is, es otthon is. Bizony kell a rosszat is latni, azert is irod te is, es többen is irjuk a negativumokat is. De az is igaz,hogy aki akar, es kepes jol es sokat dolgozni, az talal munkat mindenütt - otthon is. De nemcsak a munkakerdes a nehez otthon, hanem az egesz helyzet. Amikor a gyerekem egyik ismerösenek nem fogadjak el a kedvezmenyes jegyet a buszon, es leszallitjak, es nem tud mit csinalni, mert nincs sok utas a buszon, aki megvedene....es hasonlok.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19356 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

enigma írta: Kedveskéim, nem igaz, hogy törvényszerűen másképpen látjuk majdan a Mo-i helyzetet külföldről! Ez személyiség kérdése, mint az is, hogy egyesek hamar elfelejtik, honnan jöttek, amikor kicsit jobban megy a soruk.


Nem ugyan arról beszélünk!

Az, hogy adott környezetben gazdaggá válsz és nem felejted el a nélkülözés idejében történteket, nem ugyan az mint amiről szó volt.(van)
Ha külföldön (bárhol) jobb életed lesz és "gazdaggá" válsz attól persze nem szabad elfelejtened a régi bajokat ,de a napi bajait nem fogod megérteni az otthon maradottaknak. Mivel a napi sodrásból kiesel, nem érzékeled a társadalom mikroproblémáit. Ettől még makróban láthatod a dolgot, de képtelen leszel érzékelni az árnyékolt dolgokat.

Ez az ami miatt jó a kinti "öregek" negatív hozzáállása néha....lehoz minket a fellegekből, hiszen a napi árnyalásokat innen nem érzékelhetjük igazán.
Itt jön a "nincs ott sem kolbászból..." című közhely.

Az hogy valaki ha pénze van nagyképű xar ember lesz, egyrészről genetikai, másrészről neveltetési probléma (sztem)

Ha kint leszel Te is 25 évet mint DECO, hidd el törvényszerűen másképp fogod látni a
helyzetet.....de remélem tudunk majd erről még 25 év múlva egyszer levelezni ;)

DECO csak azért szapul minket mert nem érzi a mikroproblémákat (amik megjegyzem óriásiak)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19357 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kfz írta: DECO csak azért szapul minket mert nem érzi a mikroproblémákat (amik megjegyzem óriásiak)

Csak ezzel nem tudok egyetérteni. Azzal igen, hogy nem érzi a mikroproblémákat de, hogy óriásiak lennének azzal egyáltalán nem. Olyan nevetséges, óriási mikroproblémákat hallottam én már, hogy csak lesegettem mert szinte mindet át lehetne hídalni egy megváltoztatott hozzáállással illetve ha tennének is valamit érdekében a "siránkozáson" túl!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!