Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19288 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: A rendőri munka sem sámli hidd el. Legalább is az a része amit ő csinált.(szedett már össze darabokban motorost az autópálya széléről,nem beszélve ha a szemébe kell nézni egy 2 éves kis szőke kislánynak miközben közlöd az anyukával, hogy részvétem, de...)..És ennek olyan a szorzója amivel gyorsabban telnek az évek. De az idegrendszer is kerül olyan állapotba amit nem kell irigyelni ... még jó, hogy született még egy kis csemeténk ő a legjobb gyógyszer mindenre.
Én amióta az érettségit letettem egy helyen dolgoztam, postai alkalmazottként, immár 22 éve.Nem tudom, hátha lenne esély. Ahogy itt alakulnak a dolgok, lehet, hogy jövő nyárig ez az ország teljesen csődbe megy. És mi nem eltartatni szeretnénk magunkat, dolgozni, tudva, hogy van miért.

Lehet, hogy nem az ment át, amire gondoltam! Tény, hogy más szakmákban is igyekeznek az emberek a maximumot adni, pláne ma, amikor hamar az utcára kerülhet mindenki! Azt én nem állítottam, hogy a rendőri munka könnyű, de a bányászé sem az és más, nagyon sok nehéz munkakör van, (pl egy gazda/farmer gyakorlatilag reggeltől estig gürizik) s mégsem mehetnek az emberek fiatalon nyugdijba! Azt viszont mondtam, hogy volt magyar rendőrként, pláne valamilyen egészségügyi problémával, itt a BRD-ben szerintem nem kap állást. Sajnos neked, mint postai alkalmazottnak (csak érettségi?), még kevesebb az esélyed!
:sick:

Kedves Dingice! Én nem tehetek arról, hogy nem azt irom le, amit hallani akarsz! Bocs'! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19292 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia!
Semmi gond, a véleményed tiszteletben tartom...de azért:
kb egy hónapja kint voltunk a kisfiammal, megérdeklődni mindent, suli munka stb...
A suli sima ügy, már akár mehetne is-bizi, útlevél. ( még a focicsapatba is zokszó nélkül fogadták,előrebocsátva, ha tehetségesebb az ottaniaknál- tovább irányítja a szintjének megfelelő helyre) :woohoo:
A helyi önkormányzatnál kezdtünk, tök készségesen elmondtak mindent.
A munka: annyi van amennyit akar az ember (legalábbis azon a területen , városban, ahová megyünk- csak akarj is dolgozni!), kapásból 3 helyre mehetett volna a férjem... Lehet rendőr, csak a nyelvet kell megfelelően tudni.A helyi Mc-iben 15 magyar dolgozik...és a városban több is. nagyon segítőkészek!
Van szerencsére néhány ígéretes hely. Csak lakást kell bérelnünk. és- irány német ország!Ez ügyben most utazunk majd újra, és már csak csomagolni jövünk haza.
A magam részéről-még gyesen vagyok, később pedig kialakul gondolom.Elég kreatívnak vallom magam-a postai munka is csak egy mellékvágány és kényelmi megoldás volt.

Szóval, egyszer élünk, bele kell vágni-nem magunk miatt. én hiszek benne, hogy ha magad is úgy állsz a dolgokhoz, hogy nem a sült galambot várod, akkor menni fog!! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19307 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: Szóval, egyszer élünk, bele kell vágni-nem magunk miatt. én hiszek benne, hogy ha magad is úgy állsz a dolgokhoz, hogy nem a sült galambot várod, akkor menni fog!! ;)

Ezzel a hozzáálással kétésgtelenül növelitek az esélyeteket! Így kéne mindenkinek elindúlnia aki külföldre akar menni!!! A leírásod alapján azonban azt kell mondanom, hogy szerencsétek is volt! Amit nem értek, hogy ha ilyen aktivak vagytok, miért nem tudtok Mo.-on dűlőre jutni? (Sokan akik kijönnek sokkal többet dolgoznak mint otthon.) Az viszont tény, hogy a gyereknek (gyerekeknek) sokkal nagyon perspektivájuk van innen a BRD-ből! 1989-ben mi is pont ezért indultunk neki és nem bántuk meg!
Sok sikert!

Azért azt majd érdeklődjétek meg időben, hogy ha a férjed nyugdijas és itt munkába áll, mi marad és mit fog továbbra is kapni, mert itt ha a nyugdijasok dolgoznak akkor másképpen adóznak! S ne feledd van egy EU jog is! Erről ha valamit tudsz informálj bennünket is! Nem lepne meg, ha csökkentenék a magyar járandóságát mert a két országban nagyon különbözik a nyugdijrendszer és a nyugdij korhatár!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19313 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Amit nem értek, hogy ha ilyen aktivak vagytok, miért nem tudtok Mo.-on dűlőre jutni?


Mivel te már 89 óta kinn vagy, akkor fogalmad nem lehet, hogy itt mi a helyzet.....Biztosan hallasz híreket, de ezt testközelből kell megtapasztalni. A sógornőm 10 évig ott élt, miután mo.-ra költözött, azóta szegény még mosolyogni is elfelejtett...és ő is azt mondta, ha néha hazajöttek akkor ezek mind nem látszottak,hiába panaszkodott mindenki.
Minden este azt látni a híradóban, hogy épp milyen adót találtak ki, a vállalkozókat csontig nyúzzák.... a minimálbér 93 ezer ft, és abból 60 ezret kapsz meg, na ezt oszd be magyar!!
Csak ha a rezsit kifizeted ebből, akkor pont éhen lehet halni.
Az oktatás nulla, az egészségügy??,rád omlik a kórház, miközben gyereket szülsz, és a doki kerek-perec megmondta, hogy 140 ezer a szülés! Ha beteg vagy, vagy védőoltás kell, akkor Tb ide, vagy oda, zsebből kell fizetni a gyógyszert (a kisfiam allergia kezelése több 100 ezerbe került, és a tb nem támogatja...fogszabályzó, több védőoltás-mind saját költségen, és ezek nem olcsóak.)Nem győzünk ezekre spórolgatni...
A férjem, nem nyugdíjként, hanem a kormány által kitalált új juttatás szerint megnevezett "szolgálati járandóságot" kap, ami mellett lehet dolgozni a min. bér 1.5x esét lehet megkeresni, de ha többet keresel, akkor kell lemondani.Majd odafigyelünk erre is.
Köszönjük a jókívánságokat,-mi pozitívan állunk a költözéshez, és tudjuk, nem lesz könnyű, de pár év múlva, már nyugodtan nézhetünk a gyerekek szemébe, amiért erre a nagy útra elhoztuk őket.


Mi szeretünk, és akarunk dolgozni!! Ott van miért,itt katasztrófa a jövőkép.


Egyébként ne vedd magadra, néhány már kint élő magyar szavai azt sugallják: ti csak maradjatok ahol vagytok, elég ha nekünk jó itt. Lenézés, leszólás... de hát ők is innen indultak, és csak nekivágtak valamiért. Esetleg nekik is voltak kétségeik, félelmeik az ismeretlentől, és jól esett a biztatás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19318 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: Egyébként ne vedd magadra, néhány már kint élő magyar szavai azt sugallják: ti csak maradjatok ahol vagytok, elég ha nekünk jó itt. Lenézés, leszólás... de hát ők is innen indultak, és csak nekivágtak valamiért. Esetleg nekik is voltak kétségeik, félelmeik az ismeretlentől, és jól esett a biztatás.

Nem! Nekünk otthon sem volt anyagi gondunk amikor kijöttünk! Mi a gyerekek miatt indultunk el, mert nem felelt meg a magyar oktatás! Egészségügy? Nos, én most csináltatom a fogam Mo.-on! Itt 23 ezer euróba lenne! (Nem elírás: huszonháromezer euró) Otthon 6.350 euróból kijön ugyan az az anyag, technika és minőség! Aztán: minden nyugdijas biztositott, de senki nem fizet betegbiztositást. (A német nyugdjas fizet) Aztán itt is fizetsz a gyógyszerét! Aztán itt van vizitdij, otthon eltörölték.....Otthon az állam az atyaúristent is támogatja, mint a MÁV....

Nem sorolom, mert Gergő kiakad! Csak azért emlitettem meg, hogy hidd csak el, hogy tudom mi mennyi és mi megy! Anyukám otthon él és elsőkézből tudok mindent! Ezen kiívűl közel 2 hónapot töltünk otthon (megszakitásokkal) s egy házat tartunk fenn egy sorházban... stb.Ne hidd azt, hogy csak ott vannak problémás dolgok! Minden országban vannak gondok. Itt ez, ott más! S amíg tizenéves lurkók szaladgálnak a legujabb 350-500 eurós smartfonokkal a magyar utcákon, addig bizony a hivásidij adó jogos! Én 10 forintra tenném és az első perctől! VAN OTT LÉ! Nézd meg a parkolókat mekkora Pic Up-ok vannak amivel a háziasszony megy a tejért! Én a nagy toyota avensiszemmel csak szégyenkeztem....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19323 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia Decotext!
Abban senki nem kételkedik, hogy vannak gazdagok Magyarországon. sőt elmodhatjuk, hogy soha ennyi gazdag ember nem volt mint most, de sajnos nagyon sokan mások kárára gazdagodnak meg. A legnagyobb probláma az óriási szakadék a gazdagok és szegények közt, a gazdag gazdagszik a szegény szegényedik, teljessen kezd eltünni a középréteg.. Abba most ne merüljünk bele, hogy ki miért szegény, bár erről nekem is van véleményem.
A suhanc milliomons kedvencekről írt példád tökélete, csak ezt nem lehet ráhúzni egy országra, úgy ahogy németországra sem lehet azt mondani, hogy ott mindenkinek jól megy, mert biztosan ott is vannak nélkülöző emberek attól, hogy sok mindenkinek jól megy sora.
Nem áll számdékomban vitába keveredni, mert nyagyon sok mindenben egyetértek veled, csak azt "viselem" nehezen, amikor mindenkit egy kalap alá veszel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!