Menni vagy maradni?

Több
12 éve 4 hónapja #10999 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DCT,

nem írtam, hogy keleten át jövünk. :)
Csak májusig Lipcsében laktunk, addig persze hogy arra mentünk.
És épp ezért van bőven tapasztalatom az ottani autópályákról. Nekünk nem tűnt úgy hogy sok trafipax lenne, nem zsúfoltak a pályák, nagyon jól lehet menni 160-180-nal.
Most már a nyugatiakról is van tapasztalatm, de itt a dugók dominálnak, legalábbis NRW-ben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11002 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

astarta írta: Nekünk nem tűnt úgy hogy sok trafipax lenne, nem zsúfoltak a pályák, nagyon jól lehet menni 160-180-nal.

Na, jó én nem lokálisan értettem. Mi gyakran közlekedünk München és Hamburg között, és Hannoverböl >> Rostok környékére. Ez utóbit nem ritkán berlini kitérövel, tehát A2 s eléggé átfogjuk az országot! Nekem a trafipax riasztóm keleten állandóan "takarékoskodik". A berlini gyürün pl. 120 lehet(ne) csak.... Arról most nem beszélek, hogy a hazáig az 1200 km-en (ird és mond!) 19x riaszt a Balatonig, igaz a java Passau és Sopron között van Austriában!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14350 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Üdv. mindenkinek!
Keresgélek a neten a a Németországba költözéssel kapcsolatosan, és ide keveredtem..
Az én történetem:
.Sógornőmék évekig kint éltek München környékén, többször voltunk náluk látogatóban, és nagyon tetszett az ottani élet, szemben az itthonival.Ők időközben hazaköltöztek, házat építettek, gyermekeik születtek, és talán a Magyarországi stresszes életnek is köszönhetően nemrég elváltak.Sógornőmben érlelődik a gondolat, hogy esetleg visszamenne a gyerkőcökkel, a régi kis faluba, ahol sok az ismerőse, van ovi, suli stb.Egyedül nem nagyon mer belevágni a dologba, mégis csak egymaga lenne két pici gyerekkel...
Ebből adódott a gondolat- mi lenne , ha mi is mennénk??
Hozzátartozik a dologhoz, van gyermekünk, egy 19 éves lányom-aki most készül egyetemre- ő maradni akar,- egy 13,5 éves, és egy 1 éves kisfiúnk. Férjem szolgálati nyugdíjas, én gyeden vagyok.Van egy kis használt ruha üzletünk, jól megy,-nem keressük degeszre magunkat- de itt tudjuk hagyni, van aki intézni tudja...
Magyarországon a kilátások egyre pocsékabbak.. A gyerekeimnek csak azt hajtogatjuk , hogy tanuljátok a németet, és menjetek innen ki..A kislányom már nagyon jól beszél, germanisztika szakra jelentkezik Szegedre,-(bár most "röghöz akarják kötni" az új törvénnyel) nagyobbik fiam is már 5 éve emelt szinten tanulja a nyelvet.Mellesleg nagyon jól focizik, és ott még abban is nagyobb esélye volna magasabb szintre jutni.Magyarországon nem a tehetség, hanem az apuka pénztárcája repítheti magasabbra a gyerkőcöt ! :S
Szóval mi most ezen dilemmázunk, mert ha a gyerekeket nézem, ott hatalmas lehetőségek nyílnának meg előttük, de vajon mi tudunk-e munkát vállalni, esetleg nyitni valamilyen kis üzletet, vagy kisebb vállalkozást indítani- közösen a sógornőmmel...
Ha rögtön a tanév végén kimegyünk, akkor talán az új évre a fiam már barátokat is szerez, és a nyelvet is jobban magáévá teheti egy gyerkőc 2 hónap alatt..
Én kissé tartok a sok elintézni valótól, amikről még azt sem tudom mik lesznek, de mégis kecsegtet az ötlet.Itt mi vár ránk??
Szerintetek?
Bármilyen támogató ötletet , vagy egyéni tapasztalatot nagyon megköszönnék.
szép napot: Kmetyó -Németországba vágyó- család :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14362 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: Én kissé tartok a sok elintézni valótól, amikről még azt sem tudom mik lesznek, de mégis kecsegtet az ötlet.Itt mi vár ránk?? Szerintetek?Bármilyen támogató ötletet , vagy egyéni tapasztalatot nagyon megköszönnék.szép napot: Kmetyó -Németországba vágyó- család :cheer:


Kedves Dingice! Mi az, hogy "szolgálati nyigdijas"?
Sajnos én rövid leszek akkor mert csak a támogató ötletekre vagy kiványcsi!
Csak annyit, hogy maradjatok otthon. Egy vállalkozás beinditása úgy, hogy abból meg is tudjatok élni, még szerencsével is 2 év, de inkább három! Ismersöm igy irja le a saját cégét: az első évben minuszos, a második évben (ha jó vagy) akkor kifut nullára, és csak a harmadik évtől hozhat pluszt ha bejön a bolt!
Gyermekeidet azonban minél előbb küld ki külföldre tanulni!
(Ha rám hallgatsz.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14376 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia!
A szolgálati nyugdíjas azt jelenti, hogy rendőr volt, és korkedvezményesen ment nyugdíjba. Tudom ez sokaknak böki a szemét, de ő nem akarom ecsetelni egy baleseti helyszínelői munka szépségeit, ( halálos balesetek stb.. ), és a lehetőség adott volt... eddig.
Szóval 40 és 41 évesek vagyunk, dolgoznánk is , a vállalkozás az csak úgy felvetődött.
Biztosan találnánk munkát, évekkel ezelőtt sokat voltunk kint, és vannak ismerősök, csak azért nagy döntés lenne, és kicsit félek. Pont a sok elintézni való, papírok stb. Nem tudom hogyan is lássunk hozzá. Pl. a juttatásokat , ott kapnánk? -Gyed, családi stb.
Köszönöm a válaszod, és minden érdekel,nem csak a támogató válasz .. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14378 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Magyarországon nem a tehetség, hanem az apuka pénztárcája repítheti magasabbra a gyerkőcöt

Honnan veszed hogy ez itt másképp van??? Avagy mit értettem félre az utolso 30 év alatt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!