Menni vagy maradni?

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7025 Írta: Viki
Viki válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

:)

Szia pipapo

nekem egyenlore nincs tapasztalatom,mivel csak egy honap mulva megyek a párom után,szintén Augsburgba.de ha okosabb leszek biztos jelentkezek...
Ha magkézdezhetem milyen teruleten kapott a férjed munkát?

udv. Viki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7044 Írta: pipapo
pipapo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Langweid-ben van a munka, cnc gépkezelő.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10729 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Sziasztok!

Tanácsot kérek Tőletek, lehetőségem lenne kimenni a testvéremhez, a 2 osztályos fiammal.
Kérdésem a következő van veszteni valónk, vagy vágjunk bele? Tudom, ha mégsem jönne össze akkor vissza tudunk jönni, de mi lesz az iskolás gyerekemmel, mivel ott nyelvtant, nem tanulnak, viszont gondolom németül jól megtanulna. Ha vissza jönnénk akkor lehet, hogy osztályt kel ismételnie? nem tudom. Munkám még nem lenne, és nekem is nagyon tanulni kell a nyelvet.
Testvérem azt mondja ne aggódjak, de tudom, hogy mint 2 gyermekes egyedül álló anyuka neki sem könnyű.
Németben mint szobalány lehetek egyenlőre, itthon Masszőr & pedikűrős vagyok amit nagyon szeretek csinálni. :laugh:

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10736 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Mennyél!

DE, amit én tanácsolok.. tanuld intenzíven 3-4 hónapig a németet, nem sok de több ami most van.. :evil:
jobb mint kiugrani és ha bele futsz egy olyan szituációba akkor meg is ijedhetsz h na most mi van...

tanuld és hidd el nem akarsz majd vissza menni.

ui.: bár nem kellett volna írnom hisz te megválaszoltad saját kérdésed :lol: és igen valószínű h ha vissza akkor újra kell neki járni az osztályt, de ez legyen a legkevesebb.

hajrá!! :kiss:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athene

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10739 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Athene írta: Tanácsot kérek Tőletek, lehetőségem lenne kimenni a testvéremhez, a 2 osztályos fiammal.Kérdésem a következő van veszteni valónk, vagy vágjunk bele? Tudom, ha mégsem jönne össze akkor vissza tudunk jönni, de mi lesz az iskolás gyerekemmel, mivel ott nyelvtant, nem tanulnak, viszont gondolom németül jól megtanulna. Ha vissza jönnénk akkor lehet, hogy osztályt kel ismételnie? nem tudom. Munkám még nem lenne, és nekem is nagyon tanulni kell a nyelvet.Testvérem azt mondja ne aggódjak, de tudom, hogy mint 2 gyermekes egyedül álló anyuka neki sem könnyű.
Németben mint szobalány lehetek egyenlőre, itthon Masszőr & pedikűrős vagyok amit nagyon szeretek csinálni.:

Mivel a testvérednél tudtok lakni, így nem gond. Munkát előbb utóbb fogsz a szakmádban találni. (Testvéred gyerekei segiteni tudnak fiadnak) Viszont itt a BRD-ben ismételje meg az utolsó osztályt, tehát ha most másodikban van, akkor ismét másodikba irassd be jövőre, vagy amikor jöttök!(Ha idén még akkor elsőbe menjen.) Ha nem sikerül és haza kell mennetek akkor ismételni fog! És? Mi ezzel a baj?

Én nem tudom, hogy miért, de ismét azzal találkozom (mint ITT már sokszor), hogy az okoz gondot, hogy a gyerek ismétel? Miért és kinek baj az, ha a gyerek 1-2 évvel tovább jár iskolába? Erre adjon már valaki egy értelmes és elfogadható magyarázatot!!! A felsőbb képzésnél (egyetem) ez soha nem gond, és a 4 éves főiskolákat sokszor 5-6 év alatt végzik el, különböző okok miatt, (pl munka, vagy anyagi okok) s ez sem okoz senkinek problémát! Akkor miért baj ez az általános iskolánál? Én is buktam a gimiben (jó régen volt!) , a fiam meg már itt kint!! Ismételtünk!!!!

ÉS.....?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10750 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia Athene,
én is azt mondom, mint az előttem szólók, hogy ha van rá lehetőséged, és érzel magadban erőt, elszántságot, akkor vágjatok bele. A gyerekeddel hosszú távon csak jót teszel, hiszen anyanyelvi szinten megtanul egy nyelvet egy év alatt. Azt már senki se veszi el tőle... Ha nem is maradtok itt végleg, akkor is hatalmas előnnyel indul majd, nem lesz gondja a középiskolában nyelvtanulásra, le tud tenni egy nyelvvizsgát ahogy a kora engedi (azt hiszem otthon 14 év az alsó korhatár), tanulhat utána mégegy nyelvet.

De nem akar itt senki azzal áltatni gondolom, hogy Németországban minden szép és jó és kolbászból, ne adj' Isten aranyból van fonva a kerítés....

Szóval azt mondom, hogy egyedül egy kisgyerekkel mérlegelj. Mi az ami miatt megérné otthon maradni? Van jó munkád? Megkeresel annyit, hogy kényelmesen éltek a fiaddal? Van saját lakásod amit esetleg ki tudsz adni amíg itt vagytok, az is bevételi forrás? Ha nincs, mennyi pénzt fordítasz albérletre? Ez elég lesz itt ugyanerre? Jó, írtad, hogy a testvérednél laknátok, de ez végleges megoldás? Mennyire tudsz németül? Tudsz egyáltalán valamennyit? Ha nem, akkor minimum 3-4-5 hónapig tanuld otthon a nyelvet, nulla nyelvtudással, gyerekkel, szerintem felelőtlenség elindulni. Arról nem is szólva, hogy szobalányként is kell valami alap nyelvtudás, aki azt mondja, hogy nem kell, az hazudik. Fel se vesznek semmilyen állásra anélkül, hogy alapdolgokat el tudj mondani és meg tudj érteni.

Szóval ha a nyelvi kérdésen túlléptünk, kérdezd meg a testvéredet, miben és mennyit tud segíteni. Tud esetleg anyagilag is támogatni amíg találsz munkát? Meddig lakhattok nála? Tud veled menni hivatalokba, iskolába, bankba, stb ahol ügyeket kell majd intézned? Ha ez mind oké, akkor vágj bele:) Ja, a családi pótlékot is segít elintézni gondolom, ami nem rossz pénz itt, mármint az otthonihoz képest, azt hiszem 360 euro körül van? De a gyerekes fórumtársak biztos jobban tudják. Sőt, van is egy ilyen topik, 'lapozd fel':)

Nem lesz könnyű, de hosszú távon azt gondolom, hogy mindketten profitálhattok belőle. Ha meg nem jön össze, akkor ahogy írtad, még mindig vissza lehet menni. Bár én azt az elvet vallom, hogy mindig előre nézzen és menjen az ember, ne hátra. Mert ha már megfordult a fejedben, hogy gyerekestől eljössz otthonról, annak nyilván komoly oka van, akkor meg miért mennél vissza? Mitől lenne otthon jobb egy év múlva? Szerintem még nagyon sokáig nem lesz otthon olyan a helyzet, hogy nagyon iparkodnék visszamenni. Talán majd nyugdíjas koromban, ha lesz egy kis házam a Balatonnál :)))) Bár nyugdíjas éveimet inkább Flordiában szándékozom tölteni:))))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!