Menni vagy maradni?

Több
11 éve 11 hónapja #19328 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DECOTEXT írta:

dingice írta: Egyébként ne vedd magadra, néhány már kint élő magyar szavai azt sugallják: ti csak maradjatok ahol vagytok, elég ha nekünk jó itt. Lenézés, leszólás... de hát ők is innen indultak, és csak nekivágtak valamiért. Esetleg nekik is voltak kétségeik, félelmeik az ismeretlentől, és jól esett a biztatás.

Nem! Nekünk otthon sem volt anyagi gondunk amikor kijöttünk! Mi a gyerekek miatt indultunk el, mert nem felelt meg a magyar oktatás! Egészségügy? Nos, én most csináltatom a fogam Mo.-on! Itt 23 ezer euróba lenne! (Nem elírás: huszonháromezer euró) Otthon 6.350 euróból kijön ugyan az az anyag, technika és minőség! Aztán: minden nyugdijas biztositott, de senki nem fizet betegbiztositást. (A német nyugdjas fizet) Aztán itt is fizetsz a gyógyszerét! Aztán itt van vizitdij, otthon eltörölték.....Otthon az állam az atyaúristent is támogatja, mint a MÁV....

Nem sorolom, mert Gergő kiakad! Csak azért emlitettem meg, hogy hidd csak el, hogy tudom mi mennyi és mi megy! Anyukám otthon él és elsőkézből tudok mindent! Ezen kiívűl közel 2 hónapot töltünk otthon (megszakitásokkal) s egy házat tartunk fenn egy sorházban... stb.Ne hidd azt, hogy csak ott vannak problémás dolgok! Minden országban vannak gondok. Itt ez, ott más! S amíg tizenéves lurkók szaladgálnak a legujabb 350-500 eurós smartfonokkal a magyar utcákon, addig bizony a hivásidij adó jogos! Én 10 forintra tenném és az első perctől! VAN OTT LÉ! Nézd meg a parkolókat mekkora Pic Up-ok vannak amivel a háziasszony megy a tejért! Én a nagy toyota avensiszemmel csak szégyenkeztem....

Ja nem volt anyagi gondotok mert a feleseged gepeszmernok. MAjd jol bezsarolt, hogy vagy csinalsz vegre valamit vagy elvalik. (te irtad..) Na igy kerultetek ki, innen osztod az eszt. HAlvany gozod nincs mi merre, annyira szuk vilagban elsz, hogy ketlem, hogy az avensiseddel meg tudnal benne fordulni.. Elkepeszto baromsagokat tudsz leirni! Kifejtenem, de felesleges. Gondok lennenek a megertessel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szugya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19332 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Decotext, valahogy a tapasztalataink meglehetösen elternek. Gondolkoztam, mi lehet ennek az oka. Talan az, hogy te ismerös közegben mozogsz, mig mi többször is hotelben szalltunk meg. Tudod, amikor az ötcsillagos hotelben felebresztenek, mert takaritani akarnak - mert az a 4 ora, amig delelött nem voltunk a szobaban, nem volt eleg, vagy kijelentik, hogy a fürdöszobaban a konnektornak nem is kellene müködnie, mert a ferfiak a szobaban szoktak borotvalkozni. Csak akkor csinaltak meg,amikor közöltem, hogy en a szajzuhanyomat nem tudom a szobaban hasznalni. Ilyeneket meg irhatnek, pl amikor vettem volna 1 vagy ket -nem is olcso taskat, de az elado annyira megsertett, hogy inkabb nem vettem - en nem bantottam. Hogy ez irigyseg, vagy altalanos, nem tudom. En is latom a nagy autokat, de azt is, amikor nincs penz...es sajnos ilyen is sok van. Es igen - sajnos a telefonokat is latom, amiket vesznek a gyereknek,pedig enni sincs mit...,es en sem ertek egyet az eszetlen penz szorassal, amit a kormany csinal, pl nem ertem, minek kell mindent atnevezni - ez is rengeteg penzbe kerül. Es igen, szerintem sem jo az otthoni tamogatas rendszer. Nem tudom, hogy kellenek-e ezek a juttatasok, de hogy esszel kellene csinalni, azt tudom. Mert igy gyakran nem oda jut a penz, ahova kellene.
Es sajnos - nekem sem tetszik, amikor otthon a minimalbert sem keresi meg, de itt mindjart 2000 euro netto kellene, meg lakast keressen a munkaltato, stb....Ezert nem keresek en mar magyar dolgozot, pedig most eppen elkelne egy reszmunkaidös segitseg. De ha keresnek, akkor megint ugy jarnek, mint a multkor, amikor reszmunkaidöt igertem, meg is felelt.Utana jött, hogy ebböl ö nem tud megelni, es ugyan miert nem keresek neki lakast is. A masikat meg miert nem fogadom be a lakasomba. Igy szoltam a növereknek, es keresnek ök - nemet lesz,annak nem kell lakast keresni, es eleg neki a tarifa szerinti ber, es elfogadja a probamunkat, probaidöt - mert itt az a szokas. Ja, utiköltseget nem szoktunk fizetni, de nevlegesen igen, mert a bernek az a resze, ami utiköltsegnek van elszamolva, kedvezöbben adozik,ez mindenkinek jo. De ezt csak akkor lehet, ha mas települesen lakik az illetö.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19337 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Kedves Eva, Decotext!
Hát látszik, hogy már nem itthon éltek és általánosítotok! :sick:
Igen szerintem sem jó a támogatási rendszer, de a mostani kormány szinte mindent megváltoztatott!
Decotext, gyere el Gyulára és nézd meg itt milyen autók állnak a Spaar előtt, autót sem nagyon látsz. Nem csak azok akarnak kimenni akik itthon ebből élnek, nincs se szakmájuk se nyelvtudásuk se tehetségük, de Ti csak ezt látjátok!
Eva, nem mindenki akar azonnal 2000 Eurót, és lakást sem kell pl nekem sem keresnie, de legalább néha írjatok pozitív dolgokat is de csak negatívat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19338 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

mahlzeit írta: Ja nem volt anyagi gondotok mert a feleseged gepeszmernok. MAjd jol bezsarolt, hogy vagy csinalsz vegre valamit vagy elvalik. (te irtad..) Na igy kerultetek ki, innen osztod az eszt. HAlvany gozod nincs mi merre, annyira szuk vilagban elsz, hogy ketlem, hogy az avensiseddel meg tudnal benne fordulni.. Elkepeszto baromsagokat tudsz leirni! Kifejtenem, de felesleges. Gondok lennenek a megertessel.

Ejnye, bejnye! Nem figyeltél! Na, röviden: 1977-ben kerültünk össze. Ő gépészmérnök és semmi, újságos voltam a postán. 20 évesek voltunk! Alig dolgoztam, semmi szakmám, s mire 23 éevesek lettünk (1980) már két gyerek is volt (ez jól ment!). Ekkor jött a "riasztólövés" tőle, hogy vagy csinálok valamit, vagy vége! Jegyzem akkor a nejem sem kereet sokat, mert addig mást csinált egy laborban! Mikor 1989-ben (9 évre rá!!!!) kijöttünk 2,5 szakmám volt már. (Egyet itt kint szereztem s most 3,5 van) A fél "szakma" egy 1 éves tanfolyam volt, bizonyitvánnyal. Mivel a magyar játékkaszinóban gyakorlatilag hülyére kerestem magam, (előbb krupié, majd recepciós voltam) s a nejem ekkor már gépészmérnökként dolgozott, két, cm vastag pickszalámi közé egy harmadikat is be tudtunk tenni, mert sok pénzünk volt. Ekkor döntöttünk úgy, hogy kijövünk a gyerekek miatt!
;)

Kérdezz csak nyugadotan, ha valami még nem tiszta! :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19339 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szugya írta: Nem csak azok akarnak kimenni akik itthon ebből élnek, nincs se szakmájuk se nyelvtudásuk se tehetségük, de Ti csak ezt látjátok!

Kiváncsi leszek Te mit fogsz látni néhány év után, valószínűleg ugyanezt. ;) Garantálom, hogy "általánosítani" vagy "álszenteskedni" fogsz. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19341 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: A rendőri munka sem sámli hidd el. Legalább is az a része amit ő csinált.(szedett már össze darabokban motorost az autópálya széléről,nem beszélve ha a szemébe kell nézni egy 2 éves kis szőke kislánynak miközben közlöd az anyukával, hogy részvétem, de...)..És ennek olyan a szorzója amivel gyorsabban telnek az évek. De az idegrendszer is kerül olyan állapotba amit nem kell irigyelni ... még jó, hogy született még egy kis csemeténk ő a legjobb gyógyszer mindenre.


Szia Dingice!

Ezt neeee....kérlek. Tele van a hócipő a sírós rendőrök, tűzoltók meg mentősök szövegelésével! Nem azt akarod gondolom mondani, hogy nem volt más meló lehetőség és a férjedet kényszerítették, hogy rendőr legyen? Ha ezt a szakmát, hivatást választotta akkor ehhez hozzá tartozik(tartozhat) a "fej nélküli lovas" alkatrészeinek begyűjtése.
Ha ezt választotta akkor a mellékhatások is gondolom tiszták voltak. Nem?
Persze a sírás a meló miatt valahogy össznépi szórakozás nálunk.
Az hogy nem fizetik meg Őket az más tészta, de akkor is szabadon választott foglalkozás volt. Tehát ,nuku sírás. A közvélemény egyébként jogosan lesz felháborodva ;)
Az összes többi amit eddig írtál viszont full igaz!
Sok sikert neked és a családodnak!

DECOTEX!


89-ben még nekem sem voltak anyagi gondjaim, sőt a magyar emberek 99,9%-nak sem. A többi meg a ma is utcán lakó obdachlose kategória. Rajtuk sem akkor sem most senki nem tudott-tud segíteni. A gond, hogy most sok diplomával, jó családi háttérrel, tettrekészséggel is egy pillanat alatt a hajléktalanok között landolhatsz bármennyire kapálódzol. A lakást viszi a bank, vagy bármely állami szerv, a melód 1 perc alatt megszűnhet. Ha találsz másikat akkor a bevételed nem elég a havi megélhetésre.
Ha nincs sógor , koma, jó barát, rassz rokon, akkor csak a segédmeló szintű munkákra pályázhatsz. Éhbérért.
Tehát, egyenlőre úgy látom innen menni, minél előbb egy tökéletes döntés a család és saját magad szemszögéből.
Ahogyan írod néha hazajössz. Meg édesanyád is itt él.
Gyere haza egy évre, menj el itt egy multihoz melózni (ne csak hazalátogass) aztán kíváncsi lennék arra, hogy mi a vélemény az állapotokról. De mehetsz maszekhoz is melózni, az még jobb kaland :woohoo:
Vissza felé is gondolkodni kellene. Te a kinti mindennapok nehézségeit ismerve írogatsz nekünk. Mi az itteni nehézségeket ismerjük.
Mindkét helyen vannak helyi sajátosságok, nehézségek amiket csak a napi lét alatt érzékelsz.

Egyet mondok (vagy többet :laugh: :laugh: ):

Összehasonlítás!

iskolarendszer, létfenntartási költségek, egészségügy, idős ellátás,közlekedés, jogi környezet és a kedvenc vesszőparipám: a munkában töltött idő anyagi megbecsülésének mértéke.

Nincs miről vitázni! A mérleg nyelve a Német munkavállalás felé dől, de nem kis mértékben.

Mahlzeit-nek igaza van,a feleségednek köszönheted a sikered, hogy jó helyen vagy, megbecsülésben van részed, munkádat megfizetik és lassan a Maslow piramis tetejére érsz.

Nehéz kimondani, de lehet hogy igaz: minden sikeres férfi mögött áll egy nő :P

Köszönd meg neki!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szugya, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!