Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10939 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

astarta írta: de nem mindenki utazik autóval.Egyébként nekem a szüleimtől (Magyarországról, vidékről) Bonnig 12 óra az út autóval, megállás nélkül. Ha megállunk párszor, akkor nekünk is megvan a 14 óra.Ha pedig vonattal utazom, 2x-i átszállással, összesen 1,5 óra átszállási idővel, akkor kapaszkodj meg, 15 és fél óra az út...

Anyukám most jött ki Münchenbe.(Tegnap érkezett a lányomhoz.) 7 óra volt vonattal az út >> Budapest-München. Én nem tudom, hogy hány km az a 14 órás út nálad, de ha csak az osztrák megengedett 130 kmh-t számolom, akkor 10 óra alatt 1300 km-t lehet tenni szünet nelkül. Két 15 perces szünettel is 1200 km. Ha mi jövünk az átlagon 135 kmh (Átlagom! Mutatja a kocsi computere!)

Igaz a Balatontól Sopronig nem lehet 120-nál gyorsabban menni, mert sok a falu, de Ausztriában lehet (nem szabad) 140-el közlekedni az autópályán, s a BRD-ben kevés hely kivételével 160-180-al. Lehet, hogy ismét a régi témánál vagyunk, hogy NEM JÓ A KIS KOCSI? Egyébként a fogyasztásom ilyen hosszú szakaszon 6,5-7,3 liter dizel egy 2275 ccm-es kocsival.......
:whistle:
Jó, elismerem, nekem van a kocsiban trafpax riasztóm, s idöben szól egy szép szöke hang, hogy vegyem vissza a gázt.....!!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10942 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia!

Hamburgba megyek 5,25 indul a vonat és 19,28 ra van Hamburg Hbf -on :lol:

Üdv :P

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10943 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Szia !


Köszönöm szépen a bíztatást :cheer:
Én vonattal megyek :laugh:

Kellemes Ünnepeket!

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10945 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Athene írta: Hamburgba megyek 5,25 indul a vonat és 19,28 ra van Hamburg Hbf -on Üdv :P


Hamborg az egyik legészakibb városa a BRD-nek. Oda valóban lehet 14 órás az út vonattal, de ne feledjük, hogy sok helyen megáll, mig kocsival azért csak gyorsabb vagyok.....

JÓ UTAT SZÉPSÉG! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10957 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DCT,

lehet BP-München 7 óra vonattal, de én nem Budapestről indulok, és nem is Münchenbe érkezem...
Magyarországon 2 óra vonattal míg Budapestre érek, majd onnan Bonn.
Összesen 15,5 óra. Ahogy írtam, ebből a 2 átszállási idő összesen 1,5 óra, tehát maga a vonatút 14 óra. Ha túl hosszúnak találod, és lehetne ez rövidebb is, esetleg reklamálhatnál a DB-nél, hátha észreveszik magukat. ;-)
Ja, és ez az út utoljára még 2 órával hosszabb volt, mert valaki épp a vonatom előtt öngyilkolta meg magát, már itt Németországban, így állt a vonatom 1,5 órát, illetve a következő csatlakozásomra is plusz fél órával többet kellett várnom.

Autóval a távolság kb. 1200 km. Az autónk egy 1.6-os benzines Ford Focus. A férjem simán megy 160-180-nal is, ahol lehet Németországon belül, úgyhogy nem azzal van a baj, hogy nem nyomja neki.
A Keleti részen ez működött is szépen, kevés a sebességkorlátozás, ugye szépek, újak az autópályák.
Itt a nyugati részen viszont rengeteg helyen le van korlátozva a sebesség, a sok-sok, kilométerhosszú útépítésekről meg nem is beszélve, amik dugókat okoznak.
Úgyhogy elméletben szép és jó amit írsz, de gyakorlatban kivitelezhetetlen.
Sokszor belefutottunk eddig balesetbe is, utoljára Ausztriában, előtte itt Németországban.
Ha megnézed térképen, NRW szinte csak autópályákból áll, de közlekedni rajtuk nem valami nagy élmény. Ha menet közben hallgatja az ember a közlekedési híreket, hosszan sorolják mindig, hogy Stau, Stau, stockender Verkehr, Stau, stockender Verkehr... Na ott aztán hiába akarnál 160-180-nal menni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10962 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

astarta írta: A Keleti részen ez működött is szépen, kevés a sebességkorlátozás, ugye szépek, újak az autópályák...

Érdekes. Nekünk pont forditott a tapasztalatunk. Keleten nem tudunk menni mert állandóan trafipaxoznak. (NAVIGON riaszt, fék....) Ja, és ha BP-röl jöttök akkor Bonn-ba miért keleten át jöttök? Nem a km-re rövidebb út a jobb, s a gyorsabb. (A régebbi fotókat és pontokat mind keleten kaptam.... amig nem vettem egy illegális risztó kütyüt.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!