Menni vagy maradni?

Több
11 éve 11 hónapja #19373 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Hello!
A rendőrös témához, és aztán lezártnak tekinthetjük.:
Nem az a sírós rendőr típus a férjem, és el sem ment volna nyugdíjba, minek?
De nem volt más választása, kérdezem én, ha neked azt mondják, ha most mész, még elmehetsz, és mellette dolgozhatsz,- ha jan.1.-től akkor az öregségi nyugdíjig lehet tovább nyomni,- akkor elmennél, vagy nem? Hülye lett volna nem kihasználni....ja, , és igen amikor rendőr lett tisztában volt mit vállal, és az is benne volt a szerződésben, hogy korkedvezményes nyugdíjba mehet...-ennyi , nem naplopó, mindenki dolgozik még valamit mellette, akit ismerek. Téma lezárva szerintem.Nem erről van itt most szó.
Pontosan azt vallja, ő bármit megcsinál, bármit dolgozik, csak legyen értelme, na ezt itt most nem így érezzük...Köszönöm egyébként a támogatásodat, én is úgy érzem, könnyen osszák az észt azok akik nincsenek itt, és sok ezer euró van havonta a kasszában....meglehet ugyanannyi munkával, amennyit mi végzünk itt.

Decotex!
Igen rohadt olcsó itt fogat csináltatni, a te fizetésedből!, próbáld meg ezt a mienkből...Örülök, hogy a postán kezdtél te is, mert én szinte szégyelltem leírni, és le is szóltad rendesen... mellette 3 gyerkőcöt nevelek, és még sok másban is ügyeskedem...igaz nem vagyok mérnök, de az asztalon az ebéd mindennap,a gyerekek nagyon jól tanulnak,sportolnak fotóznak, több nyelvvizsgája is van a lányomnak, kikérdezem őket ha kell, és még egy meccséről sem hiányoztam a gyerekemnek 6 év alatt...varrogatok kertészkedek, le lehet nézni. Gyes előtt is úgy választottam meg a munkaidőmet. hogy időben hazaérjek, főzni tudjak stb.,igaz 5óra20-ra már a postán voltam! (Reggel). Nekem EZ a fontos.
Te a 3,5 és fél szakmád, és a feleséged komoly munkája mellett mennyi időt tudtatok a gyerkőcökre áldozni? Bár akkor biztosan kevesebb jutott volna a borítékba...
Csinálhattam volna karriert én is, többször volt rá lehetőségem, az eszem is megvan hozzá, de én inkább anya vagyok! Gáz mi? (mármint a feleségedhez képest, akit ismeretlenül is tisztelek , és becsülök, neki hála leszólhatsz minket- tekintve, hogy ha jól számolok idősebb is nálam)

Ja ! és hogy ti jól szituáltak voltatok amikor kimentetek...: Én nem akartam ezt részletezni, de:
Nekünk is csodás 3 szobás tetőteres családi házunk van (mesés kerttel- erre külön büszke vagyok-több újságban is megjelent..), 2 kocsink (nem nagy batárok igaz), és egy jól menő pici üzletünk, tehát nem az éhhalál elől menekülünk, nem vagyunk gazdagok, de inkább lejjebb engedem az életszínvonalam, és nyugodtabban élek!!
mint említettem, itt semmi esélye a gyerekeimnek- bár a nagylányom a Szegedi egyetemre jár szeptembertől-tudom szegény a germanisztika v. pszihológia diplomával itt majd kitörölheti..
Mindkét nagyobb gyerek hasítja a németet-tudatosan választottuk ezt a nyelvet, a férjem is elég jól beszéli, én meg majd belejövök, mert meg akarom tanulni.
Sajnálom, hogy ennyire felkavartuk az érzelmeket, de az éremnek két oldala van...könnyű onnan ítélkezni. Na. csak kijött belőlem az állat. bocsánat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19374 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: Igen rohadt olcsó itt fogat csináltatni, a te fizetésedből!, próbáld meg ezt a mienkből...

Sajnos elkerülte szives figyelmedet az általános árszint és az arányok! Itt egy átlagos lakbér 500 euró körül áll meg, s ha szerencséd van akkor ez már rezsivel! Az itteni magyar (!) fogorvos árajánlata alapból 23 ezer euró volt (írásban), de azt mondta (szóban), hogy ez azért nagyon szűkösen ennyi... s ez még "bővül"! A havi netó bértem 1520 euron! Érzékeled a dolgot? Kb. huszorosa lenne a fogam, a nettó béremnek, ha mindet el tudnám erre rakni! Nos a 6500 euró is kb. 19-20-szorosa (1,9 millió Ft) mondjuk a 100 ezer foritos keresetek, csakhogy itt az alapára volt a 23 ezer.(Nem egyszer hallottam már közel 30 ezres számlákról is, és még csak nem is platina vagy arany.... Ilyenkor kezdem irigyelni a cápákat, amelyeknek egész életükben nő a foguk és a kihullott pótlódik!
;) :laugh:
Különben abban igazad van, hogy mi az itteni jövedelmünkből könnyen
kifizetjük ezt, mert a feleségem is dolgozik és jól keres, de az ára az
otthoni a kereetekhez mérten is sokkal olcsóbb!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19375 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

dingice írta: Sajnálom, hogy ennyire felkavartuk az érzelmeket, de az éremnek két oldala van...könnyű onnan ítélkezni..

Ez a tipikus dogma! "Innen könnyű....!" Nem könnyű, s mi is onnan indultunk! Pontosan tudjuk, hogy mi mivel jár! Csak annyit, hogy senki nem itélkezett! A tények azok tények! Mi is felneveltünk két gyereket, munka mellett, úgy hogy mindketten dolgoztunk! Egészésgesek, rendesek, becsületesek, sikeresek, jól élnek. A gyereknevelés nem különleges tevékenység! Hiába ragozzuk, egy érettségi az semmit nem ér, s így csak segédmunka az amit ezzel végezni lehet!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19376 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Lehet, hogy inkább fogorvosnak kéne tanulnia a kislányomnak...?? :) :laugh: német fogorvosnak! :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19377 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Kedves Decotext.
Csak volt néhány mondatod amivel felborzoltad a kedélyeket.
Egy a lényeg, aki megteheti elmegy innen, mert itt nem élhető az élet.
Egy kis részlet cikkből:
Magyarország a legrosszabb helyzetben az EU-n belül
http://www.168ora.hu/buxa/magyarorszag-a-legrosszabb-helyzetben-az-eu-n-belul-95529.html
Ez tökéletesen fedi azt hogy miért menekül mindenki...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19379 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Tudod, Gergö, ahogy olvasom a hozzaszolasokat, kialakult egy kep bennem. Dingiceröl van szo, akinek a modora....na inkabb nem mondok semmit. De a nagy magyar anya szerepeben van, es ez mellett meg a jo fizetes is kellene. Ehhez csak azt tudom mondani, hogy tisztelem, aki a gyerekeinek szenteli az eletet, de ezt a vilagon seholsem veszik tekintetbe - egyedül talan Magyarorszagon. Hiszen irta, hogy olyan munkaidöt valasztott, hogy a gyerekeivel minel többet foglalkozhasson. Na, en otthon sem tudtam a munkaidömet megvalasztani, es az egeszsegügyben ez egyebkent is nehez, hiszen mi vagyunk a betegert, es nem a beteg ertünk.
Azt kell mondjam, hogy nem valoszinü hogy ilyen munkaidöt itt talal. vagy ha igen, akkor az reszmunkaidö, de annal is ritkan kerdezik meg a munkavallalot, hogy mi jo neki. Nem kell elvallalni, ha nem megfelelö a munkaidö. Azt kell mondjam, ha ilyen igenyekkel jön valaki, akar el se induljon. Mert itt dolgozni kell, a munkat megfizetik. De csak a munkat, a gyerekneveles - Decotext szavaival elve - mindenkinek a sajat dolga. Ami nem azt jelenti, hogy lenezem a gyereknevelest, nekem is 3 gyerekem van, es ugy erzem, kielegitöen neveltem öket. De bizony nem tudtam mindig ott lenni, amikor hazajöttek az iskolabol....
Ugyanakkor itt ha a ferj jol keres, akkor a feleseg eleg gyakran lehet haziasszony.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!