Idősgondozás vállalkozásban

Több
11 éve 1 hónapja #29649 Írta: kirschblute
Idősgondozás vállalkozásban téma létrehozva kirschblute által

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy ha idősgondozóként dolgozom egy ideig, (egy-két évig, ) hogy történik a számlázás?
Van ugyanis egy magyarországi cégem, és ha lehet, nem szüntetném meg.
Köszönöm előre is, ha tud valaki válaszolni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29657 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

kirschblute írta: Szeretnék érdeklődni, hogy ha idősgondozóként dolgozom egy ideig, (egy-két évig, ) hogy történik a számlázás? Van ugyanis egy magyarországi cégem, és ha lehet, nem szüntetném meg.

Lehet, hogy nem lesz komplett a válaszom, mert a kolegát kérdezem meg. Az anyukája egy ilyen idösek otthonában van (86éves) mert nem lehet egyedül hagyni. (Alzheimer, + Demenz, stb) Itt a kórházé ez ez az otthon. Növérek, 1 orvos és több ápoló látja el az otthont. (A kórház magán tulajdon.) Az otthon dolgozói alkalmazottak, de a fönök is vállalkozásban vezeti ezt az otthont. Egy faluban van külön, vadonat új nagy épület. Az ápoltak úgy fizetnek, egy ellátott, rokkansági illetve betegségi foktól (1,2,3) függöen fizetnek mert az ellátás szintje is különbözik. A betegek a nyugdijukat eladják, de a betegbiztositó SEMMIT nem fizet hozzá, mert ez máshova tartozik. Pflegekasse fizet. -> a fokozattól függöen) A kolega anyukájának 2300 euró/hó az ellátása.(2, fokozatú) Ezt a költséget osztják meg. Ha az ellátottnak nincs nyugdija a különbözetet a hozzátartozóknak kell fizetni. (Testvér, gyerek, szülö, stb) Ha senkije sincs, csak akkor veszi át az egészet a "Pflegekasse".Na, most ebböl bogozd ki, hogy ki hova fiezt és hogy, hova számláz!

Megjegyzés: a kolega szerint a legtöbb ilyen "Pflegediens", az az idöseket gondozó cég vállalkozásban megy. Igy valószinü, hogy igy is kell számláznod, de hogy ki kapja ezt a számlát azt igy nehéz megtudni mert az egész térités és ellátás megoszlik!(Szerintem ebben az esetben a kórház tulaja vagy az otthon vezetöje kapja a számlát, ök meg elszámolnak a "Pflegekasse" felé.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29682 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Köszönöm a választ, Decotext.
Közben én is megtudtam egy-két dolgot:
Ha ügynökségen keresztül csinálja az ember, akkor alkalmazottnak kell lennie és van egy kikötés, hogy 3 évig nem köthet szerződést a családdal, ahol gondoskodik az idősről. (Gondolom azért, hogy a közvetítő is kapjon pénzt, szervezésért, hirdetésért, stb. ) Bár ez lehet, hogy csak arra az egy XY nevű ügynökségre vonatkozik, akinél az ismerősöm dolgozik. Még folytatom a téma kivizsgálását.

Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29684 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Szia, kirschblute en vallalkozasban csinalom regota, franchise system segitsegevel ami nekem megfelel. Ebben az a jo, hogy az összes hattermunkat ök elvegzik, nekem csak a munkamra kell koncentralni. Szerzödest köt az ember es havonta atutal x összeget. ami nem nagy eresztes..ezert viszont adoszakertö, ügyved, ügyintezök, foglalkoznak a dolgaimmal, es reklam, kundcsaft kereses, közvetitest stb a szamomra elvegzik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29685 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

kirschblute írta: akkor alkalmazottnak kell lennie és van egy kikötés, hogy 3 évig nem köthet szerződést a családdal, ahol gondoskodik az idősről. (Gondolom azért, hogy a közvetítő is kapjon pénzt, szervezésért, hirdetésért, stb. )!

Szerintem meg azért mert nehéz ilyen pályára embert kapni.
Itt a BRD-ben ebben a szakmában krónikus hiány van mert nem könnyű
munka viszon nem fizetik agyon az alkalmazottakat! Ez hasonló lehet
mint a magyar mobiltelefonoknál a "hűségszerződés" vagy mi!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29688 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

DECOTEXT írta:

kirschblute írta: akkor alkalmazottnak kell lennie és van egy kikötés, hogy 3 évig nem köthet szerződést a családdal, ahol gondoskodik az idősről. (Gondolom azért, hogy a közvetítő is kapjon pénzt, szervezésért, hirdetésért, stb. )!

Szerintem meg azért mert nehéz ilyen pályára embert kapni.
Itt a BRD-ben ebben a szakmában krónikus hiány van mert nem könnyű
munka viszon nem fizetik agyon az alkalmazottakat! Ez hasonló lehet
mint a magyar mobiltelefonoknál a "hűségszerződés" vagy mi!!


Decotexnek igazat kell adnom, ez valoban nem könnyü munka, egesz embert kivan es nagy önuralmat, beleerzö kepesseget..

Viszont ha ügyesen es tervezetten vegzi a dolgat az ember, ez egy jo megelhetest nyujt. Legalabbis hosszabb ideje meg vagyok elegedve azzal amit igy keresni lehet. Termeszetesen nem szabad elkotyavetyelni az eröt, a tudast es nem szabad kizsigerelni hagyni magadat senkitöl, semmilyen ügynöksegtöl, vagy barkitöl stb..

a Franchise vallalkozas nekem megfelel, es ahogy latom masoknak is. De lehet persze alkalmazottkent is csinalni, van akinek az eri meg. Ez minden egyes munkavallalo maganügye, csak azt tudom leirni ami nekem bejött eddig.
Talan, segit masoknak is eldönteni, hogyan induljanak el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!