Idősgondozás vállalkozásban

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32705 Írta: bigmouse
bigmouse válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Párommal München környékére utazunk ki valamikor szeptember elején,ez már eldöntött tény,mert- bár itthon jelenleg mindketten állásban vagyunk- ,új kihívásokra vágyunk,ezért végeztük el korábban itthon az idősgondozó és szociális gondozó tanfolyamot.(Erre láttunk komoly munkapiaci igényt Németországban).
Mellesleg ketten együtt 6 szakmával rendelkezünk,melyekben (életkorunk miatt ) többéves tapasztalatokat szereztünk.Jelenleg "csak" néhány dolgot kell elintéznünk:
- elfogadható lakás keresése addig amíg kinti közvetítőcégen keresztül legalább az egyikünk el nem
helyezkedik
-kapcsolatkeresés azokkal akik már tapasztalatot szereztek ezen a területen(pld idősgondozás)
Ezzel kapcsolatban nagy tisztelettel várjuk az észrevételeidet és tanácsaidat(más kommentezőkét is).
A szokásos probléma-nyelvtudás,illetve annak hiánya nálunk is fennált,jelenleg mindketten napi 6 órában tanuljuk a nyelvet,de minden megoldás érdekel bennünket ami esetleg kint is segíthet ebben-akár munka után,akár már munka mellett.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32710 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Ha kinn eltek mindketten, es lakast bereltek, akkor el kell döntenetek hogy milyen formaban akartok az idösgondozasban dolgozni?
Van bentlakasos-ez ebben az esetben nem lenne jo ötlet mivel gondolom, együtt szeretnetek maradni.
Van ambulans szolgalat, es idösotthoni munka.
ezt a ket utobbit ajanlom nektek.
Szakkepzett, nemet nyelvet beszelö munkatarsakert megy a versenges a különbözö cegek között, ebben az iranyban keressetek nektek szimpatikus közvetitöt. Az ambulans szolgalatot tudjatok persze vallalkozokent is kinalni. A bizonyitvanyokat honosittatni kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32782 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy mindannyian Mo-on szereztétek a szakképesítéseteket? Esetleg tud valaki németországi tanfolyamot? Pontosan milyen szintű nyelvtudás szükséges, B1, B2? Bocsi, hogy így tudatlanul beleszólok, csak olyan munkát szeretnék, amiből hosszútávon meg lehet élni. Előre is köszi a információt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33925 Írta: Nárcica
Nárcica válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Sziasztok! E felől a nyomtatvány felől (Gewerbe-Anmeldung) érdeklődnék. Idősgondozóként szeretném ezt megcsinálni, a család a lakcímet is elintézi nekem. Viszont feltettek pár kérdést, amire nem tudok felelni. Például, hogy elég az EU-s kártyát fizetni vagy itt jobb,ha fizetek TB-t? Magyarországi címem és németországi címem is lehet egyszerre vagy odahaza nem lehet, ha itt bejelentenek? Kell tartózkodási engedélyt kérnem? Előre is köszönöm a választ és bocsánat, ha rossz kategóriát jelöltem meg. Egyedül vagyok, mint a kisujjam, nem tudom,kihez fordulhatnék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33926 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Nárcica írta: Sziasztok! E felől a nyomtatvány felől érdeklődnék. Idősgondozóként szeretném ezt megcsinálni, a család a lakcímet is elintézi nekem. Viszont feltettek pár kérdést, amire nem tudok felelni.
1./ Például, hogy elég az EU-s kártyát fizetni vagy itt jobb,ha fizetek TB-t?
2./ Magyarországi címem és németországi címem is lehet egyszerre vagy odahaza nem lehet, ha itt bejelentenek?
3./ Kell tartózkodási engedélyt kérnem? .

Milyen nyomtatvány után érdeklődsz?
1./ Itt nem tudom, hogy mire gondolsz. nekem nincs EU's krtyám és nem is volt soha. Ha itt kint dolgozol akkor csak itt kell (érdemes) fizetned a járulékokat. Itt nincs TB, hanem mindenre külön vonnak vagy magad fizeted!
2./ Lehet. Nekünk is meg van a magyar állandó címünk és itt Németországban is van egy. (Sőt családunk Ausztriában is be van jelentve.) Ez semmi hátránnyal nem jár, de előnye sincs sok , mert az az érdekes ahol dolgozol és adózol.
(Az más tészta, hogy "bizonyos" jövedelmeket így könnyebb a fiszkusz szeme elől eltüntetni....) ;)
3./ Sem tartózkodási, sem munkavállallási engedély nem kell. Mint magyar Eu állampolgár ebből a szempontból, azonos vagy mint egy német. Ott élsz, lax és dolgozol ahol akarsz! Adnak viszont majd egy "Bescheinigung des Daueraufenthalts" fényképes igazolványt. Nekem 22 év után 2012 május 5.-én állították ki. Ez olyan német személyi külföldieknek. ( Ilyen elöl >>>>> ilyen meg hátul )

Ui: ami kell indulásnál az egy lakcim, bankszámla, egy adószám, egy betegbiztositás és egy munkaszerződés. (Indulótőke sem árt.) Németországban nincs "ideiglenes" bejelentett státusz csak "bejelentett" van. (Úgy is egy egy helyen tudsz egyszerre tartózkodni!) Semmiképpen ne vállald el a munkát feketén, mert minden jogod megszűnik, nem vagy biztositva és fennáll a kiutasítás valamint a birság veszélye is! S mielőtt bámibe is belefox, köss egy jogvédelmi biztosítást. E nélkül még csak levegőt se vegyél! Esetedben, ha magán uton (családnál) dolgozol, soxor nem jelentik be a munkavállalót. Ennek sok veszélye és kimondottan nyugdij csökkentő hatása van! (Szerintem ha cégnél dolgozol esetleg valamilyen otthonban akkor csak segéd lehetsz a papirjaiddal.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!