Idősgondozás vállalkozásban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29715 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Pflegerin írta: A sajat munkam ennel komplikaltabb, mivel több apoltat latok el es van bizony Pflegestufe 3 is közöttük böven. Mivel vallalkozasban csinalom, igy sokat vagyok uton, van ugy is hogy bizony az egesz napom elmegy erre, de ezt valasztottam, es szeretem csinalni, ehhez ertek,
.

Alakul ez!
Tehát nem egy, hanem több helyen is dolgozol.... és egész nap!

No comment!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29716 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Én ma olyant hallottam, hogy alkalmazott a hölgy és 1100 eurot kap kézhez, német nyugdíja lesz, és teljes ellátás is jár neki. Az ügynökség pedig - ha jól tudja az illető - 1900 eurot számláz a megrendelőnek, vagy kinek.
Egy másik ismerősöm szintén alkalmazott, ő egy szlovák cégen keresztül csinálja, ő kb. 1000 eurot kap, az tisztán az övé, de pl. neki nem lesz német nyugdíja. Ott is van teljes ellátás, még az 1000 euron felül.
Az útiköltségre nem kérdeztem rá.
Mindketten családnál vannak, nem otthonban.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29731 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

DECOTEXT írta:

Pflegerin írta: A sajat munkam ennel komplikaltabb, mivel több apoltat latok el es van bizony Pflegestufe 3 is közöttük böven. Mivel vallalkozasban csinalom, igy sokat vagyok uton, van ugy is hogy bizony az egesz napom elmegy erre, de ezt valasztottam, es szeretem csinalni, ehhez ertek,
.

Alakul ez!
Tehát nem egy, hanem több helyen is dolgozol.... és egész nap!

No comment!


Persze, hogy. :wasntme: mivel nem több munkahelyem, hanem több megbizom/kundcsaftom van akiket apolok....mert ez igy müködik. Jesszus, asszem itt eleg is volt hzirtelen. :) :whew:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32320 Írta: arni
arni válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Sziasztok !
Új vagyok még böngésztem a fórumot nem találtam választ a kérdésemre, ha elkerülte a figyelmem bocs.
Hátha tud valaki segíteni :Idősápoló /házigondozónak mennék ki a gyermekemmel, állandó kinn maradással. Ha feketén végzem a munkát, kapok bármilyen ellátást eg.ügyi stb, illetve a gyerekem kap-e? Ha nem akkor gondolom ki kell hozzá váltanom a vállalkozóit , ez kb mekkora egyszeri illetve később havi költséggel jár adó /TB stb.Köszi a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32322 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

arni írta: Ha feketén végzem a munkát, kapok bármilyen ellátást eg.ügyi stb, illetve a gyerekem kap-e?


El se kezd feketén! Nem hogy semmi biztosításod nem lesz de még egy borsosbír ságot is "benyalatnak" veled. Arról nem is szólva, hogy a gyereknek sem lesz egészségügyi ellátása!

arni írta: Ha nem akkor gondolom ki kell hozzá váltanom a vállalkozóit , ez kb mekkora egyszeri illetve később havi költséggel jár adó /TB stb.

Bocs, de ezt a kérdést így nem lehet megválaszolni mert függ a keresetedtől és az adóscsoportodtól! Itt nincs TB. Ezeket kell majd fizetned: adó / áplási bizt. / beteg bizt. / nyugdijjárulék s "épitjük keletet" elvonás.

Én nem értem miért akartok állandóan trükközni? Borzasztó! Az sem igaz hogy ilyen
infó itt nincs, mert 1000x lerágtuk már ez a csontot! Becsületesen jutsz a legtovább!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32326 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Szia Arni!
Szeretném tudni, hogy miért jó az neked, hogy feketén dolgozol?
Tudtommal nem jár semmilyen szociális ellátás.
A válllakozói költségek majdnem olyan magasak, mint Magyar o-on, vagy kb. olyanok, ha jól tudom.
Viszont Németo-ban a keresetek olyanok, hogy meg lehet élni belőlük.
Megmondom őszintén, nekem nem tetszik a fekete munka, mert alássa azok megélhetését,akik rendesen szeretnének dolgozni. Elkezdődhet ott is olyan folyamat, ami itt magyarban: ha nem kell számlát adnom, akkor olcsóbb lesz a szolgáltatásom. És leértékelődik az egész munka. Így is nehéz a helyzet, mert az elkövetkező hónapokban állítólag sok román, bolgár és horvát állampolgár fog munkát keresni, és ők is elvállalnak majd mindent olcsóbban....
Arról nem is beszélve, hogy ha valamilyen problémád akad, akár egészségügyi, akár jogi... hogy fogod érvényesíteni az igazadat?
Nem is tudom, hogy jutott ez eszedbe. Bár tudom, csinálják ezt emberek, de lehet találni legális állást is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!