Idősgondozás vállalkozásban

Több
10 éve 10 hónapja #32327 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Kedves Arni...sokaig gondolkodtam, mit irjak, es irjak e egyaltalan. Arra jutottam, hogy irok, mert a johiszemüseged keserü következmenyekkel jarhat a szamodra, es a gyerekednek is.
Egy kisvallalkozasnak is alapbol feltetele, hogy sajat cimed van, es több megbizod van, akikkel önalloan dolgozol, es back office, amire adhatsz mas cegenek is megbizast, amit elvegeznek neked.
Ha egyetlen megbizonal akarsz lakni is es dolgozni is, akkor egyszerübb ha a csalad bejelent, igy alkalmazasban leszel ott, ö a munkaltatod, es nem vagy feketen.
Ezen a fekete munkan kiakadtam, föleg hogy gyerekkel együtt vallalnad be...ezt magyarorszagon is kemenyen büntetik...Semmi jogod, semmi kedvezmeny, de betegbiztositasod sem lenne. Se neked, se a gyereknek..nem is leteznetek...ez felelötlenseg. a helyedben elfelejtenem a gondolatot is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32397 Írta: arni
arni válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Nagyon köszönöm a kérdésemre a válaszokat, azóta utána is jártam a dolgoknak, és szerintem rosszul fogalmaztam. Jól meg is mostátok a fejem :) Isten őrizz hogy úgy vágjak neki hogy azon gondolkozom csalással élek kinn. Mindenki szívesebben alszik nyugodtan, én meg főleg olyan vagyok, szóval arra gondoltam hogy M o-on is van olyan, hogy nem kell vállalkozóit kiváltani, hanem az dolgozó adóbevallást csinál és így adózik pl magánóra adó, lakás bérbeadó.Nekem nagyon fontos hogy TB fizessek mert nyugdíj bár még nincs közel de mindenképpen gondolok a jövőre. Legjobb persze az lenne ha a család jelentene be de mivel ennek nagy az anyagi vonzata, nem biztos hogy megtennék. Beszéltem egy kinti ismerősömmel ő abszolút lebeszélt az idősgondozásról, legyek inkább önálló, nem függjek senkitől. Nekem ez az ápolás azért lenne egyszerűbb kezdetben, mert megvan a munkám és a szállásom, és ezt a kettőt nehéz itthonról intézni. Pflegerin írta a a Franchise rendszert, ez konkrétan mit takar?
Még egyszer leírom a kérdésem akkor világosabban:
Anyagilag én vagy a család, hogy jár jól, melyik legális formával?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32398 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

szia Arni, na hala istennek, hogy nem akarsz feketen dolgozni.:)
Itt a forumban is talalsz rengeteg ötletet, de keress ra a googliban a Hausengel cegre. Olvasd el figyelmesen a honlapot-több oldal van.Mostanaban lapozgattam ujra en is egy masik itt levö tema miatt. Regebben dolgoztam altaluk, a velemenyek megoszlanak roluk..ezen a forumon is. Nekem jo tapasztalatom volt velük. Föleg ha legalisan, es bentlakasosban szeretnel dolgozni. A munka nem könnyü, fizikai es lelki megterhelest jelenthet..csak felkeszülten vagj neki, legalabbis kezdetben, amig benntlakasos munkad van. Ez munkahely, te dolgozol ott... Vagy ambulans idösgondozokent is dolgozhatsz kezdezben amig önallova nem teszed magad.:)Sok ceg keres ambulans idösgondozokat is..itt a napi kilometered garantalt..de legalabb valtozatos. Nagyon gondold meg, ez egy szep munka, jol lehet keresni, de van egy sötet oldala is, különbözö sekretumok,testnedvek, betegsegek, magatehetlen emberek, idegi megterheles, stressz, stb. Ha felkeszültel es komolyan eldöntötted hogy kepes vagy ra, akkor vagj bele. Sokan megtettek elötted, fiatal lanyok is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32402 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Szia Arni!
Valóban a legjobb, ha nem függsz ügynökségektől. Ha olyan szinten van a nyelvtudásod, hogy le tudsz tárgyalni magadnak egy munkát, akkor tedd azt. Munkafeltételek, munkakör, feladatok, szerződés...
Én úgy tudom, hogy kb. 1900 eurot fizetnek a családok ki az ügynökségeknek, ebből kell kifizetni a gondozónőt, a cég munkatársait, és a cég fenntartásával járó egyéb költségeket. Ha te magadra vállalod azt, hogy felkutatod a hirdetéseket, akkor lehetsz független.
Szerintem elsőre , kezdetben kényelmesebb egy ügynökséget igénybe venni, de ez csak az én véleményem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin, arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32403 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Kirchblütenek igatza van, kezdetben jo ha ügynöksegen keresztül kezdessz, es kesöbb allsz önalloan a magad labara.
Amit elfelejtettem az elöbb, es amire a kerdesed iranyult, az a fizetes...ki jar jobban, te avagy a csalad...
Nos, mindkettö, mert igy a csaladnak olcsobb, mintha egy otthonban helyezi el az idös csaladtagot. Neked is jo, mert szallas, ellatas, utiköltseg terites mellett kapsz fizetest.
Ezt több okbol nem tudom neked igy megmondani, mennyi, mert attol függ hova kerülsz, mi a munkad, mennyiert vallalod, melyik adokategoriba kerültel, stb...
amit Kirschblüte irt az körülbelül allja a szintet. A z ügynöksegnek a hattermunkaert, közvetitesert, stb fizetnek 5-700 euro körül, ezt szinten nemtudom igy pontosan mert ez is sok mindentöl függ.
A havi kereset altalaban ami neked megmarad, egy atlagos, pflegestufe1 gondozottnal, az kb 1200 euro minimum, de mondom ez attol függ mit kell csinalnod, mennyit alkudtal ki, mennyi a jarulekos költseg, stb.
Ez alatt nem erdemes vallalni, mert mint irtam nem könnyü munka. Ha tolokocsis, vagy fekvö, esetleg pelenkas gondozottat kapsz..nos a munka e s a pfelegestufe függvenyeben emelkedik a jövedelem.
Nem szabad ennel kevesebb, minimalis juttatassal beerni, mert a gondozo kemeny munkat vegez, es a csaladnak igy is joval olcsobb , mintha otthonban helyezi el az idös csaladtagot.
szerzödes, stb nelkül el se kezd a munkat...es egy jo tanacs: Nemet ügynökseget keress, ami leveszi a valladrol a hattermunkat, igy a munkadra tudsz koncentralni. Megeri a plusz költseg.
Kesöbb termeszetesen megprobalhatod önallositani magad.
Sajnalom, hogy nemtudom megmondani pontosan mennyi a kereset, es ki jar jobban....ez mint irtam sok mindentöl függ. Legfökeppen töled. :wait:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32426 Írta: arni
arni válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Nagyon köszönöm a cég címét is , felveszem velük a kapcsolatot. már 3 közvetítőnél jelentkeztem, de eddig még egyik sem talált munkát nekem, talán a Hausengel-lel szerencsésebb leszek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!