Idősgondozás vállalkozásban

Több
11 éve 1 hónapja #29708 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

DECOTEXT írta:

Pflegerin írta: Szerzödessel, hivatalosan, adozva. Nem engedheti meg maganak egy atlag ember hogy adot csaljon. Hihetetlen mi? Nem is azert fizet az ember adoszakertöt meg ügyvedet, hogy simli legyen. ez az egzisztenciam veget jelentene.Az idösotthonokban nemtudom ezert arrol nem is irtam, az okoskodas nem az en asztalom..Tenyeket közöltem. Ha valakinek segitettem akkor mar megerte ide kommentelni. ha valakinek lenne meg kerdese ezzel kapcsolatban szivesen valaszolok.

Hát akkor Te ott egy csodás helyen vagy, egy magánháznál (családnál)! Talán így működik! Én mindezek ellenére kétségbe vonom azt, hogy ez általános dolog!



Ha ez igy lenne akkor viszont egyáltalán nem értem, hogy ebben a szakmában miért van ekkora hiány? Lakás ingyen, (nekem 700/hó) kaja ingyen (nekünk 100/hét) s hazautazás Mo.-ra +100 euron (nekünk csak az üzemanyag -oda vissza- 3 tankolás ami kb. 200 euron) Ehez jön gyakorlatilag min. 1200€ zsebpénz! (Nekem nulla) Hát akkor én rossz szakmában vagyok, mert nekem nem marad ennyi, pedig 23 éve itt vagyok s mindeketten jól keresünk és dolgozunk!



Decotex, a valaszom röviden,hogy ne talalgass, hanem ha okoskodas helyett valoban erdekel a tema, akkor nezz legalabb utanna,.Csak annyira hogy ne kelljen butasagokkal megvadolnod vadidegen embereket. A Google a baratod. Hasznald, es kepben leszel.
Nem szolok hozza en sem mas szakmakhotz tartozo kerdesekhez ,.azon egyszerü oknal fogva, hogy nem ertek hozza.
Az idösgondozasban azonban otthon vagyok, most mar több mint 25 ev utan, es erröl tudok irni, ebben tudok tanacsot adni annak akit ez a munka erdekel. Mert ehhez viszont legalabb ertek, ertek, ez a hivatasom.
A kommentjeid sertöek es hatarozottan visszautasitom mivel burkoltan de hazugnak allitassz be, anelkül hogy fogalmad lenne a szemelyemröl..
Ott nalatok a keleti regioban lehet hogy masok a körülmenyek,kevesebb a fizu, itt az orszag nyugati reszen meg az v, az altalanos amit leirtam.
A szemelyeskedesed visszautasitom, a munkamat illetö megallapitasaidon meg meg most is röhög a ferjem es a felnött fiam..
Ugyanis az elsö kommentemben leirtam mi a munkam. Ertelmezni kellet volna ugye...

Azonban, ha azzal a gondolattal jatszol, hogy feladod a grafikus munkat es az idösgondozasban szeretnel dolgozni, tovabbra is varom a kerdesed, es segitek amiben tudok ugyanugy mint masnak is.:).
Ha nem, akkor pedig olvass utanna a temanak, mert nem szeretnelek okoskodo venembernek megtartani az emlekezetemben.:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29709 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Pflegerin írta: Az idösgondozasban azonban otthon vagyok, most mar több mint 25 ev utan, es erröl tudok irni, ebben tudok tanacsot adni annak akit ez a munka erdekel. Mert ehhez viszont legalabb ertek, ertek, ez a hivatasom.

Elhiszem. Én akkor is meg vagyok arról győződve, hogy neked szerencséd van és ez nem általános, különben nem lehne ennyi hiányzó munkavégző ebben a szakmában!

Pflegerin írta: A kommentjeid sertöek es hatarozottan visszautasitom mivel burkoltan de hazugnak allitassz be, anelkül hogy fogalmad lenne a szemelyemröl.. Ott nalatok a keleti regioban lehet hogy masok a körülmenyek,kevesebb a fizu, itt az orszag nyugati reszen meg az v, az altalanos amit leirtam.A szemelyeskedesed visszautasitom,


Senki nem sértegett és én többször írtam, hogy mázlid van ha igy van, tehát még csak meg sem hazuttoltalak! Én viszont nem vagyok köteles elhinni amit írsz! Tudod olvasni és értelmezni! Senki nem sértegetett, azon a véleményen vagyok, hogy ebben a szakmában ilyen jól NEM lehet nyugaton keresni! Biztos vannak kivételek, de nem kellene talán ilyen reklámot csinálni azoknak akik most indulnak ki, mert még elhiszik aztán nagyot csalódnak! (Keleti részről egy szó sem volt. Mi is a nyugati részen élünk!

Nyugdtassd meg a kevdes fiadat! Ha ilyen érzékeny vagy akkor nem fogok a továbbiakban vélemény nyilvánítani erről! Ennek ellenére nem tudtál meggyőzni a szakmád csodálatos kereseti lehetőségeiről! Annak viszont tényleg nagyon örülök, hogy nálad ilyen szenzációs minden!

UI: a szakmai hozzáértésedet sem vontam egy szóval sem kétségbe, de az 1200 netót (igen) mert még Te sem tudhatod beigérni, mert az 1-es 2-es és az 3-as vagy a 4-es adócsoport között óriási a különbség, s nem tudhatod, hogy kinek milyen a családi állapota! Egy bruttó öszeg hihetőbb lenne!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29710 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

DECOTEXT írta: Senki nem sértegetett, azon a véleményen vagyok, hogy ebben a szakmában ilyen jól NEM lehet nyugaton keresni! Biztos vannak kivételek, de nem kellene talán ilyen reklámot csinálni azoknak akik most indulnak ki, mert még elhiszik aztán nagyot csalódnak!

Hát, igen. Adókategória függő (is) amúgy, ha már nem tudunk szabadulni ettől a nettó bér őrülettől akkor visszajelzések alapján szerintem max. 1000, a szállással kapcsolatban pedig 10-ből 8 esetben puffogás van!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29711 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

No akkor megegyszer.
Mivel TE nem szandekozol idösapolokent munkaba allni, igy teljesen lenyegtelen mit hiszel. Mondom, nezz utanna ha erdekel ez a tema, mert igy komolytalan amit irsz.
Valoban erzekeny vagyok, fökeppen ha burkoltan is de hazugnak allit be egy vadidegen szemely, anelkül hogy fogalma lenne az allitasom valodisgarol.
A brutto- netto meg itt lenyegtelen, mivel NEM ADOK munkat senkinek, en vallalkozom egy Franchise systemen keresztül. Ezt is leirtam mar.
1200 netto az, amit tisztan hazavisz az a gondozo aki bentlakasosban dolgozik, A bruttojat ö tudja, nem tartozik ram.
De altalaban többet is kereshetnek , mert sokan többet vallalnak el, mint egy alap gondozas bis Pflegestufe 1.
Tulajdonkeppen ebben az esetben nincs szükseg különösebb egeszsegügyi vegzettsegre sem, ezert tudjak mas, egyeb szakmabeliek is csinalni. Persze nyelvtudas nelkül...nos, leht hogy amiatt kap valaki kevesebbet? ezt nem tudom, de nem tartom valoszinünek mivel ugyanazt a munkat vegzi el.
A szallas, ellatas, es utazasi költseg teritese pedig egy bentlakasos gondozasnal alap. Mindenhol, ahol hivatalosan fut... feketen pedig nem hiszem el hogy megeri ez barkinek.
A sajat munkam ennel komplikaltabb, mivel több apoltat latok el es van bizony Pflegestufe3 is közöttük böven.Mivel vallalkozasban csinalom, igy sokat vagyok uton, van ugy is hogy bizony az egesz napom elmegy erre, de ezt valasztottam, es szeretem csinalni, ehhez ertek,
Ez egy olyan szakma, ami nem minden fiatal alma, tudom. Talan ezert is vagyunk kevesen.
Aki ezt akarja csinalni, annak irtam hogy ne magyar közvetitöt vegyen igenybe, mert akkor csak a töredeket kapja annak, amit valojaban megtud keresni.
azthiszem eleg infot adtam, most mar akit erdekel az utanna tud nezni nemet cegeknek, ahol valoban komoly szerzödessel allhat munkaba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29712 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Pflegerin írta: A brutto- netto meg itt lenyegtelen, mivel NEM ADOK munkat senkinek, en vallalkozom egy Franchise systemen keresztül. Ezt is leirtam mar.
1200 netto az, amit tisztan hazavisz az a gondozo aki bentlakasosban dolgozik, A bruttojat ö tudja, nem tartozik ram.

Lényegtelen? :woohoo: Nem mondod komolyan, hogy a megbízó cégnek teljesen mindegy, hogy (hasamra ütök) 1500-at vagy 2200-at számláz ki az idősgondozó vállalkozó? :thinking:
A lényeg, hogy nettó 1200 eurója meglegyen neki. Képtelenség!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29714 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás vállalkozásban

Gergö komolyan, csak viccelsz? Mi közöm lehet nekem barki bruttojahoz? A ceg akivel szerzödest köt az illetö es a munkavallalo között döl ez el.
Mint irtam nem vagyok munkaado. Nehez ertelmezni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!