Gyámhatóság illetékessége

  • tactix
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31036 Írta: tactix
tactix válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat!

Én igazából Mo-on csak ideiglenes lakcímet akartam megtartani. Leképezve ugyebár a valóságot, hogy itt vagyok Németországban, ott meg csak időnként.
Látom, hogy naiv vagyok :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31038 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

AiRLAC írta: A jegyző tartja nyilván az iskolakötelezett gyerekeket:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ez kérlek egy valahonnan összesedett, idejét múlt elmélet! Mutass nekem egy jegyzők aki csak megközelitőleg is tudja, hogy az adott városban/településen mennyi gyerek van, járnak e iskolába, s a szülők ellátják e előírásszerűen a kölyköket! Hidd el nem lenne annyi erőszak, éhező gyerek, vagy iskolakerülő ha csak megközelítőleg is ellátna a jegyző ilyen feladatot! Ez nagyon szépen hangzik a kék betűs cikkben de semmi köze a valósághoz!

S a vitát lezárnám egy utolsó kérdéssel:
Ha Te irásban bejelented az iskolában és az adóhatóságnál, hogy a család külföldre távozik majd elhagyjátok az országot anélkül hogy bármit is ki vagy bejelentesz, mit tesznek? Kiadnak egy körözést ellenetek? Na ne! Én többször leírtam hogy hogyan jöttünk ki és soha senki (hatoság sem) kekeckedett! ne hagyjátok magatokat egy-két pecsétes papirral terrorizálni! A törvényeket be kell tartani de nem a Te dolgod intézni a hatóságok és hivatalok közötti kommunikációt! Az iskola kötelessége jelenteni, hogy miért nem jön a gyerek, ha ott szóltok ennek elégnek kell lennie! Persze tőlem elmehetsz mindenhova ezzel. Az eonhoz, a szemétszállitókhoz, a postára, az SZTK-ba, söt az Egyháznak is küldhetsz egy képeslapot!


Mi még csak meg sem adtuk az itteni (BRD) címűnket, mert semmi közük hozzá, másrészt a berlini Magyar Követség tudja, hogy hol vagyunks hol lakunk. Szerintem pl. elég csak ez, ha kiérkeztek! Irjatok a Magyar Nagykövetségre, hogy X időponttól a BRD-ben vagytok és a gyerek is itt jár iskolába! Senki senkit nem fog köröztetni! Értesítsék ők a többieket otthon. Ezért fizetjük öket mi adófizetők, hogy elvégezzék a dolgukat! Ők a mi képviseletünk, s nem mi az övék!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31040 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

DECOTEXT írta: Ez kérlek egy valahonnan összesedett, idejét múlt elmélet!

Igen. Valami jogszabály kivonat jobb kiinduló lenne. A linkelt oldal csak bla-bla, ráadásul azt sem tudni mikori bejegyzés egyáltalán. Amúgy meg nincs min csodálkozni DCT, :wait: Budapesten még hetente simán megüti az ember fülét olyasmi, hogy "megyek a tanácsházára" :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31042 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Ez kérlek egy valahonnan összesedett, idejét múlt elmélet!

Igen. Valami jogszabály kivonat jobb kiinduló lenne. A linkelt oldal csak bla-bla, ráadásul azt sem tudni mikori bejegyzés egyáltalán. Amúgy meg nincs min csodálkozni DCT, :wait: Budapesten még hetente simán megüti az ember fülét olyasmi, hogy "megyek a tanácsházára" :chuckle:


Tessék, elég autentikus forrás?

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31044 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

AiRLAC írta: Tessék, elég autentikus forrás?

Végre van egy paragrafus amin el lehet indulni de megbocsáss ez arról szól, hogy mi van ha kiskorú gyermek taníttatásáról nem gondoskodik valaki!
Arról illessz be légyszíves egy paragrafust, hogy be kell jelenteni a jegyzőnél! Amiről szól a vita! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31045 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

tactix írta: Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat!

Én igazából Mo-on csak ideiglenes lakcímet akartam megtartani. Leképezve ugyebár a valóságot, hogy itt vagyok Németországban, ott meg csak időnként.
Látom, hogy naiv vagyok :thinking:


Szia, akkor nem értem!

Kétféle kijelentkezés van/volt (ugye most változik/zott).

1. Ideiglenes külföldi tartózkodás (lakcímkártya, személyi megmarad, kapsz egy sajtpapírt hogy kijelentkeztél.
2. Végleges külföldi letelepedés (lakcímkártya, személyit elveszik)

Te ideiglenes akarsz, ilyenkor ideiglenes kell kérni :)

Az ismét egy másik kérdés hogy te mint szülő kijelentkezel de nem jelented ki a gyermeket, akkor nem piszkálnak. De ez egy kiskapu a hülye rendszerben :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!