Gyámhatóság illetékessége

Több
10 éve 8 hónapja #33075 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Pont most olvastam, hogy ezen cikk révén indult el a topik. Szó volt itt a jogszabályi háttérről. Erről kerestem én is annó információkat, rendeleteket és találtam ezt:
net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700149.KOR
különösen a 22. paragrafus érdekes, ezt ki is másolom:
A gyermek végleges külföldre távozása

"22. § (1) A gyermek végleges külföldre távozására vonatkozó nyilatkozat jóváhagyása [Csjt. 77. § (3) bek.] iránti kérelemhez csatolni kell azokat az okiratokat (különösen: a külföldi hatóság által kiállított környezettanulmányt, iskolalátogatási igazolást, jövedelemigazolást, befogadó nyilatkozatot), amelyekből megállapítható, hogy a gyermek nevelése, tartása, ellátása, tanulmányainak folytatása külföldön biztosítva van.

(2) A gyermek végleges külföldre távozására vonatkozó jognyilatkozat elbírálása során mérlegelni kell, hogy a kapcsolattartást szabályozó bírósági vagy gyámhivatali határozat végrehajtása nemzetközi szerződés vagy viszonosság hiányában biztosítható-e.

(3) Ha a különélő szülők a gyermek külföldi tartózkodási helyének kijelölésében nem tudnak egyezségre jutni, a gyámhivatal tájékoztatja a feleket a bírósági eljárás megindításának lehetőségéről.

(4)87 A gyermek végleges külföldre távozása esetén a gyámhivatal

a) határozatában tájékoztatja a gyermek törvényes képviselőjét a lakcímváltozásra vonatkozó jogszabályban előírt bejelentési kötelezettségéről, továbbá arról, hogy kérheti a kapcsolattartás újraszabályozását,

b) határozatában tájékoztatja a kapcsolattartásra jogosult szülőt arról, hogy a külföldre költözést követő 3 hónapon belül kérheti a gyámhivataltól a kapcsolattartás szabályozását, újraszabályozását, ha a gyermek a törvényes képviselőjével az Európai Unió valamely tagállamába jogszerűen távozik,

c) az engedélyező határozatot közli a családtámogatási ellátást folyósító szervvel."

Nos, érdekes, mivel pont ezáltal korlátozódik az EU egyik legfontosabb alapelve: a szabad mozgás!
Reméljük, a jövőben tisztázódik a hiányosság!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35306 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

csisch írta: Beszéltem a gyámügyesekkel, elméletileg nincs szükség az engedélyükre a kiköltözéshez, majd csak akkor ha, itthoni az állandó lakcím és iskolakötelessé válik. 1. kérdés: szerintetek melyikkel járunk jobban: ha megszüntetjük a magyar állandó lakcímet, és a német az állandó, vagy ha kint csak külföldön tartózkodás áll fenn?!


Semmi közük hozzá, az iskolakezdéskor sem! Gyermeked itt fog iskolába járni. Ha nyugatlan vagy akkor irj nekik egy levelet hogy ez van. (Ne kérj hanem kijelentö mondatban mert a Ti saját döntésetek ez!) Ök nagyon szertenének a dolgokba még mindig beleszólni, de a válaszuk korrket volt. Ha a tulajdonod a mostani magyar cimed, akkor nem kell megszünteti az állandó lakcimedet! Itt Németországban is lesz egy állandó és otthon is! (Itt nincs ideiglenes bejelentö mert amúgy is csak egy helyen lehetsz egyszerre!) A CSP-ot itt fogod kapni ha bejelentkeztetek, de ezt az igényt jelezni kell! Amig otthon vagy lehet itt a különbözetet kérni! Más nem fog jarni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35321 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

DECOTEXT írta:

csisch írta: Beszéltem a gyámügyesekkel, elméletileg nincs szükség az engedélyükre a kiköltözéshez, majd csak akkor ha, itthoni az állandó lakcím és iskolakötelessé válik. 1. kérdés: szerintetek melyikkel járunk jobban: ha megszüntetjük a magyar állandó lakcímet, és a német az állandó, vagy ha kint csak külföldön tartózkodás áll fenn?!


Semmi közük hozzá, az iskolakezdéskor sem! Gyermeked itt fog iskolába járni. Ha nyugatlan vagy akkor irj nekik egy levelet hogy ez van. (Ne kérj hanem kijelentö mondatban mert a Ti saját döntésetek ez!) Ök nagyon szertenének a dolgokba még mindig beleszólni, de a válaszuk korrket volt. Ha a tulajdonod a mostani magyar cimed, akkor nem kell megszünteti az állandó lakcimedet! Itt Németországban is lesz egy állandó és otthon is! (Itt nincs ideiglenes bejelentö mert amúgy is csak egy helyen lehetsz egyszerre!) A CSP-ot itt fogod kapni ha bejelentkeztetek, de ezt az igényt jelezni kell! Amig otthon vagy lehet itt a különbözetet kérni! Más nem fog jarni!


1000+1x el lett is mondva. DE VAN kozuk. Lehet bena a trv. es nem EUs harmonizalt, de meg ervenyben van. Tehat VAN kozuk, amint a gyerekek iskolakotelezettek lesznek.
Miert kell neked a falsch infoid ujra meg ujra bedobni??
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, vava, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35324 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

csisch írta: Sziasztok!

Nagyon új vagyok még, elnézést kérek, ha olyat kérdezek, ami már volt. Több oldalba is beleolvastam, de mindenhol csak nagyobbacska gyerkőcökről volt szó. Az én kislányom 3 hónapos lesz, amikor kiköltözünk (márciustól).
Beszéltem a gyámügyesekkel, elméletileg nincs szükség az engedélyükre a kiköltözéshez, majd csak akkor ha, itthoni az állandó lakcím és iskolakötelessé válik. 1. kérdés: szerintetek melyikkel járunk jobban: ha megszüntetjük a magyar állandó lakcímet, és a német az állandó, vagy ha kint csak külföldön tartózkodás áll fenn?
A férjem már kint dolgozik, a kicsi utazásához már megírtuk az engedélyt magyarul, angolul és németül is, hogy ne legyen semmi gond a reptéren se. 2. kérdés: van valami kötelező adat, amit bele kell írni, vagy elég egy sima 'alulírott...tudom és engedélyezem, h xy nevű lányom feleségemmel ekkor és ekkor no-ba utazzon'?
Amikor a férjem megkötötte a biztosítását, mondták, h a leányzó és én - mivel egy lakcímre leszünk bejelentve - alanyi jogon vagyunk biztosítva. Ha kint leszünk elég bejelentkezni, és automatikusan megkapjuk az AOK kártyát? Melyik naptól mondjam le itthon a családi pótlékot és a gyest? (Itthon nem dolgoztam a kislány előtt, így csak a gyes által vagyok biztosítva). Akkor, ha bejelentkeztünk, vagy akkor amikor a kezemben van a kártya?
És végül az utolsó kérdésem, amit már biztos százan feltettek előttem: milyen 'E' dokumentumot kell kitöltenünk a Kindergeld megigényléséhez? Azt a férjem igényli vagy én? (Én még egy évig biztos otthon maradok a gyermekkel) Jogosultak vagyunk más támogatásra is?

Előre is köszönöm!

Ha a magyar allando lakcimed megszunteted, akkor le kell adni a szemelyit es lakcimkartyad. Csak utleveled marad. Innentol minden Mo.-hoz kotodo ugyintezes egy remalomma valik(hat).
(Regen volt olyan, hogy ideiglenesen kulfoldon tartozkodik bejelentes. Ez megszunt, ha jol tudom 2013 elejen)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, vava, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35327 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

csisch írta: szerintetek melyikkel járunk jobban: ha megszüntetjük a magyar állandó lakcímet, és a német az állandó, vagy ha kint csak külföldön tartózkodás áll fenn?


Én azt olvastam több helyen is, hogy ha meg akarod a gyermek állandó lakcímét Magyarországon szüntetni, akkor ahhoz már a gyámhatóság hozzájárulása is kell függetlenül attól, hogy hány éves a gyermek.
Egy blog erről, de máshol is ezt írják:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Szerintem, ahogy Deco is írta, az a megoldás, hogy mindkét helyen állandó lesz a lakcímetek (ehhez nem kell saját lakás, pl. a szüleitekébe is át tudtok jelentkezni otthon). Ha pedig a gyámhatóság kéri majd az iskola- vagy óvodalátogatásit, akkor elkülditek nekik az ittenit. De végig is csinálhatjátok a gyámhatósági procedúrát, ami a kijelentkezéssel jár, nektek kell eldöntenetek.

csisch írta: Ha kint leszünk elég bejelentkezni, és automatikusan megkapjuk az AOK kártyát?


A férjednek be kell jelentenie az AOK-nál téged és a gyerkőcöt a Familienversicherungba, csak utána kaptok kártyát. Szerintem ezt a nyomtatványt kell kitölteni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

csisch írta: Melyik naptól mondjam le itthon a családi pótlékot és a gyest? (Itthon nem dolgoztam a kislány előtt, így csak a gyes által vagyok biztosítva). Akkor, ha bejelentkeztünk, vagy akkor amikor a kezemben van a kártya?
És végül az utolsó kérdésem, amit már biztos százan feltettek előttem: milyen 'E' dokumentumot kell kitöltenünk a Kindergeld megigényléséhez? Azt a férjem igényli vagy én? (Én még egy évig biztos otthon maradok a gyermekkel) Jogosultak vagyunk más támogatásra is?


Attól a naptól tudjátok itt igényelni a teljes Kindergeldet, amikortól bejelentkezik a gyermek ide állandó lakcímre, és attól a naptól kell otthon lemondani a családi pótlékot. Ezeken a nyomtatványokon tudjátok megigényelni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ebből az Antrag auf Kindergeld (KG1), és az Antrag auf Kindergeld (KG1) - Anlage Kind - et kell nektek kitölteni. A férjed biztosan igényelheti, de lehet, hogy te is, ezt nem tudom pontosan.
Addig viszont, amíg nem vagytok ide bejelentkezve, jár nektek a különbözet, ahogy Deco is írta, azt másik nyomtatványon kell igényelni.
Lehet, hogy a 300 eurós Elterngeld-et is meg tudjátok igényelni, ami a gyermek 1 éves koráig jár, ennek járjatok utána, hogy jár-e nektek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35329 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

mahlzeit írta: 1000+1x el lett is mondva. DE VAN kozuk. Lehet bena a trv. es nem EUs harmonizalt, de meg ervenyben van. Tehat VAN kozuk, amint a gyerekek iskolakotelezettek lesznek.
Miert kell neked a falsch infoid ujra meg ujra bedobni??


Annyi közük van hozzá, hogy tudni akarják! NEM SZÓLHATNAK BELLE! Ergo semmi közük hozzá! Itt Németországban is van iskolakötelezettség! Nekik csak annyiban (lehet) közük hozzá, hogy biztosiva akarják látni azt, hogy a fiatakorú gyerek iskolába jár! Mi már végig csináltuk ezt és még jóval az előtt, hogy EU lett Mo.! AKKOR SEM VOLT KÖZÜK HOZZÁ! Mi 1989.ben csak az iskolában jeleztük )írásban) , hogy a két gyerek nem Mo.-on jár iskolába! Kész! Ennyi! Ha X család itt kit él, akkor a magyar hatóságnak és törvényeknek nincs semmilyen jelentősége! Ma van az úgynevezett " Ferizügikeit " EU törvény! Ez nem csak a munkavállalásra érvényes hanem a családokra is! (Az más tészta, hogy országonként változnak a szociális támogatások és az ehez járó jogok!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!