Gyámhatóság illetékessége

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32644 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

halloween68 írta: A baj ott kezdődik, hogy apuka amúgy nem keresi a gyereket, eddig sem kereste, csak amíg egy városban éltünk. Max. születésnap, névnap, ünnep, van, amikor még akkor sem. Ez is max. telefonhívásra korlátozódik, illetve ha otthon járunk, mindig felhívom, hogy tud találkozni a gyerekkel (annak ellenére, hogy a gyerek nem akar menni)


Ez magánügy! Van egy eemocionális megitélés és van törvény! A kettönek semmi köze egymáshoz!
========================================

Most, hogy szülinapja volt a gyereknek, este későn hívta fel a gyereket (magyarországi mobiltelefont tartunk fenn kimondottan a könnyebb kapcsolattartás miatt!!), azzal az indokkal, hogy most ért haza Németországból, és onnét márpedig nem hívja a gyereket, mert drága!!! Persze a 13 éves kiskamasz kiakadt, és beszélni sem volt hajlandó az apjával...Most ott tartunk, hogy apuka nekem üvöltözött trágár módon a telefonba, elszidta az összes le és felmenőmet, közölte, hogy hazarángat innét, a többit nem írom, mert cenzúrázni kéne.


Jogos! Indulj ki abból ami most neki jut! A gyerek elutasitja! Hiába nem Te okoztad, igy néz ki! Ennek az ellenkezöjét nem tudod bebizonyitani! Ezt csak úgy lehet hivatalosan orvosolni, hogy ha az apa és a gyerek biróság elött jelenti ki álláspontját. Ekkor hivatalos. Addig Te leszel a mumus!
========================================


Pontosan 5 éve nem fizet gyerektartást, nem is tartok rá igényt, havi 10 ezer forint helyett választom inkább a nyugalmat.

És van??? Külöben is a saját gyerekedtöl veszed el a pénzt! Ez neki jár az apától. Te mint a gyámja ezt megtagadhatod, de ez a gyereked pénze lenne, akármennyi is!

(Őszintén: ki vagyok segítve 10 ezer forinttal? ha nem érzi, hogy gondoskodni kell egy gyerekről, erőltetni nem lehet...) Azért írtam, hogy a nyugalmat választom, mert amíg fizetgetett is néha, mindig a fejünkhöz vágta, hogy ő márpedig mindenhez hozzájárul.

Ha fizetett akkor teszi! Még egyszer! Ez a gyereknek jár!
========================================

Szóval a lényeg: tudom, hogy minden szempontból helyesen jártam el, ennek ellenére idegesítő, hogy dobálózik és fenyeget, hogy kicsinál minket, hazarángat, és természetesen a gyerekemmel együtt ott fogunk éhen dögleni Magyarországon, stb.

Ma Mo.-on senkinek nem kell éhendöglenie! Ha az apától szármozó irásos engedély nélkül hoztad külföldre a gyereket, akkor a német törvények szerint is ez gyernekrablás. (Kindesentführung) Az apa megteheti, hogy a hivatalos engedélyig visszatoloncioltassa a gyereket! Amit szóban mondott azt nem tudod bizonyitani!
========================================

Fix munkaszerződésem van, most lépek előbbre, szakmámban dolgozom, lakást bérlek, soha nem csúsztam semmilyen fizetni valóval, gyerek szépen tanul, beilleszkedett, és ami a legfontosabb: továbbtanulásban olyan tervei vannak, ami Magyarországon nem megvalósítható, ez is volt az egyik fő ok, hogy ide jöttünk. Most még tanulja a nyelvet, van 3 éve a középiskoláig, szóval időben léptünk.

Ez senkit nem érdekel! Akkor ha legálisan van Németországban a gyerek akkor minden rendben! Ha nincs meg a másik szülö engedélye, és nem biztositod a láthatási feltételeket, akkor rosszak a kártyáid ha az apa perre megy, nyerni fog!
========================================


Szerintetek kinéz nekem egy hosszas bírósági procedúra? Ha valaki már átesett ezen, légyszi írjon: elég a magyar ügyvédem, vagy célszerű itt keresni egy magyarul is tudó ügyvédet? Gyámhatósági vizsgálatot (környezettanulmányt) végeznek a németek, és ha igen, ez miből áll? Milyen papírokat szerezzek be?Bármilyen tanácsot szívesen fogadok! Köszi előre is a segítséget!

Csak magyarországi, magyar ügyvéddel intézheted! Ez magyar jog, s nem a német. Itt semmilyen lehetöséged nincs, söt. Szerintem a gyereked illegalisan van itt! Mint emlitettem, a német törvény ebben "Kindesnetführung" kategóriát állapithat meg! Németországban nagyon sok német-török konfliktus van ezen a téren az itt élö vegyes házasságban élöknél. Szerintem mielött kijöttetek volna kellett volna egy irásos apai hozzájárulás! A többi az csak emocionális, érdektelen köret, s a biróság elött nem számit!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vergessen, halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32665 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Szia!
Itt nem az a fontos, hogy fizet-e vagy hogy tartja-e a kapcsolatot a gyermekkel, hanem az, hogy kizárólagos vagy közös-e a gyermekfelügyelet a gyermekelhelyezési végzésetek szerint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32667 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

brenya33 írta: Itt nem az a fontos, hogy fizet-e vagy hogy tartja-e a kapcsolatot a gyermekkel, hanem az, hogy kizárólagos vagy közös-e a gyermekfelügyelet a gyermekelhelyezési végzésetek szerint.


Ez igaz, de ha az apának megitéltek egy látoagtási jogot, akkor az ö engedélye nélkül nem mehet csak úgy külföldre az anya, a gyerekkel, mert akkor ezt a birósági végzést (X alkalommal látogatás) jogtalanul szünteti meg az anya, s jogtalanul akadályozza ezt! Nehogy már az anyuka tejhatalmat kapjon, s az apa csak fizetehessen.....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vergessen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32668 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Ez azért nem így van. Ha kizárólagos a felügyelete az egyik félnek, akkor nem kell az apa beleegyezése a Németországba költözéshez, ugyanis EU: A láthatásban igazad van, de azért ez nem jelenti azt, hogy a másik félnek bele kell egyeznie. Ha normális a kapcsolat és meg tudnak egyezni, akkor ügyvéd előtt kell írni egy megállapodást, amelyben módosítják a láthatást, ha nem tudnak megegyezni, akkor a gyámügy hivatalból módosítja a láthatás idejét, amikor biztosítani kell, hogy a gyermek az országban legyen. Ez az időpont alkalmazkodik a Németországi iskolai szünetekhez. De nem kell a beleegyezése a másik félnek. Csak nagyban leegyszerűsíti a kérdést.
DE ez csak akkor igaz, ha kizárólagos a felügyeleti jog. Közös felügyelet esetén teljesen más a helyzet. Én egy hónapja csináltam meg a hivatalos papírokat, úgyhogy ez tuti.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32671 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

En ezt a kerdest lehetoseg szerint nem jogi oldalrol rendeznem, ha en lennek ebben a szituban.
Apuka nem art ha egy dolgot megert. Ha egy tini gyereket akaratan kivul kirangat egy olyan kozegbol ahol jol erzi magat es van jovokepe, majd emiat bekerul egy utalt szituacioba jovokep nelkul, majd hatranyok erik.. Akkor a gyerkoc Apucit orok eletre megutalja es a budos eletben nem fogja ranyitni az ajtot.
Nem art ha megerti, hogy par ev es nem apuka diktal, hanem o lesz fuggo szituacioban..
Ezt akar tobbszor is el lehet magyarazni az APA-nak ha nem erti:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi, halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32681 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Igaza van mahlzeitnak.Az en fiam szep.-töl itt tanul tovabb,nekünk is van egy birosagi hatarozatunk,nalam van elhelyezve a gyerek,viszont van lathatasa az apukanak.Ezzel annyi csak a teendö ,megkell kerni az apukat ,ahogy en is tettem,hogy tegyen egy nyilatkozatot hogy hozzajarul a gyermek masik orszagban valo tartozkodasahoz,tanulmanyok folytatasahoz stb.
Ha a kapcsolat jo,akkor ez nem problema.Ezt a nyilatkozatot fordittatni kell,es kesz.Nekem gyorsan,es egyszerüen ment,mert az apukaval normalis a kapcsolat.
Ha meg hazaakarja rangatni a gyereket,csak magaval tol ki,mert utalni fogja a gyereke.
Egy szülö-gyerek kapcsolatot lehet tavolrol is apolni,es ha csak evente 1 alk.-mal talalkoznak,nem fog összedölni a vilag. :)

Hajcsi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!