Gyámhatóság illetékessége

Több
10 éve 9 hónapja #32684 Írta: halloween68
halloween68 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Harmadszor futok neki a válasznak....
először is köszi a hozzászólásokat.
Valóban igazatok van, én is a békés megoldás híve vagyok, voltam is mindig. Most sem én futok a bíróságra..
Ez az egész nem más, mint irigység(?), ha neki nem jó, nekünk sem legyen, tipikus magyar mentalitás... :confused:
Magyarországon más városban éltünk, egyszer sem jött meglátogatni a gyereket, akkor csak úgy találkoztak, amikor mi mentünk (2-3 havonta) szülővárosba barátokhoz látogatóba. Akkor is én hívtam fel, hogy tudnak találkozni, mert ott leszünk, ahol ő is lakik. Ekkor általában eljött a gyerekért, eltöltöttek egy napot együtt, elmentek a nagymamát meglátogatni az új családdal együtt. Fiam szerint ez abból állt, hogy játszani kellett a tesókkal (egy féltestvér, és egy másik az új feleség gyermeke), apuka pedig vagy velük volt, vagy nem, de általában vagy nem, mert közben ő meg a haverjait látogatta..
Nem tudom, ilyenkor mi történik, nem vagyok ott, csak a gyerek elmondására tudok hagyatkozni. Márpedig hinnem kell neki, mert szerencsére jó a kapcsolatunk, sokat beszélgetünk, mivel magunkra vagyunk utalva, nekünk senkink nincs egymáson kívül, sajnos az én szüleim és testvérem is meghaltak. Emiatt is jobb lenne, ha a fiam normálisan tudná tartani a kapcsolatot az apjával és családjával, de nem megy...
Most kiverte a biztosítékot a gyereknél az apuka kijelentése, idézem:
"20 év múlva, amikor már anyád megdöglik, és te a híd alatt fogsz kukázni, akkor majd én is elküldelek a p...ba, felőlem éhen dögölhetsz te is. Ne is próbálj meg hozzám jönni" (születésnapi hívás, kihangosította a gyerek, hogy halljam...)
Most akkor mi is van??? Kell a gyerek, vagy nem kell, vagy miről szól ez az egész.
Mai helyzet: apuka valószínű elmegy a bíróságra, hogy hazarángasson minket, mert akkor is neki lesz igaza, ha nem... Marhára tisztába vagy a jogaival, de a kötelesség hol marad???
És én ezek után még mindig a békés megoldás híve vagyok...vagy csak egy nagy naiv marha..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32692 Írta: Vergessen
Vergessen válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Sziasztok!
Bemutatkozással nem offolnám a topikot, így csak röviden. Régóta olvasom a fórumot, azzal a szándékkal, amivel nagyon sokan, de csak most regeltem be. Olvasom itt a hozzászólásokat és álltalában DECO-val nem vagyunk egy véleményen, de most egyezik az álláspontunk. Az, hogy a gyerek kizárólagos gondviselője vagy, az csak a hétköznapokra vonatkozik, különleges esetekben az apának is van beleszólása a dolgokba, amiről kevesen tudnak. Pl. iskola választás. Az, hogy EU az szép dolog, de ha a bíróság megítélt bizonyos időközönként láthatást azt Te köteles vagy betartani az ország határain belül! Nem kényszerítheted, hogy akár 1000 km-t utazzon, ha a fiát látni akarja. A gyakorlat a 2 heti láthatás és gondolom nem akarod 2 hetente haza hozni. Ha nem fizet gyerektartást az nem jogosít fel téged a bírósági végzés be nem tartására. Sőt, büntetnek érte. Esetleg perrel élhetsz, de ez kétélű fegyver. A gyámhivatalok munkája röhejes, azt nem kockáztatnám meg. A hozzászólásodból ítélve, közös megegyezésről szó nem lehet. Véleményem szerint egy járható út marad a bíróság, de nem per. Felveszed egy magyarországi ügyvéddel a kapcsolatot, elküldöd neki a munka és lakás szerződést, pontosabban a hivatalos fordítást. A ügyvéd kéri a bíróságtól a láthatás évi egyszeri alkalomra való csökkentését, mivel a munkád külföldre köt, amit igazolni is tudsz. Meg tudod indokolni, mivel az apa nem fizet, nem látogatja a gyereket, neked pedig gondoskodni kell róla. Ahogy olvastam ezeket bizonyítani is tudod. Szerintem egy nagyon fontos lépés van, hogy Te lépj először. De írhatsz az apának is egy leveled, amiben kéred a hozzájárulását, ezzel bizonyítva a bíróság felé, hogy törekedtél a békés megállapodásra. Ezt az egészet egy ügyvéd is eltudja intézni, még utaznod sem kell. Sok szerencsét kívánok, főleg a srác érdekében, mivel ő értük mi vagyunk a felelősek.
Üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kdkrisz, halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32696 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

halloween68 írta: Most akkor mi is van??? Kell a gyerek, vagy nem kell, vagy miről szól ez az egész.Mai helyzet: apuka valószínű elmegy a bíróságra, hogy hazarángasson minket, mert akkor is neki lesz igaza, ha nem... Marhára tisztába vagy a jogaival, de a kötelesség hol marad?És én ezek után még mindig a békés megoldás híve vagyok...vagy csak egy nagy naiv marha..


Természetesen förtelmes dolog amit leirtál, de ezek csak emocionális kirohanások (mindkét részröl) Azért mert ti, mint házaspár eltavolodtatok egymástól, attól azonban még a törvényeket be kell tartani! Ha biróságra megy, akkor valószinü neki lesz igaza, hiába érzed (!) ezt másképp! A társadalmi és érzelmi megitélések, sok esetben ellenkeznek a törvénnyel! A dolgokat bizonyitanod is kell(ene). A fiad tanukénti meghallhatása, elfogultség miatt nem nagyon fog számitani!

>>> Én 36 éve vezetek balesetmentesen, soha senkit nem veszélyeztetek, mégsem hajtahatok gyorsabban a megengedettnél! (Pedig teszem és sok birságot fizetek.)
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32734 Írta: Timesz74
Timesz74 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Sziasztok!
Régóta olvasom a hozzászólásokat, és ez úton köszönöm a sok hasznos infót. Magamról csak annyit, hogy évek óta készülünk kiköltözni gyermekeimmel mivel a párom évek óta kint dolgozik, és él. A kiköltözés hosszú folyamat, és elsődlegesen rengeteget kell informálódni előtte, felkeresni ,kérdezni a hatóságokat...a gyerekekkel kapcsolatban is azt javaslom mindenkinek, hogy fogja meg a válási papírokat, a gyerekelhelyezési végzését, és menjen be az illetékes Gyámhivatalba ,és kérdezzen! Minden válás, gyerekelhelyezés más és más, és a legfontosabb a gyermekünk, a gyámügyön el fogják mondani mit kell tenni a szülőknek, hogy kiköltözhessenek a gyermekükkel.... sok fals információ kering a neten, én pár napja voltam bent, és pozitív volt a hozzáállásuk!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33072 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Igen, sajnos nincs harmonizáció az EU jogszabályaival. Egyébként lehet abban valami, hogy megnehezítik formailag a kivándorlást, mert egy példa, ami hajaz Kata által leírtakra.
Kiskorút kijelenteni Magyarországról nem lehet olyan egyszerűen! Még az EU-n belül sem, mert kérnek gyámhatósági igazolást arról, hogy a gyermek külföldre távozhat. Ez az igazolás nem piskóta, jelentős anyagi és időbeni vonzata van, többek között egy környezettanulmány, valamint tömérdek igazolás magyar nyelvű fordítása. Ehhez kapcsolódóan jön akkor a családi pótlék révén történő akadékoskodások...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33073 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Mindehhez kapcsolódóan egy érdekes cikk:
hvg.hu/itthon/20130207_gyamugy_el_lehet_menni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!