Gyámhatóság illetékessége

Több
11 éve 4 napja #31053 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Gergoo írta: Ha ez minden ami van (1987-ből) :chuckle: akkor javaslom a gyámhatóság megkeresésekor tájékoztatni Őket, hogy 2004 előtti, uniós alapelveket sértő törvények alapján megkeresésüket köszönjük, levelüket ügyvédünknek átadtuk, találkozunk Brüsszelben! Ennyi ;)


Mégegyszer: ne velem harcolj, ne nekem bizonygasd :)
Gondolom neked is minden vágyad pereskedni meg bíróságra járni :)
A belinkelt blogot érdemes elolvasni, tudod, elméletben nincs különbség az elmélet meg a gyakorlat között :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 napja #31055 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Én nem harcolok, tanácsot adtam de felőlem elmélkedhettek itt meg akár bármilyen weboldalon jogi dolgokról, magyarázhatjátok egymásnak, hogy ki miként értelmezi a nem is arról szóló törvényeket.
Én mint írtam, mivel jogi ügy, odaadnám a gyámhatóság levelét az ügyvédemnek aki ha valóban egy múlt századbeli :laugh:, uniós törvényben foglalt alapelvekkel szembemenő törvény minden amire lépnie kell, garantálom, hogy miközben megírja a gyámhatóságnak a választ könnyesre fogja magát röhögni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tactix
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 napja #31059 Írta: tactix
tactix válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

Szóval úgy történt, hogy szerettem volna a mostani Mo-i állandó lakcímemet ideiglenesként megtartani. Ezt két lépésben lehet megtenni. Kijelentkezem az állandóról és bejelentkezem az ideiglenesre (nálam a két cím megegyezik)
Az ügyintézés ott akadt el, hogy a gyereket nem lehet csak úgy kijelenteni a gyámügy hozzájárulása nélkül. Én, mint szülő sem jelentkezhettem ki, mert akkor egyedül hagyom a gyereket...

Ez a külföldi letelepedés, személy- leadásos változat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 napja #31060 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

tactix írta: Szóval úgy történt, hogy szerettem volna a mostani Mo-i állandó lakcímemet ideiglenesként megtartani. Ezt két lépésben lehet megtenni. Kijelentkezem az állandóról és bejelentkezem az ideiglenesre (nálam a két cím megegyezik)

Ennek amúgy mi értelme van? :chuckle: Most komolyan?

tactix írta: Ez a külföldi letelepedés, személy- leadásos változat.

Erre már félve reagálok de mégis. Nincs választható változat! Be kell jelenteni, hogy külföldre távozol- Ha az elér egy meghatározott időtartamot, ötletem nincs mennyit, le kell (majd? :thinking: ) adni a személyit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 napja - 11 éve 4 napja #31061 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

AiRLAC írta: A hatályos jogszabályok amikre hivatkoznak:
- 1992. évi LXVI. Törvény végrehajtásáról kiadott 146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról
30. § (1)133 A kiskorú gyermek lakóhelyeként - ha a bíróság vagy a gyámhatóság a gyermek lakóhelyéről jogerősen másként nem határoz - a szülő (törvényes képviselő) lakóhelyét kell bejelenteni.

Most itt ehez utoljára szólok hozzá:
A gyermekeim állandó lakcíme bőlült. A magyar megmaradt, így nem kell semmit jelentenem! Az iskolában bejelentettük, hogy ne keressék mert külföldön járnak! Ennyi! Azóta mind a négyünknek van osztrák és német állandó lakása IS!
Hol van a baj amit nem értesz?
Még egyszer: a hatóságtól nem kell betojni, ők vannak értünk és nem forditva! Ha Ti megkevertétek vagy nem tudtatok értelmesen érvelni az a Ti bajotok! 24 éve vagyunk itt kint úgy hogy a gyerekek (akik ma már felnőttek) soha semmilyen zaklatásban nem volt részük. Nekünk sem! Magyar ÁP-ok vagyunk a fiam kettős! Sem a nagykövetség sem az otthoni hivatalok nem kekeckedtek soha! Az adóhatóság 1x sem zaklatott bennünket. Valamit Ti rosszúl csináltok vagy hagyjátok magatokat megfélelmiteni! Fel kell végre nőni egy felnőtt társadalomba, ahol a személy magáért felelős és nem a hatóság dirigál! Ez nem diktatúra!
Köszönöm kedves figyelmedet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 napja #31062 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyámhatóság illetékessége

tactix írta: Szóval úgy történt, hogy szerettem volna a mostani Mo-i állandó lakcímemet ideiglenesként megtartani. Ezt két lépésben lehet megtenni. Kijelentkezem az állandóról és bejelentkezem az ideiglenesre (nálam a két cím megegyezik)
Az ügyintézés ott akadt el, hogy a gyereket nem lehet csak úgy kijelenteni a gyámügy hozzájárulása nélkül. Én, mint szülő sem jelentkezhettem ki, mert akkor egyedül hagyom a gyereket...
Ez a külföldi letelepedés, személy- leadásos változat.

Bocsika, de ez tömény és önkényes butaság! Ha a hivatalok nem ismerik az EU's törvényeket ezért engem nem hibáztathatnak! A gyerekemmel akkor és oda megyek a világban amikor és ahova akarok! Erről legfeljebb a fogadó ország dönthet, hogy befogad e! Te ott keverted meg, hogy ideiglenes marhasággal foglalkoztál! Ilyen külföldön nincs, és Mo.-on is hülyeség! Miért nem volt neked jó a normális cím?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!