Letelepedési engedély

Több
11 éve 8 hónapja #22774 Írta: Kingi
Letelepedési engedély téma létrehozva Kingi által

Sziasztok!!

A kérdésem annyi lenne: mi is megyünk ki Frankfutrba,a párom dolgozik,én a gyermekemmel egyenlőre otthon leszek,nekem nem lesz munkám. Nem vagyunk összeházasodva. Az albérletünk már megvan,jómagam és gyermekem ide jelentkezünk be, a párom nem,mivel az ország különböző pontján dolgoznak....Tudom,hogy el kell mennünk és bejelentkezni a hivatalba,de én hosszabb távon gondolkodom a kinntlétben,ekkor jelezzem a hivatalban hogy letelepedési engedélyt is igényeljenek számunkra. Ha esetleg megkérdezik mivel tartom fennt magukat,elég ha a párom ad valami fizetési jegyzéket,vagy hogy igazolom hogy nem vagyunk kárára a német államnak. Nem vagyunk össze házasodva,ez nem e probléma,remélem ezért nem küldenek haza :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22817 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kingi írta: Sziasztok!!

A kérdésem annyi lenne: mi is megyünk ki Frankfutrba,a párom dolgozik,én a gyermekemmel egyenlőre otthon leszek,nekem nem lesz munkám. Nem vagyunk összeházasodva. Az albérletünk már megvan,jómagam és gyermekem ide jelentkezünk be, a párom nem,mivel az ország különböző pontján dolgoznak....Tudom,hogy el kell mennünk és bejelentkezni a hivatalba,de én hosszabb távon gondolkodom a kinntlétben,ekkor jelezzem a hivatalban hogy letelepedési engedélyt is igényeljenek számunkra. Ha esetleg megkérdezik mivel tartom fennt magukat,elég ha a párom ad valami fizetési jegyzéket,vagy hogy igazolom hogy nem vagyunk kárára a német államnak. Nem vagyunk össze házasodva,ez nem e probléma,remélem ezért nem küldenek haza :(

Kedves Kinga! A privát üzented megjött, de itt válaszolok, hogy más is olvashassa. Feltétlenül házasodjatok össze, az élettársi állapot nem számit semminek! Ahogy itt leirtad, az nem nagyon fog müködni, mert ha nem vagytok házasok, akkor csak mint turisa leszel biztositva (s gyermeked is), ami csak a legszükségesebb ellátásokra jogosit! Van lehetöség azonban külön betegbiztositást kötni magatokra!Letelepedési engedély nem kell, mert EU polgár vagy és igy bármikor bárhol lakhatsz az EU-n belül! (Amúgy sem a hivatal igenyelné, hanem Te) Senkit nem érdekel itt, hogy miböl tartod fenn magad (mert semmilyen támogatásra nem vagy jogosult), viszont a bérbeadót izgatni fogja, hogy miböl és ki fogja fizetni a lakbért és a rezsit! Ha családipotlékot (Kindergeld) akarsz kapni, akkor az otthonit le kell mondanod.Én feltétlenü ajánlanám, hogy az apuka kapja meg a gyámjogot (itéltessd neki a gyerket) és ö is jelentkezzen be a lakásba. Igy kedvezö adócsportot kaphat (3-as) és igy legalább a gyerek biztositott az apa jogán!Sajnos házasság nélkül Te nem leszel bizositva!
Ezek nagyon fontos tisztázni való dolgok, mert késöbb ha valami baj/betegség/baleset történik súlyos ezrekbe kerülhet a családnka, s euróban nem forintban!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, Kingi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22818 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kedves Deco!!!

Nem csalódtam benned,ismét adtál egy jó tanácsot! Igen,össze szeretnénk házasodni,de a kiutazásig kevés az idő,a párom kinnt van,itt a hivatalban 1 hónap a türelmi idő,a házasság kötés elött. Nélküle egyedül nem tudok intézkedni. Ha hazajön és kivisz minket,éppen bejelentkezhetünk,és kérünk egy időpontot a házasság kötésre,de bizonytalan az ismételt hazautazás,mert ha munka van,dolgoznia kell,és sokszor hétvégén is dolgoznak (szombaton délig). Tudom azt is,hogy én a gyermekemmel nem leszek így jogosult semmire sem,de remélem hamarosan találok valami munkát,mert nem szeretnék ingyen élő maradni ott sem,hiszen itt is közel 20 éve dolgozom egy helyen,és nem voltam még munka nélküli sem. Ezt a letelepedési engedélyt,itt olvastam a fórumban,vki irta,mihelyst bejelentkezett a család a hivatalba,nem sokkal rá kaptak az idegen rendészettől levelet,hogy igazolják miből tartják fennt magukat,meg ilyesmi,nagyon nem is értettem. Csak megijedtem ettől,ha én is ilyen cipőbe kerülök,mit teszek. Tehát,elég bejelentkeznem a megfelelő helyen,és nem foglalkoznak vele miből tartom fennt magunkat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22832 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kingi írta: 1./ ...itt a hivatalban 1 hónap a türelmi idő,a házasság kötés elött. Nélküle egyedül nem tudok intézkedni. Ha hazajön és kivisz minket,éppen bejelentkezhetünk,és kérünk egy időpontot a házasság kötésre,de bizonytalan az ismételt hazautazás,mert ha munka van,dolgoznia kell,és sokszor hétvégén is dolgoznak (szombaton délig).
2./ Ezt a letelepedési engedélyt,itt olvastam a fórumban,vki irta,mihelyst bejelentkezett a család a hivatalban, nem sokkal rá kaptak az idegen rendészettől levelet, hogy igazolják miből tartják fennt magukat, meg ilyesmi, nagyon nem is értettem..

1./ Dániában 2 nap alatt össze tudtok házasodni. Kicsit költséges, de érvényes Mo.-on is a házasságkötés. Lányom ott házasodott (másodszor), mert a mostani férje canadai, s hogy ne kelljen Canadába visszautaznia hamar összütötték a dolgot. (Ha igényled cimet is tudok adni, ahol intézheted, de ez meg kell elöbb kérdeznem)
2./ Szerintem nem EU államlgár volt az illetö vagy valami miatt gyanúsnak találták öket. Minden Eu állampolgár kaphat egy ilyet. Nekem is ez van:


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22887 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kedves Kingi! A házasságot mindenképpen otthon oldjátok meg!!
Itt millió dokumentum kell, természetesen hivatalos pecséttel ellátott német fordításban, és még a nemzetközi születési anyakönyvi kivonatot is le kell fordíttatni németre. A házasságkötéshez tolmács kell stb.stb.
Dániában nem tudom, érdemes -e, mert ott is min.3 napot el kell töltened a szálláson, hogy helyi lakosnak minősülj, és házasodhass, ráadásul ha nem laktok Dániához közel, akkor már egyszerűbb Magyarországra "hazaugrani" 2 napra :-P
Mindenesetre van egy ún. Házassági tanúsítvány is, melyet otthon az anyakönyvvezető állít ki, de itt (ha itt laksz életvitelszerűen) a konzulátustól kell kérni (München az illetékes). Én felvettem velük emailben a kapcsolatot, egy hónap után rájuk írtam (meg a berlini konzulátusra és a stuttgarti tiszteletbeli konzulnak), hogy örülök a nem segítségnek - fél nap alatt kiderült, a minisztériumi honlapon (sic!) nem jó email cím és telefonszám van (országimage :-))...
A lényeg: kiadják a tanúsítványt, ha előtte kitöltesz egy nyomtatványt, hogy kéred a letelepedésedet ide. Ekkor az otthoni nyilvántartásban mint külföldön letelepedett szerepelsz majd. Kaphatsz otthon lakcímkártyát, ha van ingatlanod, a tájékoztatás szerint 5-6 hónap az átfutás.
Természetesen ez sincs ingyen, plusz a tanúsítványra kell apostille pecsét (szintén fizetős). Személyesen kell mindketten megjelennetek a konzulátuson ügyfélfogadási időben, ami 2-3 óra heti négyszer délelőtt.
Én csak annyit kérdeztem, miért kell EU-s állampolgárként az EU-n belül egy másik EU-s országba letelepednem, csak azért, hogy kijelenthessem a konzul előtt, hogy tervezett házasságomnak akadálya nincs, aláírás, viszlát... (talán tudnak valamit? :-P)
Szóval amennyi pénzt itthagynál a konzulátuson, meg a fordításokért meg a tolmácsért (és csak egy kétszemélyes polgári esküvő lenne), annyi pénzből vígan csaphattok egy bensőséges lagzit otthon.
(Én ezt nem tehetem, mert a barátom német állampolgár, az ő iratainak fordíttatása otthon még drágább lenne. Nekünk B tervnek Dánia marad ;-))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kingi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ipetra
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22890 Írta: ipetra
ipetra válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Sziasztok! Már bocs, hogy beleszólok, de mi 4 hónapja élünk Németországban és bejelentkezéskor rögtön küldtek a bevándorlási hivatalba. Ahol ki kellett tölteni mindannyiunknak egy formanyomtatványt (fényképpel) és minden hónapban be kellett vinni a fizetéspapírt és mi így kaptuk meg a letelepedési engedélyt! Le kellett adni a munkaszerződésünket is! Mini jobra nem adnak letelepedési engedélyt, de ha a FÉRJ teljes állásban dolgozik, akkor igen!


Ja és a házasságot Magyarországon is meg lehet sürgetni, a jegyzőnek kell írni egy levelet és kérni, hogy tekintsen el a 30 napos türelmi időtől!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!