Letelepedési engedély

Több
11 éve 9 hónapja #22953 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

peteratde írta: Ahhoz, hogy kiadja a Freizügigkeitsbescheinigung-ot, időnként ellenőrzi, hogy képes -e az illető gondoskodni magáról.


De nem kell hogy kiadja ezt a Freizügigkeitsbescheinigung-ot, mert nincs ra szukseg. Tehat arra sincs szukseg hogy a Nagy Testver ellenorizze, kepes vagy-e magadrol gondoskodni. Ha nem lennel kepes, akkor mar ehen haltal volna, nem? Ha Magyarorszagon 'nem vagy kepes gondoskodni magadrol', akkor mi van, kilonek a Holdra?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22956 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kanga írta: Ez hogy 'kikuldhetnek az orszagbol', ez egyszeruen nem igaz. (Kiveve ha pl. sulyos buncselekmenyt kovetsz el.) Es Petra, szerintem jogtalanul koteleztek benneteket arra hogy egy csomo papirt bemutassatok; ez szerintem diszkriminacio is, mivel erdekes modon engem az angol utlevelemmel nem kuldtek sehova, akkor teged a magyar utvelellel, ami ugyanolyan EU utlevel, miert kuldenek el valami bevandorlasi hivatalba? Meg egyszer - ha teged nem zavar ha megsertik a jogaidat tudatlan hivatalnokok, az a te dolgod. De nem kell tartozkodasi engedely ahhoz hogy Nemetorszagban elj ha magyar allampolgar vagy.


Kanga, te leszel DCT2?

Nem arról van szó, hogy kiküldhetik az országból, természetesen túristaként maradhat. elvben három hónapot, gyakorlatban nem lehet, nem is nagyon akarják ellenőrizni. A gond mindig akkor jelentkezik, ha valaki életvitelszerűen itt el, de nem ennek megfelelően intézi a dolgait.
PL.: itt mindenkinek kötelező (aki itt él), az egészségbiztosítás. Persze amig nincs gond el lehet lébecolni EU-s kártyával, vagy akár annélkül is.
A Freizügigkeitsbescheinigung megvonása NEM azt jelenti, hogy kiküldenek az országból, hanem annak a megvonása, hogy itteni lakosként (letelepedett EU) állampolgárként kezeljenek.
És ahelyett hogy téves infokat hajtogatsz, nézz utána a neten, vagy menj be egy hivatalba érdeklődni.

Idézet az EU vonalról, magyarul:
"A személyek szabad mozgása alapelvének fontos részjogosítványa, hogy a magyar állampolgárok (és tekintet nélkül állampolgárságukra családtagjaik is) szabadon mozoghatnak, illetve tartózkodhatnak az Európai Unió tagállamaiban, illetve Izland, Liechtenstein és Norvégia (EGT tagállamok) területén.

A 2006. április 30-án hatályba lépett 2004/38/EK irányelv értelmében az uniós polgárok három hónapig engedély nélkül tartózkodhatnak az EU más tagállamaiban (természetesen személyazonosító igazolvány vagy útlevél szükséges).

Az uniós polgárok három hónapon túli tartózkodása esetén a tagállamok bejelentési kötelezettséget követelhetnek meg. Tartózkodási (letelepedési) engedély ekkor sem kell, a bejelentésről az illetékes hatóságok igazolást állítanak ki.

Három hónapot meghaladó tartózkodásra azonban csak az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet az adott ország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik. A három hónapot meghaladó tartózkodást regisztráltatni kell az illetékes tagállami hatóságnál, amely szerv igazolást állít ki.

A német jogszabályok szerint a németországi letelepedéshez (három hónapot meghaladó tartózkodáshoz) be kell jelentkezni a lakóhely szerint illetékes közigazgatási/lakcímbejelentő hivatalban (Bürgerbüro/Meldestelle), itt kell igényelni az ún. tartózkodási igazolást (Freizügigkeitsbescheinigung) is.

Az országban történő huzamos tartózkodásra, letelepedésre az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet Németország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik.

A lakcímbejelentő hivatal a Bevándorlási Hivatalhoz (Ausländerbehörde) továbbítja a tartózkodási igazolás iránti igényt, majd miután az igazolás elkészült, a Bevándorlási Hivatal postázza ki.

A bejelentkezéshez szükséges nyomtatványok, okmányok listája általában megtalálható a települések, illetve az illetékes hivatal honlapján, a bejelentkezéssel kapcsolatban bővebb tájékoztatással is az illetékes hivatal szolgálhat."

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22960 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kanga írta:

peteratde írta: Ahhoz, hogy kiadja a Freizügigkeitsbescheinigung-ot, időnként ellenőrzi, hogy képes -e az illető gondoskodni magáról.


De nem kell hogy kiadja ezt a Freizügigkeitsbescheinigung-ot, mert nincs ra szukseg. Tehat arra sincs szukseg hogy a Nagy Testver ellenorizze, kepes vagy-e magadrol gondoskodni. Ha nem lennel kepes, akkor mar ehen haltal volna, nem? Ha Magyarorszagon 'nem vagy kepes gondoskodni magadrol', akkor mi van, kilonek a Holdra?

Forrás "http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/DE/hu/hu_konzuliinfo/beutazasi_feltetelek.htm"
Ha ez sem elég, akkor már nincs remény :(
B) Tartózkodási feltételek

A magyar állampolgárok németországi tartózkodásához nincs szükség tartózkodási engedélyre.

A kereső tevékenységet nem folytató magyar állampolgárokat és családtagjaikat azonban [b][i][u]csak akkor illeti meg a tartózkodáshoz való jog, ha megfelelő egészségbiztosítással és megélhetésük fedezetével (lakás, vagyon vagy jövedelem) rendelkeznek.[/u][/i][/b] Ebben a vonatkozásban családtagnak minősül a házastárs, a gyermek, akinek eltartásáról a magyar állampolgár gondoskodik, az egyenes ági rokon, a házastárs egyenes ági rokona, akiknek az eltartásáról a magyar állampolgár gondoskodik, t[b][u][sub]ovábbá az élettárs[/sub][/u][/b].

Kérésre az idegenrendészeti hatóság (Ausländerbehörde) kiállít egy igazolást a szabad tartózkodás jogáról (Freizügigkeitsbescheinigung).


C) Bejelentkezési kötelezettség a lakcímnyilvántartó hivatalnál (Meldeamt)

A bejelentkezési kötelezettség Németországban tartományi szinten szabályozott, e kötelezettségnek általában 7 napon belül kell eleget tenni a németországi lakóhely szerinti hatóságnál (Meldeamt vagy Anwohnermeldeamt), egyes tartományokban ez a határidő eltérő lehet.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22966 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

peteratde írta:
Kanga, te leszel DCT2?


Azert ennyire ambiciozus nem vagyok B)

Nem vitatkozni akarok, csak azt akartam megelozni hogy egyesek ezt a temat olvasva elrettenjenek hogy a hivatalok mindenfele papirokat fognak toluk kerni, meg ki lesznek utasitva Nemetorszagbol stb. Nincs ertelme ezt tovabb ragozni, ha nem hiszed el hogy semmi szukseged erre a papirra, nekem mindegy. (Egyebkent kivancsi lennek, mikor es mire hasznaltad a papirt utoljara.)

Nekem az a legerdekesebb ebben a topikban - nem tudom ezen sirjak vagy nevessek - hogy lathatoan tiszteletremelto honfitarsaim egy resze sajnos meg mindig nem szabadult meg ettol a gondolkodasmodtol ami arra epul hogy mindenfele ertelmetlen szabalyokat kell betartani mert kulonben nagy bajba kerulsz ('kiutasitanak' :S ); mindenfele papirokat kell szerezni mindenaron hogy igazold hogy jogod van letezni; kerdes nelkul ki kell szolgaltatnod a hivatalnak minden szemelyes adatodat, a fenykepedet, a gyerekeid adatait stb.; a hivatalnoknak biztosan mindig igaza van meg kulonben is azt kell csinalni amit mond; ha valaki esetleg a jogai utan kerdezoskodik vagy megkerdojelez barmit, az nyilvan bajkevero, rejtegetni valoja van stb.

Azt tudom mondani, hogy nagyon boldognak erzem magam hogy nem csak fizikailag hagytam el Magyarorszagot sok evvel ezelott, hanem szerencsere ezt a gondolkodasmodot is regen hatrahagytam. Nekem minden penznel tobbet er, hogy nem elek rettegesben a hivataloktol meg hogy ha nincs meg az ilyen meg az olyan papirom, akkor bajba kerulok, stb. Es van annyi szemelyes meltosag erzetem hogy ha egy hivatalnok azt mondana, menjek el - EU allampolgarkent, feleslegesen - a bevandorlasi hivatalba es szolgaltassak magamrol adatokat, nem rohannek el a hivatalba a papirokkal, hanem megkerdojeleznem hogy erre miert van szukseg. De nyilvan mindenki maga dont, ha te egesz eletedben a hivataloktol akarsz parazni meg papirokat akarsz gyujteni hogy biztonsagban erezd magad, akkor hajra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22975 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Elvileg ahol bejelentkezik az ember, ott ki lehet tolteni egy kervenyt a Freizugigkeitbescheinugungra (kell foto) amit onnan tovabbkuldenek a bevandorlasiba (persze minket atiranyitottak, aztan vissza, es ezt a jogsival is eljatszottak, ugyhogy szerencse kerdese, hogy mennyire van kepben az ugyintezo, ja es persze mind masik varosban volt, kulonbozo iranyban, csak hogy lassuk a kornyeket is :) ).

Tőlem kérte a munkahely is (kérdeztem miért, de nem nagyon tudták megmondani, ellenőrzésnél kellhet v mi..) és az Integrationskurse-hoz is kerik. Tehat ha van munka, ha nincs, ez bizony kellhet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ipetra
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22979 Írta: ipetra
ipetra válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Nem rettegek a hivataltól, csak ha valamit kérnek és nem okoz problémát én megteszem! És nem okozott gondot, hogy havonta egyszer bevittem a papírokat!
Én igen, jobban alszom attól, hogy minden rendben van és álmomban nem kergetnek kaszás hivatalnokok! Hidd el nagyon boldog vagyok, nincs hivatalfóbiám és nem erőltetem senkire a véleményemet és nem szólom le a másként gondolkodókat! Te lázadó vagy én alkalmazkodó! Ennyi

És igen már kérték a papírt a nyelvsuliba, így jogosult vagyok kedvezményre, amire tudom DCT szerint nem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!