Letelepedési engedély

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22981 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kanga írta: Es van annyi szemelyes meltosag erzetem hogy ha egy hivatalnok azt mondana, menjek el - EU allampolgarkent, feleslegesen - a bevandorlasi hivatalba es szolgaltassak magamrol adatokat, nem rohannek el a hivatalba a papirokkal, hanem megkerdojeleznem hogy erre miert van szukseg. De nyilvan mindenki maga dont, ha te egesz eletedben a hivataloktol akarsz parazni meg papirokat akarsz gyujteni hogy biztonsagban erezd magad, akkor hajra.

Pontosan erről beszéltem!!!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22983 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kedves Kanga,
olvasd már el a 22960-as hozzászólást, különös tekintettel az idézetre! (magyar kormány külképviselete )

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22986 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Nem tudom sírjak, vagy nevessek. Egy német , két állami magyor honlapról hoztam idézeteket, linket adtam az eredetihez, de vagy nem olvassátok el, vagy teljesen egyértelmű, magyar nyelvű szöveg megértésével is problémáitok vannak! Nincs fóbiám, eszemben sincs rettegni a hivataloktól. Az eddigi tapasztalataim szerint sokkal megértőbbek, segítőkészebbek a hivatalokban mint otthon. SOkkal jobban érzem magam egyenlőre. Amióta irogatok a fórumra, azóta mindig azt az álláspontot képviseltem, hogy igenis könnyű itt gyökeret ereszteni., amiért sok támadást is kaptam. Itt van egy téma, ahol egyértelműen, meg is indokoltan szüség van rá, hogy valamit elintézzen az ember a folyamatos itt tartózkodáshoz, leírom, veszem a fáradtságot, rákeresek, hol lehet magyarul is megtalálni a szükséges infót, és mintha a falnak beszélnék.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22997 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

ipetra írta: Te lázadó vagy én alkalmazkodó! Ennyi

És igen már kérték a papírt a nyelvsuliba, így jogosult vagyok kedvezményre, amire tudom DCT szerint nem!


Ha neked kellett a papir nyelviskolai kedvezmenyhez, az nyilvan egy nyomos erv amellett hogy megcsinaltasd - en es a baratom nem jartunk ebbe a nyelviskolaba, tehat nem tudnank ha kene hozza papir. Esetleg irhatnal errol tobbet, hatha masok tanulnanak belole valamit - abbol nem sok derul ki hogy beszereztel egy csomo papirt amiatt mert egy hivatalnok 'azt mondta hogy kell mert csak'.

Mashoz nem tudom mihez kene ez a papir, mint mondtam, munkavallalashoz, ingatlan vasarlashoz stb. nem kell. Akitol kertek ilyet, azt szerintem azert kertek mert nem voltak tisztaban vele hogy mar nem vonatkoznak korlatozasok magyar allampolgarok munkavallalasara Nemetorszagban. Es igen, lattam az idezeteket, de ez nem gyoz meg. Egyreszt mikor eloszor bejelentkezel, akkor biztos hogy nem kotelezhetnek ra hogy megcsinaltasd mert akkor meg nem vagy Nemetorszagban 3 honapnal tovabb. Kesobb meg semmi szukseged nem lesz ra, kiveve, ugy tunik, ha Integrationskurs-ra akarsz jarni kedvezmenyesen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23010 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kanga:

hogy a bánatba lehet ezt báhogyan másként értelmezni, mint ahogyan le van írva fehéren-feketén:

"A kereső tevékenységet nem folytató magyar állampolgárokat és családtagjaikat azonban csak akkor illeti meg a tartózkodáshoz való jog, ha megfelelő egészségbiztosítással és megélhetésük fedezetével."
És ami igen sokakat érint, Kindergeld jogosultság is kötódik hozzá!
Kérhetik hite ügyintézésnel és ezer más okból. De a legfontosabb, hogy van egy rendelkezés, amit illik betartani. Miért hozzátok magatokkal azt a mentalitást, hogy amiért nem büntetnek azonnal, azzal nem kell foglalkozni?
Itt egy csomó dolgot lehet azonnal, minimális papírmunkával elintézni, mert bíznak a jogkövető magatartásodban!
Ma voltunk autót nézni. Kiváncsi voltam egy autó törlesztési részletére. Elkérte az igazolványomat, szoban megkérdezte mennyi a jövedelmem, mióta élek kint hol dolgozom ,mióta, és el is küldte elbírálásra, ami pozitív eredménnyel meg is jött!
Mindezt nulla önrésszel, 6 éves futamidővel.
Megfoghatatlan, hogy egy ilyen egyszerű dolog miatt szinte szabadságharcot hirdettek, perrel fenyegetitek a hivatalt? Normális dolog ez egy olyan befogadó államban, ahol pl. a szomszéd család még nem is dolgozott, de már megkapták a Kindergeldet? Az óvoda költségét megtérítik nekik. Most, hogy már dolgozik, nem is keres rosszul, de még Zuschagot is kap?
Nem értelek benneteket.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ipetra
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #23024 Írta: ipetra
ipetra válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Mindannyian máskor, máshogyan jöttünk ki és máshogyan élünk, mások a céljaink, de ettől nem vagyunk se jobbak se rosszabbak. Még ha egyesek nem tartanak emberhez méltónak, mert nem kezdek el szaroskodni, pár nyomorúságos papíron és mert megveszem az akciós terméket vagy lakáshitelem van és nem gondoltam volna pár éve, hogy lesz ez még rosszabb is és szültem ( nem "szaporítottam") 1-2-3-4 gyereket vagy mert nem fenyegetőzöm ügyvéddel , perrel mindenhol aki él és mozog, attól még a gerincesekhez tartozom!

Én visszakapcsolok olvasóüzemmódba, pedig nagyon jó kis fórum lenne ez, ha pár emberke nem tartaná magát atyaúristennek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!