Letelepedési engedély

Több
11 éve 8 hónapja #22897 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Sziasztok!!

Teljesen össze zavarodtam,eddig abban a tudatban voltam,amit cintimami,és Deco irt nekem. Petra,tölletek miért kértek ilyet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22900 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

ipetra írta: Sziasztok! Már bocs, hogy beleszólok, de mi 4 hónapja élünk Németországban és bejelentkezéskor rögtön küldtek a bevándorlási hivatalba. Ahol ki kellett tölteni mindannyiunknak egy formanyomtatványt (fényképpel) és minden hónapban be kellett vinni a fizetéspapírt és mi így kaptuk meg a letelepedési engedélyt! Le kellett adni a munkaszerződésünket is! Mini jobra nem adnak letelepedési engedélyt, de ha a FÉRJ teljes állásban dolgozik, akkor igen!


??? Bocs de milyen letelepedesi engedely??? Bevandorlasi hivatal??? Fizetespapir??? Magyar allampolgarok vagytok? Ha igen, akkor nem ertem - magyar allampolgaroknak joguk van Nemetorszagban elni es munkat vallalni, nincs semmi szukseg letelepedesi engedelyre (ugy tudom kb. egy evvel ezelottig meg volt). Ha bevandorlasi hivatalba kuldtek benneteket, munkaszerzodest kertek stb., akkor vagy nem magyar az allampolgarsagotok, vagy van valami mas ok amiert erre volt szukseg.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Kingi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22902 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kedves Kanga!!

Én sem értettem ezt az egészet,teljesen kész vagyok tőlle :(((

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22905 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kingi írta: Kedves Deco!!!

Nem csalódtam benned,ismét adtál egy jó tanácsot! Igen,össze szeretnénk házasodni,de a kiutazásig kevés az idő,a párom kinnt van,itt a hivatalban 1 hónap a türelmi idő,a házasság kötés elött. Nélküle egyedül nem tudok intézkedni. Ha hazajön és kivisz minket,éppen bejelentkezhetünk,és kérünk egy időpontot a házasság kötésre,de bizonytalan az ismételt hazautazás,mert ha munka van,dolgoznia kell,és sokszor hétvégén is dolgoznak (szombaton délig). Tudom azt is,hogy én a gyermekemmel nem leszek így jogosult semmire sem,de remélem hamarosan találok valami munkát,mert nem szeretnék ingyen élő maradni ott sem,hiszen itt is közel 20 éve dolgozom egy helyen,és nem voltam még munka nélküli sem. Ezt a letelepedési engedélyt,itt olvastam a fórumban,vki irta,mihelyst bejelentkezett a család a hivatalba,nem sokkal rá kaptak az idegen rendészettől levelet,hogy igazolják miből tartják fennt magukat,meg ilyesmi,nagyon nem is értettem. Csak megijedtem ettől,ha én is ilyen cipőbe kerülök,mit teszek. Tehát,elég bejelentkeznem a megfelelő helyen,és nem foglalkoznak vele miből tartom fennt magunkat.

Kedves Kingi,

sajnos DCT válaszai nem mindig helytállóak. Ha valaki bejelentkezik egy lakásba, tehát már nem túristaként van itt, akkor bizony általában kérik a jövedelem igízolást. Az igaz hogy EU állampolgárként bárhol lehetsz, de No-ban csak akkor adják meg általában a tartós tartózkodási engedélyt, ha tudo igazolni a megélhetési költségeket.
A másik, hogy a családi pótlék alanyi jogon jár, ha már egyszer megkaptad a letelepedési (Tartózkodási) engedéylt. Még véletlenül sem igaz, hogy nem vagy jogosult semmire. Persze túristaként valóban nem. Azt sajnos nem tudom, hogy az elég-e, ha az élettársad írásban nyilatkozik, hogy eltart benneteket. de nem lehetetlen!

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22906 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kanga írta:

ipetra írta: Sziasztok! Már bocs, hogy beleszólok, de mi 4 hónapja élünk Németországban és bejelentkezéskor rögtön küldtek a bevándorlási hivatalba. Ahol ki kellett tölteni mindannyiunknak egy formanyomtatványt (fényképpel) és minden hónapban be kellett vinni a fizetéspapírt és mi így kaptuk meg a letelepedési engedélyt! Le kellett adni a munkaszerződésünket is! Mini jobra nem adnak letelepedési engedélyt, de ha a FÉRJ teljes állásban dolgozik, akkor igen!


??? Bocs de milyen letelepedesi engedely??? Bevandorlasi hivatal??? Fizetespapir??? Magyar allampolgarok vagytok? Ha igen, akkor nem ertem - magyar allampolgaroknak joguk van Nemetorszagban elni es munkat vallalni, nincs semmi szukseg letelepedesi engedelyre (ugy tudom kb. egy evvel ezelottig meg volt). Ha bevandorlasi hivatalba kuldtek benneteket, munkaszerzodest kertek stb., akkor vagy nem magyar az allampolgarsagotok, vagy van valami mas ok amiert erre volt szukseg.

Kedves Kanga,
igen tavaly májustól nem kell munkavállalási engedély stb. De a tartós tartózkodáshoz igenis kell engedéy, és ezt az a hivatal állítja ki, amit akár bevándorlásinak is nevezhetünk.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22907 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

ipetra írta: Sziasztok! Már bocs, hogy beleszólok, de mi 4 hónapja élünk Németországban és bejelentkezéskor rögtön küldtek a bevándorlási hivatalba. Ahol ki kellett tölteni mindannyiunknak egy formanyomtatványt (fényképpel) és minden hónapban be kellett vinni a fizetéspapírt és mi így kaptuk meg a letelepedési engedélyt! Le kellett adni a munkaszerződésünket is!!!

Én símán ügyvéddel fenyegettem volna őket! A nyomtatvány az rendben van, mert regisztráció kell. Ahoz meg semmi közük, hogy miből és kiből és mennyiből élsz. Adószámot és lakhelyet fel kell mutatni, ez tény, de smmi közük ahoz, hogy mennyit keresel! (Egy jó darabig semmilyen támogatásra sem vagy jogosult, miért érdekli őket ez?) Miért nem mondtad, hogy a kisnyugdijas magyar nagymamád támogat?
Az itteni hivatal szószerint ez mondta nekem: az új Eu törvények szerint mint EU polgár rendelkezem úgynevezett "Freizügigkeit" joggal, s erről ad a német hivatal egy iratot : "Freizügigkeitbescheinigung". Nekem csak cserélték az újra mert régen az utlevelemben volt egy hologrammos ragasz...

Info:
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=457&langId=de

Idézet a dokumentumból:

Die Freizügigkeit von Arbeitnehmern ist ein in Artikel 45 des Vertrags über die Arbeitsweise der Europäischen Union verankerter Grundsatz, dessen Umsetzung durch abgeleitetes EU-Recht und die Rechtsprechung des Europäischen Gerichtshofs gewährleistet wird. EU-Bürgern steht es demnach zu,

in einem anderen EU-Land Arbeit zu suchen,
dort zu arbeiten, ohne dass eine Arbeitserlaubnis erforderlich wäre,
zu diesem Zweck dort zu wohnen,
selbst nach Beendigung des Beschäftigungsverhältnisses dort zu bleiben,
hinsichtlich Zugang zu Beschäftigung, Arbeitsbedingungen und aller anderen Sozialleistungen und Steuervorteile genauso behandelt zu werden wie die Staatsangehörigen des Aufnahmelandes.

Itt még azt is leirja a végén, hogy akkor is maradhatsz ha már nem dolgozol és ugyan úgy kell veled bánniuk mintha német lennél! Esetedben az adott hivatalnok nem volt tisztában a joggal és az új rendelkezésekkel!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kingi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!