Letelepedési engedély

Több
11 éve 9 hónapja #22918 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Micsoda revelacio: utananeztem, tenyleg letezik EU allampolgaroknak ez a Freizügigkeitsbescheinigung. Ezt lehet kerni ha akarod hogy legyen meg egy extra papirod; kerheted rogton bejelentkezeskor (azt hiszem csak akkor ha van mar munkad), vagy kesobb. Semmi szukseg nincs ra, kiveve ha valakinek valahol eszebe jut hogy kerje toled. Allitolag van akitol kertek mikor bankkolcsonre vagy munkanelkuli segelyre jelentkezett. (A baratomtol pl. soha nem kertek meg, lakasvasarlashoz sem.)

Petra, szerintem ha magyar allampolgarok vagytok, nem volt joguk kotelezni benneteket arra hogy megcsinaltassatok ezt a papirt. Nem lehet hogy ez felreertes - mondtatok nekik ti bejelentkezeskor hogy kertek tartozkodasi engedelyt? Ha nem, akkor Deconak lehet igaza, a hivatalnok nem tudta hogy mar nem kell ilyen a magyar allampolgaroknak. Ha azt hiszed, hogy nem tudatlanok a hivatalban, tevedsz... Engem mar tobbszor felretajekoztattak, pedig csak 3 honapja vagyok itt. Lehet hogy teged nem zavar, hogy megsertik a jogaidat es koteleznek hogy mindenfele papirokat feleslegesen bemutassal - engem zavarna, illetve ha ez velem tortent volna, en panaszt tennek a hivatalban, de mindegy.

En Kingi helyeben nem paraznek, csak a lakcimet kell bejelenteni es kesz. (Ez fontos, mert kulonben nem kapsz adoszamot es nem dolgozhatsz meg nem tudsz semmit elintezni, pl. biztositast sem.) Ha kesobb megis kell neked ez a Freizügigkeitsbescheinigung, jelentkezhetsz ra amikor mar van munkad. (Most hogy megtudtam hogy letezik, lehet hogy en is megprobalok jelentkezni ra hogy legyen; ha igen, majd leirom itt hogy ment a dolog.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22920 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

peteratde írta: Már leírtam, ha bejelentekzel, akkor HIVATALBÓl automatikusan nem tűristaként kezelnek, hanem itteni lakosként. Ebben az esetben igazolnod kell, hogy képes vagy magadról gondoskodni, vagy van aki eltart.

Természetesen ez tömény hülyeség, s egy tökéletes ellentmondás amit irsz! Ha valakit helyi (itteni) lakosként, illetve ugyan úgy kezelnek mindtha német lenne, akkor nem kell neki semmit bizonyitania! Egy németnek sem kell soha semmit felmutatnia akárhova is költözik és akárhova is jelenkezik be! Nem kell seniknek "bizonyitania", hogy ki tartja el vagy, hogy miből él, igy egy másik EU országból érkezőnek sem kell ezt megtennie! !

Ha tehát azonos elbirálás alá esik mint EU polgár, mint egy német helyi lakos, akkor semmi köze senkinek ahoz, hogy ki miből él! Te valószínű az albán vagy az ukrán haverjaidnak intézted a papirokat, vagy simán átvertek a hivatalban!

Sajnos az meg butaság, hogy nem értek hozzá, mert juniusban cseréltettem a papirokat! IDÉN JUNIUSBAN, és a hivatalnok pontosan mindent elmondott, de hát a bayoroknál biztosan másképpen van ez is!!

Mégegyszer a pontos idézet:
"Die Freizügigkeit von Arbeitnehmern ist ein in Artikel 45 des Vertrags über die Arbeitsweise der Europäischen Union verankerter Grundsatz, dessen Umsetzung durch abgeleitetes EU-Recht und die Rechtsprechung des Europäischen Gerichtshofs gewährleistet wird. EU-Bürgern steht es demnach zu,

in einem anderen EU-Land Arbeit zu suchen,
dort zu arbeiten, ohne dass eine Arbeitserlaubnis erforderlich wäre,
zu diesem Zweck dort zu wohnen,
selbst nach Beendigung des Beschäftigungsverhältnisses dort zu bleiben,
hinsichtlich Zugang zu Beschäftigung, Arbeitsbedingungen und aller anderen Sozialleistungen und Steuervorteile genauso behandelt zu werden wie die Staatsangehörigen des Aufnahmelandes."

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ipetra
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22929 Írta: ipetra
ipetra válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Én ezen nem is gondolkoztam és nem is tervezem a jövőben sem, tizenvalahányunknak ez kellett, akkor nekem is jó így! Kötelező vagy sem az sem érdekel, én úgy gondolom, hogy én jöttem az Ő országukba és ezt kérték, akkor nekem nem probléma! Nem fenyegetőzöm ügyvéddel meg semmivel , mert nincs jelentőssége, még egyszer leírom, nem zavar ha belátnak a dolgaimba! Sőt még befogadó nyilatkozat vagy mi a szösz is kellett akitől béreljük a lakást és a gyerekeim sulijából is hogy be vannak iratva!
És ráadásul a férjem főnöke (nagyon megkedvelték már a férjemet) kérte, hogy megnézhesse a papírjainkat, nehogy gond legyen és valamit nem értünk, mert ha 1 éven belül nincs minden rendben kiküldhetnek az országból!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22938 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Ugy hallottam en is ,hogy EU ide vagy oda, a nemet allamnak joga van ellenörzni mi celbol tartozkodik itt valaki . Szerintem ezzel semmi problema nincs , hiszen ezzel gondolom elsösorban a nem tiszta szandekkal erkezöket igyekszenek kiszürni :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22947 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Hihetetlen, micsoda zűrzavar, egy ilyen egyszerű témával kapcsolatban.
Nem azt ellenőrzi, mi célból vagy itt, ehhez valóban nincs is joga. Ahhoz, hogy kiadja a Freizügigkeitsbescheinigung-ot, időnként ellenőrzi, hogy képes -e az illető gondoskodni magáról. De más dolgokat is kér -kérhet, pl friss képet, lakásbérleti szerződést stb.
A célja is teljesen világos, mivel a bejelentett, állandó lakosoknak, ALANYI jogon jár néhány szociális juttatás, Pl. Kindergeld, ki akarja szűrni az élősködőket.
Ennek semmi köze sincs a munkavállaláshoz. Azt valóban minden további engedély nálkül lehet vállalni. Bár adószám kell hozzá, ahhoz pedig bejelentett lakcím.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22950 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Ez hogy 'kikuldhetnek az orszagbol', ez egyszeruen nem igaz. (Kiveve ha pl. sulyos buncselekmenyt kovetsz el.) Es Petra, szerintem jogtalanul koteleztek benneteket arra hogy egy csomo papirt bemutassatok; ez szerintem diszkriminacio is, mivel erdekes modon engem az angol utlevelemmel nem kuldtek sehova, akkor teged a magyar utvelellel, ami ugyanolyan EU utlevel, miert kuldenek el valami bevandorlasi hivatalba? Meg egyszer - ha teged nem zavar ha megsertik a jogaidat tudatlan hivatalnokok, az a te dolgod. De nem kell tartozkodasi engedely ahhoz hogy Nemetorszagban elj ha magyar allampolgar vagy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!