Letelepedési engedély

Több
11 éve 8 hónapja #22908 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kedves Deco!!!

Na mostmár tényleg nem értem,te is,más is mást mondd. Talán egy hivatalba nem lehetne utánna járni ennek? Igaz én inenn nem tudok,sajnos. És ha nem jelentkezem be? akkor mi történik? oviba se tudom a gyermekem iratni,meg családit sem kapok....na hogy van ez:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22910 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Staatsangehörige der EU, des EWR und der Schweiz, die länger als drei Monate in Deutschland bleiben, benötigen eine Freizügigkeitsbescheinigung. Diese wird in manchen Städten direkt vom Einwohnermeldeamt ausgestellt, in anderen Städten von der Ausländerbehörde. Für die Freizügigkeitsbescheinigung benötigen Sie in der Regel folgende Unterlagen:

international.rub.de/welcomecentre/formalities/fzb.html.de

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kingi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22911 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kedves Deco!

Te is, más is mást mondd.... teljesen össze vagyok zavarodva. Nem lehetne ennek utánna járni egy hivatalban? Én sajnos inenn nem tudom megtenni.És akkor mi történik ha nem jelentkezem be,akkor nem is vihetem oviba a gyermekem,még a családit sem kapom meg...stb. és hányan vannak olyanok,akik kimennek,és nem is dolgoznak. Nekem legalább a párom dolgozik,keményen,és fizikai munkát,...de ritkán van itthon,és ez elviselhetettlen. Azért gyüjtöttük a pénz,hogy együtt lehessen a kis családunk. Én is szeretnék dolgozni,majdcsak találok valamit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ipetra
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22913 Írta: ipetra
ipetra válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Érdekes :))) Mi itt már jó páran vagyunk magyarok ( és mindannyian magyar állampolgárok) és a Rathausba kezdtük a bejelentkezést és már ott megkaptuk a formanyomtatványt, amit kitöltve kellett vinni a bevándorlási hivatalba. Én munkavállalásiról nem is beszéltem az nem kell tavaly május 1 óta, nem értem, hogy került szóba!
Nem tudom van e különbség letelepedési és tartózkodási engedély között?!

Nem tudom van e joguk ilyen papírokat kérni, nem hiszem, hogy egy hivatal tudatlan lenne, főleg Bevándorlási hivatal (Auslanderarmt), hiszen Ők csak ezzel foglalkoznak! De igazából nem zavar, hogy ilyeneket kértek, mert nincs semmi titkolni valónk!

Mindenesetre én és a férjem megkaptuk, a gyerekeim még nem mert Ők az előző házasságomból születtek és a bírósági végzést fordítatni kell és azt is le kell adni, de gondolom ez érthető!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22915 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

Kingi írta: Kedves Deco!

Te is, más is mást mondd.... teljesen össze vagyok zavarodva. Nem lehetne ennek utánna járni egy hivatalban? Én sajnos inenn nem tudom megtenni.És akkor mi történik ha nem jelentkezem be,akkor nem is vihetem oviba a gyermekem,még a családit sem kapom meg...stb. és hányan vannak olyanok,akik kimennek,és nem is dolgoznak. Nekem legalább a párom dolgozik,keményen,és fizikai munkát,...de ritkán van itthon,és ez elviselhetettlen. Azért gyüjtöttük a pénz,hogy együtt lehessen a kis családunk. Én is szeretnék dolgozni,majdcsak találok valamit.


Kingi, ne legyél összezavarodva. Ez olyan téma, amihez DCT nem ért. Kint van több mint húsz éve, nem ismeri a dolgokat, hogy megy most.
Én egy éve jöttem ki, és azóta konkrétan 8 emnernek intéztem eddig el!
Már leírtam, ha bejelentekzel, akkor HIVATALBÓl automatikusan nem tűristaként kezelnek, hanem itteni lakosként. Ebben az esetben igazolnod kell, hogy képes vagy magadról gondoskodni, vagy van aki eltart.
Viszont ezzel együtt jogosulttá válsz azokra a juttatásokra, amikre az itteni lakosok jogosultak.
Ha tudsz németül, olvasd el azt amit belinkeltem. Ha nem, akkor vagy kérdezz meg valakit, aki tud németül, vagy annak higgy, aki tapasztalt az adott területen.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22917 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Letelepedési engedély

En csak annyit tudok, hogy bementem a hivatalba (lakougyi vagy mi) bejelenteni a lakcimemet; ehhez utlevelen kivul semmilyen papirt nem kertek (allitolag van akitol kertek berleti szerzodest, tolem nem, bediktaltam a cimet es kesz). Ez tartott kb. 2 percig, es adtak nekem egy darab papirt ami igazolja hogy bejelentkeztem. Ezutan elmentem a Finanzamt-hoz, mondtam nekik hogy van munkahelyem, kene valami adoszam, erre adtak egy A4-es lapot amit oda kellett adnom a munkaltatomnak. (Kesobb postan kaptam egy Identifikationsnummert.) Munkaado bejelentett a Krankenkassanal amit valasztottam. Semmilyen pontnal nem mondta senki hogy barmi masra szukseg lenne, akar most, akar kesobb. Se letelepedesi engedely, se jovedelem igazolas, se semmi.

Nekem ugyan brit utlevelem van, de ugy tudom ugyanazok a szabalyok vonatkoznak magyar allampolgarokra mint a britekre. Az elettarsamnak (szinten brit) jo ideje van mar itt hivatalos lakcime es nem tudok rola hogy valaha tartozkodasi engedelyre lett volna szuksege barmihez, pedig dolgozik is es sajat ingatlanja is van Nemetorszagban. Tudom hogy tavaly meg szukseguk volt magyar allampolgaroknak tartozkodasi engedelyre, de ugy tudtam ez megszunt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!