Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
12 éve 2 hónapja #13703 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

ollti írta: Sziasztok!

És olyankor mi a helyzet ha német rendszámú autóval német jogosítvánnyal magyar állampolgárként vezeted az autód Magyarországon mert hazalátogatsz kb 1 hétre?
Akkor is bizonygatni kell,hogy nem laksz otthon és 1 napnál tovább nem használhatod az autód???Vagy én értelmezek valamit rosszul??Légyszi segítsetek ebben....

Ez egy olyan törvénynek tünik amit a kádár rendszerben nevelkedett adóhatóság hozott személyes elbirálásra. A Kategória: van sapkája, nincs sapkája.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13709 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szia Eva!
Sztem tuti minden rendben lesz :-) Holanc legyen (Ausztria miatt ugyis kell :-)), meg azert tegyetek halozsakot a kocsiba (en telen csak Magyarorszagon, de mindig igy tettem), es lehetoleg palyan menni, ameddig lehet. Rohanni nem kell, csak odaerni. Drukkolok, hogy jok legyenek az utak es vigyazzatok Magatokra :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13711 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szia ollti! En is csak Julianna fentebbi linkjebol olvastam, hogy:
"A járművezetőnek csak abban az esetben kell a külföldi rendszámú gépjármű magyarországi üzemeltetéséhez igazolással rendelkeznie, amennyiben a lakóhelye Magyarországon van. Az ellenőrzést végző rendőr a lakóhelyet a lakcímkártyából állapítja meg, vagy – ennek hiányában - a nyilvántartásból ellenőrzi."
Eszerint ha nemet jogsid van, magyar allampolgar vagy de nincs magyar bejelentett cimed (azaz eletvitelszeruen kinn elsz, errol van papirod) ugy neked nem kellenek igazolasok a vezeteshez. (sztem)
Viszont ekkor hulyeseg a 24 ora, mert akkor azt hiszem nem johetne egy turista se az orszagba nyaron (se), ergo az idegenforgalom egy nyisszantasra meghal, a szallodak csodbe mennek, es mi lesz a 2012-es olimpiaval (vagy mikor is tartjuk Magyarorszagon) :-D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ollti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15543 Írta: kormi33
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15572 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok

Origo.hu

"Országos rendszám razzia indul csütőrtőkőn " vagyis ma. :blush:

Mi meg szombaton indulunk haza. :sick:
Szuper. akkor most büntethetnek vagy sem. jo mi ?
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15590 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szia Terézia, ha saját autóval mentek, de a tulaj nem utazik, sztem írjon azokra a napokra engedélyt, amit otthon töltötök, és mindig az aznapra vonatkozót veszed elő, ha megállítanak. Ebbe szerintem nem köthetnek bele, hiszen közben elhagyhatod az országot, senkinek semmi köze hozzá. Ha viszont a német állampolgár tulajdonos veled van, akkor ő igazolja, hogy övé a kocsi, neki német lakcíme van, onnantól te csak vezetsz a magyar lakcímeddel, mert ő fáradt, de ott van.
Ez a 24 óra nonszensz :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!