Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 10 hónapja #19957 Írta: Cke
Cke válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok,

a dolog nem is olyan egyszerű, hiszen 2 oldalról kell bizonyítani az autó használatának a jogosságát.

Itt a folyamatábra linkje:
kep.index.hu/1/0/274/2747/27471/2747104_...b61f9142e775d1_o.jpg

A müncheni Főkonzulátus levelét is mellékelem:

Tisztelt Uram!

A szabályozás meglehetősen bonyolult, ezért engedje meg, hogy bővebb tájékoztatást küldjek ebben az ügyben.

Először is felhívnám a figyelmét, hogy a rendőrség két vonalon vizsgálja a rendszámhasználat jogszerűségét (ez kiderül a csatolt folyamatábrából). Az egyik vonalon a járművezetőt, a másikon az üzembentartót vizsgálja. A járművezetővel szemben és az üzembentartóval szemben támasztott követelményeknek EGYSZERRE kell teljesülniük!
1. A járművezető, ha van magyarországi címe a nyilvántartásban, igazolnia kell magát Apostille hitelesítéssel ellátott hitelesen magyarra fordított lakcímigazolással VAGY hitelesen magyarra fordított/magyarul kiállított munkáltatói igazolással, amely tartalmazza a munkavégzés tényét, helyét, gyakoriságát és időtartamát. (Ha a járművezető más természetes személy autóját vezeti, a tulajdonostól meghatalmazás is elegendő, azonban ez a kiállítástól számított 1 napig érvényes, tehát gyakorlatilag az egynapos magyarországi utakat leszámítva nem jelent megoldást.) 2. Az üzembentartó, ha természetes személy és van magyarországi címe a nyilvántartásban, igazolnia kell, hogy a jármű magyarországi forgalomba helyezését a magyarországi okmányirodánál már kezdeményezték, vagy a járművet már korábban származás ellenőrzési nyilvántartásba vették. Tehát más igazolással nem igazolhatja a külföldi rendszámhasználat jogszerűségét! Ha az üzembentartó nem természetes személy es van magyarországi címe a nyilvántartásban, cégszerűen kiállított, hitelesen magyarra fordított/magyarul kiállított magánokiratot is bemutathat igazolásként, mely igazolja, hogy rendszeres tevékenységét a külföldön bejegyzett telephelye vagy székhelye szerinti országban végzi.

Tekintve, hogy több külföldön elő magyar állampolgár saját tulajdonban lévő külföldi rendszámú autót használ, számukra, hogyha van magyarországi címük a nyilvántartásban, kizárólag a végleges külföldi letelepedés jelenthet megoldást. Ezt el tudják intézni a főkonzulátuson 50 eurós díj ellenében, ám a nyilvántartás módosítása (vagyis a magyarországi cím törlése) ebben az esetben több hónapot is igénybe vehet. Ezért akinek gyors intézkedésre van szüksége (értsd: rövid időn belül Magyarországra utazna a külföldi rendszámú autójával), annak célszerű felvenni a kapcsolatot magyarországi lakóhelye szerinti önkormányzattal es meghatalmazást adni egy Magyarországon élő rokonának/ismerősének a külföldi letelepedés iránti kérelme benyújtására. (Részletes felvilágosítást ebben az esetben az illetékes önkormányzattól kaphatnak.) A legtöbb önkormányzatnál ugyanis, ha minden papír rendben van, gyakorlatilag rögtön törlik a nyilvántartásból az ügyfél magyarországi lakcím adatait, amely időponttól kezdve már nincs szükség külön igazolásokra a magyarországi beutazáshoz.

További kérdés esetén allok rendelkezésére!

Tisztelettel:


Müncheni Főkonzulátus
089/962280xxx

A nevet és a telszám utolsó 3 jegyét töröltem :).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19968 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Cke írta: Sziasztok,

a dolog nem is olyan egyszerű, hiszen 2 oldalról kell bizonyítani az autó használatának a jogosságát.
........................................................
Tisztelettel:
Müncheni Főkonzulátus
089/962280xxx

A nevet és a telszám utolsó 3 jegyét töröltem :).


Személyes véleményem:
Jézusmária milyen eszeveszett baromstág !!!

:woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #19979 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Attila, ez bizony baromsag, de en a kozlekedesrendeszetet kerdeztem meg a multkor, es sajnos ez kell. Megszereztem -eleg draga volt - es gyorsan ki is jelentkeztem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19984 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Eva10 írta: Attila, ez bizony baromsag, de en a kozlekedesrendeszetet kerdeztem meg a multkor, es sajnos ez kell. Megszereztem -eleg draga volt - es gyorsan ki is jelentkeztem.
szia:
Eva

A böszmék annyira akarják azt az adót, hogy fel sem tünik nekik, hogy ök hajtják külföldre az adófizetöket. Összességében kevesebb marad, de ezt kiszámolni több mint 10 ujj kell.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #19990 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Ez volt mar?
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/05/06/rogan_nem_ismeri_a_rendszamtorvenyt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19992 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Attila_BRD írta:

Eva10 írta: Attila, ez bizony baromsag, de en a kozlekedesrendeszetet kerdeztem meg a multkor, es sajnos ez kell. Megszereztem -eleg draga volt - es gyorsan ki is jelentkeztem.
szia:
Eva

A böszmék annyira akarják azt az adót, hogy fel sem tünik nekik, hogy ök hajtják külföldre az adófizetöket. Összességében kevesebb marad, de ezt kiszámolni több mint 10 ujj kell.


Sajnos ez a széria egy darabja.....ebben a 10 plusz dologban igazad van :unsure:
Volt a jövedéki adó emelések sorozata. Előtte a környéken az ukránokat kivéve (de nem is unios) nálunk volt a legolcsóbb a gázolaj, ami ugye a fuvarozás alapja. Tankolt is nálunk fű-fa-virág. Jött az adóbevétel. Valamelyik asztalos ipari tanuló( ujjatlan) kitalálta (mert számolni nem tud) emeljük a jövedéki adót és ha azt nominálisan nézzük tök jó mert évente X milliárd adóbevétel van a bázis statisztikai adatok figyelembe vételével.(ja meg az ÁFÁT-t is) Csakhogy a környék legdrágábbja lett a gázolajunk, így a kutya se akar nálunk tankolni, inkább lendületből átütik az országot. Hogy mennyivel kevesebb a bevétel azt nem közlik,de borítékolom, hogy emelés után is ugyan ott van a bevétel mint előtte....csak mi döglünk bele az üzemanyag árába :blink:

De amit itt egyszer megemeltek az úgy marad, ha a fene fenét is eszik.

(nem kérem DECO és Gergő kommentjét, hogy de BRD-ben 40 Ft-al drágább a diesel, mert tudom...de ha azt nézem, hogy ha kint vagyok az AUDI érdekes módon 1-1,5 literrel kevesebb anyaggal is elvan, akkor meg mi is a drága? )

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!