Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 10 hónapja #20010 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

mahlzeit írta: Ha mar itt felmerult, bar nem itt tema. A nemet dizellel miert fogyaszt kevesebbet egy auto?:) Ezt nekem is sikerult megtapasztalni. 1l kulonbseg siman volt autopalyan


A diesel üzemanyag fő jellemzője a cetánszám(öngyulladási hajlam). Ez egy elég furcsa dolog, mert ha túl kicsi az se jó, ha túl nagy az se. A Magyar Szabvány 48-as cetán értéket ír elő, míg Németországban 51-52 az átlagos cetán érték. A kis cetánszámú üzemanyag hatására a motor keményebben jár és nehezebben indul (főleg télen). És még számtalan összetevője van szegény jó gázolajunknak. Ilyenek a : Gyulladási képesség és késedelem,
kéntartalom, kenési képesség, viszkozitás, kikristályosodási pont, higroszkópikus tulajdonság, sűrűség és persze a fűtőérték és égéshő.... ;)
Nahh...eből a sok apróságból gondolom nálunk minden vektor a legolcsóbb előállítási lehetőség felé mutat.

Hát ennyire egyszerű a kérdés B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20020 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

kfz írta:

mahlzeit írta: Ha mar itt felmerult, bar nem itt tema. A nemet dizellel miert fogyaszt kevesebbet egy auto?:) Ezt nekem is sikerult megtapasztalni. 1l kulonbseg siman volt autopalyan


A diesel üzemanyag fő jellemzője a cetánszám(öngyulladási hajlam). Ez egy elég furcsa dolog, mert ha túl kicsi az se jó, ha túl nagy az se. A Magyar Szabvány 48-as cetán értéket ír elő, míg Németországban 51-52 az átlagos cetán érték. A kis cetánszámú üzemanyag hatására a motor keményebben jár és nehezebben indul (főleg télen). És még számtalan összetevője van szegény jó gázolajunknak. Ilyenek a : Gyulladási képesség és késedelem,
kéntartalom, kenési képesség, viszkozitás, kikristályosodási pont, higroszkópikus tulajdonság, sűrűség és persze a fűtőérték és égéshő.... ;)
Nahh...eből a sok apróságból gondolom nálunk minden vektor a legolcsóbb előállítási lehetőség felé mutat.

Hát ennyire egyszerű a kérdés B)

Eleg latvanyos volt a fogyasztasbeli kulonbseg. Tobb mint 1 l, tempomattal autopalyan 130-140km/h kozott. Nemetorszagban tankolva, Ausztriaban (mert hat ott nem hajtunk gyorsan:) ) es Mo.-on, majd Mo.-on tankolva, magyar es osztrak autopalyan. Meglepo volt:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20021 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.
totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/06/01/megbukott_a_rendszamtorveny
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20025 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

mahlzeit írta: Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.

totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/06/01/megbukott_a_rendszamtorveny


Azért én külföldi rendszámos autóval való hazautazással megvárnám az új, elfogadott törvényt. Mert én már csak ilyen pesszimista vagyok :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20028 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

mahlzeit írta: Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.

totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/06/01/megbukott_a_rendszamtorveny


jesszum, én ezt nem is tudtam! de nem is értem, milyen rendszámcsalókra számítanak? szerintem német rendszámmal sokkal drágább fenntartani az autót, mondjuk a szlovákot nem tudom.. Esetleg romániában tudnám elképzelni, hogy olcsóbb.
És azt érti valaki, hogy mire utalt a cikk a külföldi házastárs autójának vezetéséről? és mi van ha még csak nem is házastárs, ez tilos, vagy mi a szösz??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20034 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szilvi írta:

mahlzeit írta: Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.

totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/06/01/megbukott_a_rendszamtorveny


Azért én külföldi rendszámos autóval való hazautazással megvárnám az új, elfogadott törvényt. Mert én már csak ilyen pesszimista vagyok :)

Hat nyilvan. De azert jo hir, hogy nem marad igy a torveny:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!