Külföldi rendszám, magyar állampolgár

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20101 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

zigeuner írta: Akkor miről beszélünk?.

Szerintem arról beszéltünk, hogy miért akar egy magyar itt kint élő, magyar rendszámú kocsival járni, ha a regisztrációs adó / eredetiség vizsgálat és egyéb, ki tudja még mi, irgalmatlan drágává teszi az otthoni kocsivásárlást! Szerintem a példázatodnál extrém dolgokat összegeztél a német költségekről a magyarnál meg erősen lefele kerekitettél! S ne feledd, itt pl. a TÜV/műszaki azonnal meg van, protekció nélkül és olcsón...(Legalább is itt ahol mi lakunk, így van!)
;)
S mi akkor a logikája annak, hogy itt magyar rendszámmal, otthon
meg külföldi rendszámmal akar járni! Én ezt nem értem, akkor sem
ha tegyük fel fillérre pontos a felsorolásod!

:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20105 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: Akkor miről beszélünk?.

Szerintem arról beszéltünk, hogy miért akar egy magyar itt kint élő, magyar rendszámú kocsival járni, ha a regisztrációs adó / eredetiség vizsgálat és egyéb, ki tudja még mi, irgalmatlan drágává teszi az otthoni kocsivásárlást! Szerintem a példázatodnál extrém dolgokat összegeztél a német költségekről a magyarnál meg erősen lefele kerekitettél! S ne feledd, itt pl. a TÜV/műszaki azonnal meg van, protekció nélkül és olcsón...(Legalább is itt ahol mi lakunk, így van!)
;)
S mi akkor a logikája annak, hogy itt magyar rendszámmal, otthon
meg külföldi rendszámmal akar járni! Én ezt nem értem, akkor sem
ha tegyük fel fillérre pontos a felsorolásod!

:whistle:

Hogy nem érted, az a magánügyed. De én nem akartam sosem külföldi rendszámmal járni, olvasd már el amit írtam. A külföldi rendszám a felső 10000 privilégiuma, azoké, akik a külföldi rendszámon a TE TOTOJÁD árát takarítják meg.!!!! Meg mellé, az áfát is visszakapják úgy a kocsi árából, mint a benzin és egyéb költségek árából. Na azoknak éri meg, akiknek erre telik. De az nem én vagyok s nem a hozzám hasonló "csórók". De nekem bőven megéri, hogy németben magyar rendszámmal kocsikázzak.Ennyi és nem több. Nem kell hogy megértsd. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20114 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

zigeuner írta: . De nekem bőven megéri, hogy németben magyar rendszámmal kocsikázzak.Ennyi és nem több. Nem kell, hogy megértsd.

Oké! Azt hittem Te tudod és elmondod! Akkor már csak egy kérdésem
van. Hol veszel Mo.-on ennyiért, vadonat új és ilyen opciókkal autót:


Info kamat nélküli hitelért és kp. befizetés nélküli kocsi vételéhez!

A fenntartásáról meg jobb is, ha nem beszélünk! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20132 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: . De nekem bőven megéri, hogy németben magyar rendszámmal kocsikázzak.Ennyi és nem több. Nem kell, hogy megértsd.

Oké! Azt hittem Te tudod és elmondod! Akkor már csak egy kérdésem
van. Hol veszel Mo.-on ennyiért, vadonat új és ilyen opciókkal autót:


Info kamat nélküli hitelért és kp. befizetés nélküli kocsi vételéhez!

A fenntartásáról meg jobb is, ha nem beszélünk! ;)

Mint írtam, elég ha én értem és azok, akik tudják miről van szó. A fenntartásról meg, ahogy mondod jobb is ha nem beszélünk. (mühely rezsióradíj, alkatrészárak, stb). Amiben jobb a mutatvány az sajna az üzemanyagár. Jobban mondva, nem jobb, csak a kereset hozzá más.Amúgy, mindenféleképp olcsóbb a magyar fenntartás. Hidd el, tudom miről beszélek. 20 évig 15 db 40 tonnást üzemeltettem, mellette két "PKW"-t és egy "Kleinlastert". Azt hiszem, tisztában vagyok a költségekkel. :laugh: :laugh: :laugh: De majd jöttök és cáfoltok :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20135 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

zigeuner írta: A fenntartásról meg, ahogy mondod jobb is ha nem beszélünk. (mühely rezsióradíj, alkatrészárak, stb).:

Na, ezen jót mulattam, mert két különböző dologról beszélünk! Én új kocsiról, Te meg valami romról számolsz be állandóan!! A toyotám új volt, de már 6 éves, és 155 ezret raktunk bele a nejemmel, de még egyszer nem kellett alaktrész hozzá! (Dizel, fékbetétek és gumikon kivül) Igaz, buták voltunk és 5 éves garanciával vettük, mert nem tudtuk, hogy nem lesz semmi baj vele. (Ez plusz 350 € volt a vételkor, AMIT VALÓBAN KIDOBTUNK!) Régi kocsi esetében van sok igazság abban amit mondasz! Mi idén azonben lecseréljük ismét újra, így ha valami lesz vele, javítsa az új gazdája....

Na, szevasz, jó éjjt! :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20137 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: A fenntartásról meg, ahogy mondod jobb is ha nem beszélünk. (mühely rezsióradíj, alkatrészárak, stb).:

Na, ezen jót mulattam, mert két különböző dologról beszélünk! Én új kocsiról, Te meg valami romról számolsz be állandóan!! A toyotám új volt, de már 6 éves, és 155 ezret raktunk bele a nejemmel, de még egyszer nem kellett alaktrész hozzá! (Dizel, fékbetétek és gumikon kivül) Igaz, buták voltunk és 5 éves garanciával vettük, mert nem tudtuk, hogy nem lesz semmi baj vele. (Ez plusz 350 € volt a vételkor, AMIT VALÓBAN KIDOBTUNK!) Régi kocsi esetében van sok igazság abban amit mondasz! Mi idén azonben lecseréljük ismét újra, így ha valami lesz vele, javítsa az új gazdája....

Na, szevasz, jó éjjt! :P

Az enyém is új volt és ha már úgy emlegetted a Tiéd árát, ez sem volt épp olcsó, de már 9 éves, igaz nem olyan vasárnapi autó mint a Tiéd, mert ebbe már 320 ezer van , így nem csoda hogy kért egy sor injektort.Az előbb írtakon kívül ez sem kapott mást. De ennyi vígan belefér a MAGYAR üzemeltetési költségekbe.
Also, Jute Nacht, úgy börlinerül. :) :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!