Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 10 hónapja #20257 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

peteratde írta: Otthon az éves kötelezőm (B10) 14 000 Ft! Itt valamivel több, mint 600 euró, pedig 7 évet beszámítottak az otthoni balesetmentes vezetésemből.

No comment! Én 36 éve vezetek balesetmentesen. és számit! A lehetö legalacsonyabb minimumon vagyok! Ha kezdö autóvezetö vagy akkor értehtö...... Friss jogsival nem csodálom, hogy lenyúlnak!
:unsure:

Te tényleg nem olvasod el azt amit irnak vagy csak a számodra érdekes részeket emeled ki ? Ezt hívják "az eredeti szövegkörnyezetből kiemelt"-nek. Ha olvastad volna, Peteratde azt írta, hogy "csak" 7 évet ismert el az itteni biztosító, mert a magyar "töketlen" volt. Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy nem friss az a jogosítvány, sőt, biztos hogy több mint hét éves. :P
Mellesleg az enyém sem mai és szintén balesetmentes, már ami a sajáthibást illeti :)
B C E F 1971-es. Azóta az F megszűnt. elég az E.
A motorra annakidején a KISZ, vagy a Szakszervezeti igazolvány szolgált (NDK) :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20258 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

zigeuner írta:

DECOTEXT írta:

peteratde írta: Otthon az éves kötelezőm (B10) 14 000 Ft! Itt valamivel több, mint 600 euró, pedig 7 évet beszámítottak az otthoni balesetmentes vezetésemből.

No comment! Én 36 éve vezetek balesetmentesen. és számit! A lehetö legalacsonyabb minimumon vagyok! Ha kezdö autóvezetö vagy akkor értehtö...... Friss jogsival nem csodálom, hogy lenyúlnak!
:unsure:

Te tényleg nem olvasod el azt amit irnak vagy csak a számodra érdekes részeket emeled ki ? Ezt hívják "az eredeti szövegkörnyezetből kiemelt"-nek. Ha olvastad volna, Peteratde azt írta, hogy "csak" 7 évet ismert el az itteni biztosító, mert a magyar "töketlen" volt. Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy nem friss az a jogosítvány, sőt, biztos hogy több mint hét éves. :P
Mellesleg az enyém sem mai és szintén balesetmentes, már ami a sajáthibást illeti :)
B C E F 1971-es. Azóta az F megszűnt. elég az E.
A motorra annakidején a KISZ, vagy a Szakszervezeti igazolvány szolgált (NDK) :laugh:

Nekem az utóbbi, mivel már a kisdobosegyletből kirúgtak annakidején :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20259 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Csak összehasonlításképpen, Magyarországon én 8.000 (nyolcezer) HUF-ot fizetek évente kötelező biztosításra egy 2 éves 1.4-es benzines autóra. Gépjárműadó 24.000 HUF évente. Casco 36.000 HUF évente.

Mennyi lenne ez Németországban, egy német rendszámos autóra?
Szerintem van (akár lényeges ) különbség, kérdés hogy kinek mennyit ér meg a lelki nyugalma :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20406 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Most találtam, jó olvasgatást:
www.parlament.hu/irom39/07416/07416.pdf

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20483 Írta: NKri
NKri válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

sziasztok,

Nem hittem, hogy első hozzászólásom pont egy ilyen történettel kezdődik majd, de tegnapi eset:
Édesanyám élettársa német rendszámmal, német forgalmi engedéllyel egy bevásárlóközpont bejáratánál tett igazoltatásnál "elveszítette" a német autó rendszámát - avagy kb letépték a rendőrök és szirénázva elvitték őt is meg a rendszámot is. Kis híján még fogdába is betették a 70 éves nyugdíjas embert, Anyámat pedig az út szélén zokogva otthagyták, stb, stb.... (Élettársának német és magyar állandó lakhelye is van, ez a legnagyobb gond, "eredendően" magyar állampolgár, de 10 éve Németországban él, hivatalosan, bejelentett lakcímmel, nyugdíjasként.) Elkövette azt a hibát, hogy 1-nél több napig tartózkodott Magyarországon az autóval. Most se rendszám, se kilátások (maximum trailerrel, ezt mondták), cserébe akkor jönni fog a többszázezres bírság??? Sikerült már valaha is valakinek bizonyítania, hogy mennyi ideig tartózkodott Mo-on, és hogy tul.képp hol él életvitelszerűen? Vagy ez már teljesen esélytelen, és marad a bírság? Tudom, hogy már sokat volt itt ez a téma boncolgatva, de 1 nap utánaolvasás után sem tisztulnak le nálam teljesen a jogszabályok... Minden válaszért köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20484 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

NKri írta: avagy kb letépték a rendőrök és szirénázva elvitték őt is meg a rendszámot is. Kis híján még fogdába is betették a 70 éves nyugdíjas embert

Na most ennek vagy oka és alapja volt vagy pedig azonnal panaszt kell tenni az összes kifogásolt (jogtalan) "intézkedés" miatt, pl. rendszámtábla letépése illetve az előállíttatás. Ha jól tudom az intézkedést végző rendőrök azonos területi (kerületi, városi vagy megyei ügyészségen) a leghatékonyabb. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!