Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 11 hónapja #20549 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Miklós írta:

Amúgy meg majd megyünk az ombudsmanhoz is, azért ott is bejelentjük majd az esetet.

Egy idézet, a forrás HVG.hu, az időpont 2012. február 29.
"Törvénymódosítás kezdeményezésére kérte fel a kormányt a külföldi rendszámmal ellátott járművek belföldi üzemeltetésére és használatára vonatkozó jogszabályi rendelkezések kapcsán az alapvető jogok biztosa - közölte az ombudsman hivatala.
Szabó Máté, aki több panaszbeadvány alapján indított vizsgálatot, megállapította: a vonatkozó jogszabályi rendelkezések alkalmasak arra, hogy sértsék a tulajdonhoz, a szabad mozgáshoz és a tartózkodási hely szabad megválasztásához való jogot, s közvetlenül veszélyeztessék a tisztességes eljárás jogát."
Mi történt az eltelt 4 hónapban ??
Semmi.
Mert ez az eccerű zembereket érinti, és nem őket.
Egyébként a törvénykezési gyakorlatuk alapján - ha akarták volna - 1 nap alatt módosíthatták volna.


Egyetértek, nem akarták , sőt megpróbálták legyömöszölni a törvényt az emberek torkán. Nem ment. Visszakoztak, lévén megszületett a Törvénytervezet módosítása itt! .

Sok blabla van benne, de a 17 §-tól kezdődik a lényeg ( 10. oldal).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20621 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szilvi írta: Sok blabla van benne, de a 17 §-tól kezdődik a lényeg ( 10. oldal).

Így már jobban hangzik. Igaz én soha nem éreztem magam veszélyeztetettnek. Kiváncsi lennék arra a rendőrre, amelyik megállapítja a magyar útlevelemből*, vagy a német jogsimból, hogy én hol lakom Mo.-on és hogy hol van az állandó lakásom!!

* Benne a hologrammos állandó tartózkodás és munkavállalás.
Idén meg adnak valamilyen német kártyát... (folyamatban van).

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20632 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szia Decotext!

En nem ertek ezekhez, de mintha nemigen lenne valtozas az ujban? Vagy csak valamit nem jol olvastam?
Egyebkent a rendör kapcsolatot tart a központjaval, es az adataid alapjan egyböl tudja, van-a Mo-n lakcimed, vagy nincs.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20633 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Eva10 írta: Egyebkent a rendör kapcsolatot tart a központjaval, es az adataid alapjan egyböl tudja, van-a Mo-n lakcimed, vagy nincs.


Ahogy ezt már leírtuk Decotext-nek egy párszor :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20635 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok!

Nemrég volt szerencsém gépkocsi forgalomba történő visszahelyezésével kapcsolatban ügyintézni egy Bp-i okmányirodában. Megkérdeztem, ha megállít a rendőr megmutassam-e neki azt a határozatot amit kapok tőlük, nehogy levegyék a rendszámot. Azt mondták, hogy nem kell, mert ő most éppen a rendőrség rendszerében van benne.. tehát akármilyen magyar igazolványod, okmányod van azt látja a rendőrség ill. a rendőr online a saját rendszerükben. Ez nekem is teljesen új volt, de így van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20639 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Eva10 írta: 1 En nem ertek ezekhez, de mintha nemigen lenne valtozas az ujban? Vagy csak valamit nem jol olvastam?

2 Egyebkent a rendör kapcsolatot tart a központjaval, es az adataid alapjan egyböl tudja, van-a Mo-n lakcimed, vagy nincs.

1 Van. Most amikor az új útlevelem megkapom abban nem lesz benne a hologrammos tartozkodás és munkavállalási. Itt a lakóhelyemen ad a német hatoság egy olyan személyit ami direkt itt élö külföldieknek van! Csekkártyaszerü cucc. (Ezt a magyar követségen mondta a "szöke néni" a pult mögött....)


2 Ez biztos igy van. ma már vannak mobil terminálok is, csak a nagy helyzet, hogy a kocsi nem a nevemen van. Most mi lesz? Elveszi más kocsiját? Érdekes lenne a dolog! Különben még egy cikis ügy van a dologban. A fiam pl. kettös állampolgár. Ott hogyan lenne? Mindenhol van állandó lakása.
:S :unsure: :whistle:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!