Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 9 hónapja #21423 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szerintem túllihegitek ezt a témát... van egy rendelet amely magyar állampolgároknak tiltja, hogy külföldi rendszámú autót vezessenek...
kivételek: 1. ha Magyarországon nincs bejelentett lakcímed
2. ha hivatalos tükörfordítással ellátott dokumentumok becsatolásával igazolod, hogy bár van bejelentett magyarországi lakcímed, de döntően külföldön élsz és dolgozol, tehát van külföldi bejelentett lakcímed, adókártyád és munkáltatód, bankkártyád is.

Na már most lehet mellébeszélni de megkerülni a dolgokat nem lehet, mert a korsó előbb-utóbb eltörik, ha sokat jár a kútra....

Amint megváltozott a rendelet egy napos magyarországi tartózkodásra, azonnal kijelentkeztem otthonról a lakóhely szerinti illetékességű okmányirodában. Elmondtam, hogy életvitelszerűen külföldön élek, ott dolgozom, oda adózom és nem akarom hogy Magyarországon bejelentett lakcímem legyen. Külföldön vásárolt és ott üzembehelyezett saját autót üzemelek és külföldi a biztosító társaság is amellyel szerződésben állok.
Na erre bevonták a személyi igazolványomat és a lakcímnyilvántartó kártyámat, majd a személyazonosító műanyagkártyámat kilyukasztva "emlékbe" vissza adták, hogy valaha nekem ilyen is volt.....Töröltek a rendőrségi lakcímnyilvántartóból és erről hivatalos, gépelt lepecsételt igazolást is kaptam, természetesen magyar nyelven. Ebben az áll, hogy a státuszom külföldön élő magyar állampolgár, magyarországi lakcímmel nem rendelkezem és az ellenkező állítás bizonyításáig ezt az igazolást Magyarországon az igazoltató hatóság minden esetben köteles elfogadni.
Ennyi a történet és nyugodtan járok haza német rendszámú autóval és az egyetlen megmaradt magyar útlevelemmel, mert most már csak ezzel tudom igazolni a magyar állampolgárságomat.
Egyszerű ez, mint a pofon csak nem sopánkodni kell, hanem lépni.....

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21427 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

AiRLAC írta: Nem lett jobb a helyzet (és igen Decotext, még neked is levennék/levehetnék a rendszámot ;) )

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/07/06/leveszik_a_rendszamot_nem_mehetsz_sehova/

Ezt olvasd el mégegyszer, mert tőlem nem vehetik el. Igazolni tudom, hogy
tartósan nem vagyok otthon és külföldön élek, dolgozom és fizetek adót!

Annak ellenére tehát hogy magyar áp. vagyok jogszerűen vezetek külföldi kocsit,
annál is inkább, mert itt kint ha 1 évnél tovább vagy magyar rendszámmal akkor
németet kell(ene) a törvény szerint váltani! Ezt velem a TÜV-nél közölték!


("Freizügigkeit" igazolvány képpel, német jogsi képpel, német munkahely, német betegiztositási TKK kártya, stb) Nem olyan egyszerű ez, és kiperelem a belüket is ha szükséges! (Én az EON-t is bepereltem innen, akkor is azt mondták otthon, hogy túl nagy falat lesz, mégis megnyertem és fizettek mint a köles!) A törvény ellen nem tudsz lépni, de a törvénytelen alkalmazása ellen igen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21428 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

A legujabb hir, hogy jun. 16-an szavaznak ennek trv. modositasarol! Meglatjuk..
En az allando lakcimemet nem mondanam vissza, mert lakcimkartya nelkul eleg nehez barmilyen hivatalos ugyet intezni. Bankok pl. MAr beszeltunk itt errol, elvileg utlevel es kulfoldi cimmel kellene tudni, de probalj meg a bankos holgyekkel vitatkozni:) MArciusban 3 uj szamlat nyitottam Mo.-on, mindenhol korbekerdeztem a mi van ha nincs lakcimkartya es szemelyi esetet.. Szemelyi helyett utlevel ok, de lakcimkartya ha nincs akkor hirtelen minden bonyolultta valik. Hummognek es kezdheted a kanosszat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21430 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

AiRLAC írta: Nem lett jobb a helyzet (és igen Decotext, még neked is levennék/levehetnék a rendszámot ;) )

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/07/06/leveszik_a_rendszamot_nem_mehetsz_sehova/

Ezt olvasd el mégegyszer, mert tőlem nem vehetik el. Igazolni tudom, hogy
tartósan nem vagyok otthon és külföldön élek, dolgozom és fizetek adót!

Annak ellenére tehát hogy magyar áp. vagyok jogszerűen vezetek külföldi kocsit,
annál is inkább, mert itt kint ha 1 évnél tovább vagy magyar rendszámmal akkor
németet kell(ene) a törvény szerint váltani! Ezt velem a TÜV-nél közölték!


("Freizügigkeit" igazolvány képpel, német jogsi képpel, német munkahely, német betegiztositási TKK kártya, stb) Nem olyan egyszerű ez, és kiperelem a belüket is ha szükséges! (Én az EON-t is bepereltem innen, akkor is azt mondták otthon, hogy túl nagy falat lesz, mégis megnyertem és fizettek mint a köles!) A törvény ellen nem tudsz lépni, de a törvénytelen alkalmazása ellen igen!

A rendort ez nem erdekli. HA bemutatod azokat a papirokat ami neki elo van irva akkor jo, ha nem akkor lekapja a rendszamod. O nem gondolkozik. Persze utana megnyered a pert 2 ev mulva, addig meg nyelsz 2 vodor ideget es nem lesz autod honapokig..
Hogy is szoktad javasolni azoknak akik a nemet hatosagok ellen szoktak szot emelni?:) Felesleges rugkapalozni, csak jobban fog fajni. Ez egy idiota jogszabaly, EU es alkotmanyellenes.. Attol meg nem lesz azonnali jogorvoslat ellene..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21431 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Ha gyereked van akkor nem ilyen egyszerű - a Gyámhatósággal is van pár köröd. Csak szólok hogy nem sopánkodunk hanem hülye a jogszabály.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21435 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

mahlzeit írta: A rendort ez nem erdekli. HA bemutatod azokat a papirokat ami neki elo van irva akkor jo, ha nem akkor lekapja a rendszamod.

Elveszi a jogsit, elveszi a rendszámot, elveszi a kulcsot, és mit csinál a kocsival? Én még
mindig merek veled fogadni, hogy elmegyek a kocsival haza, akár rendszám nélkül is!
(Komolyan mondon, kezdem érdekesnek találni az ügyet! Most már csak kiváncsiságból is!)


Jövő héten fel fogom hivni ezért a magyar követséget itt Berlinben!
Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ma ilyen lehetséeges, Európában!


Én még az Amnesty Internationalnak is hajlandó vagyok írni, mert ez már diktatúra!
Becsületesen dolgozó, adófizető állampolgárral, ma az EU-ban ilyen nem tehetnek meg!
Törvény ide, törvény oda!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!