Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 10 hónapja #20642 Írta: NKri
NKri válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

szia Decotext,
Édesanyám élettársa is kettős állampolgár (lehet ezt korábban nem is írtam még). Megnézték, lekérték online, hogy itthon van bejelentett állandó lakcíme. És már ebben az esetben élhet is a büntetés, kivéve ha minden papír (német is magyar is egyaránt, német fordíttatva hivatalosan ellenjegyezve) kéznél van. És a papírokkal igazolni tudja, hogy van német munkaviszonya. Ebben az esetben nem büntethető. De ez kb mind kell hozzá a jelenlegi állás szerint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20643 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Decotext en arra gondoltam, hogy az uj rendeletben nem latok valtozast

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20647 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

NKri írta: Édesanyám élettársa is kettős állampolgár (lehet ezt korábban nem is írtam még). Megnézték, lekérték online, hogy itthon van bejelentett állandó lakcíme. És már ebben az esetben élhet is a büntetés, kivéve ha minden papír (német is magyar is egyaránt, német fordíttatva hivatalosan ellenjegyezve) kéznél van. És a papírokkal igazolni tudja, hogy van német munkaviszonya. Ebben az esetben nem büntethető. De ez kb mind kell hozzá a jelenlegi állás szerint.

Én ebben még mindig kételkedem! Ha ugyanis nekem egy állandó tartózkodási engedélyem és egy korlátlan munkavállalási engedélyem van amit (most) az útlevelemmel, később a német igazolványommal igazolok (készül), nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy rendőr elveheti, a ráadásul nem is a nevemen levő autó, papirjait s rendszámát, stb.!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20652 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Decotext sajnos a jelenlegi rendelet szerint elveheti. Lehet, te erös vagy, es lebirkozod a ket rendört, de egy gyengebb embernek ez nem megy,
Ha meg nem a neveden van az auto, akkor meghatalmazas kell, hogy vezetheted, de ha jol tudom, az is talan naponta kell.
Elmebeteg rendelet

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20655 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

NKri írta: Édesanyám élettársa is kettős állampolgár (lehet ezt korábban nem is írtam még). Megnézték, lekérték online, hogy itthon van bejelentett állandó lakcíme. És már ebben az esetben élhet is a büntetés, kivéve ha minden papír (német is magyar is egyaránt, német fordíttatva hivatalosan ellenjegyezve) kéznél van. És a papírokkal igazolni tudja, hogy van német munkaviszonya. Ebben az esetben nem büntethető. De ez kb mind kell hozzá a jelenlegi állás szerint.

Én ebben még mindig kételkedem! Ha ugyanis nekem egy állandó tartózkodási engedélyem és egy korlátlan munkavállalási engedélyem van amit (most) az útlevelemmel, később a német igazolványommal igazolok (készül), nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy rendőr elveheti, a ráadásul nem is a nevemen levő autó, papirjait s rendszámát, stb.!

A magyar rendőrt igencsak hidegen hagyja, hogy Te mit tudsz nehezen, vagy akár könnyen elképzelni :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20944 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok!
[b][u]Ime a Büntetesek[/u][/b]
Már negyven autós fizetett rá csúnyán a külföldi rendszámra régiónkban
Az ellenőrzések gőzerővel zajlanak a megye útjain: a külföldi rendszámmal ügyeskedők büntetése 800 ezer forintig terjedhet. 

Mint ismert, több mint egy hónapja a vámhatóság a rendőrséggel közösen "keményen" ellenőrzi a külföldi rendszámú járművek belföldi használatát, s az ideiglenes forgalmi rendszámok jogszerű használatát.

Mielőtt belemennénk az ellenőrzések konkrét eredményeibe, nézzük meg, milyen esetekben jogszerű jelenleg a külföldi rendszámok használata.

Felmentő okok a büntetés alól - csak igazolással

"Az új közúti közlekedésről szóló törvény egyértelműen fogalmaz: a magyar állampolgárok gépjárművei csak érvényes, itthon kiállított hatósági engedéllyel és jelzéssel vehetnek részt a hazai közúti forgalomban.........
[b][u]akit tovabb is erdekel itt olvashatja bövebben...[/u][/b]
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/mar_negyven_autos_fizetett_ra_csunyan_a_kulfoldi_rendszamra_regionkban/2285176/?utm_source=napi%2Bhirlevel&utm_medium=e-mail&utm_campaign=napi%2Bmegyei%2Bhirlevel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!